Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Magda Mieśnik
Magda Mieśnik
|

Sondaż. PiS triumfuje w wyborach do Sejmu

44
Podziel się:

Strajk nauczycieli nie wpływa niekorzystnie na poparcie dla PiS. Jak wynika z najnowszego sondażu Estymator dla DoRzeczy.pl, na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować w wyborach parlamentarnych 43,8 proc. badanych.

Jarosław Kaczyński i jego partia prowadzą w sondażach
Jarosław Kaczyński i jego partia prowadzą w sondażach (PAP, Radek Pietruszka)

Poparcie dla PiS wzrosło od poprzedniego badania o 1,2 pkt. proc. i wynosi 43,8 proc. Jeśli PO wystartowałaby w wyborach do Sejmu i Senatu samodzielnie, mogłaby liczyć na 25,7 proc. To spadek o 1 pkt. proc. w porównaniu do badania z marca. Na trzecim miejscu znalazła się Wiosna Roberta Biedronia, na którą zagłosowałoby 8,2 proc. ankietowanych (wzrost o 1,8 pkt. proc.).

Swoich przedstawicieli w Sejmie miałby jeszcze Kukiz'15 - 6,4 proc. poparcia (+ 0,1 pkt. proc.) oraz PSL z wynikiem 5 proc. (-0,3 pkt proc.). Wyniki poniżej progu wyborczego zanotowały: SLD – 4,2 proc., Partia Korwin – 2,9 proc., Nowoczesna – 1,4 proc., Razem – 1,1 proc., Ruch Narodowy – 0,5 proc. oraz Teraz – 0,2 proc.
Takie wyniki sondażu oznaczają, że PiS miałby w Sejmie 249 posłów, PO –153, Wiosna – 29, Kukiz'15 – 16, PSL –12, inni – 1.

Badanie przeprowadzono w dniach 10-11 kwietnia 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1016 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię.

Zobacz także: Zobacz także: Schreiber kpi z okładki tygodnika ze Schetyną

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(44)
Kasik
rok temu
Oby PiS wygrał
Ziobro
4 lata temu
A po wyborach ruszy program cela+
A
4 lata temu
Brawo!
xxxx
4 lata temu
ale na schetyne i jego skorumpowane komisje należy uważać szczególnie na ziemiach zachodnich. Dwóch wojskowych i policjantów otaz 3 wolanteriuszy, I nie ma liczenia po kątach.
Wasz Rycho
4 lata temu
.N - 0,00pult % - z Katarzyną Lubnauer
B52
4 lata temu
lewactwo leży jak sanki w maju
Ani
4 lata temu
Przecież to do przewidzenia PiS wyga ,rozdaje kasę ,na dzieci ,teraz emeryci i rolnicy to i pójdą na nich głosować . Niestety kasa rządzi
Tt
4 lata temu
Jestem za
Zielona Wyspa...
4 lata temu
Ktoś jeszcze wierzy w obietnice PO???
Tt
4 lata temu
Wybór jest prosty. PiS nie ma konkurencji. Tzw. Antysystemowiec czyli Celebryta lub polityk POKO to obciach. Bez honoru, bez programu za to z bolszewicką przeszłością. Cimoszewicz, Rosati, Schetyna, Kopacz, Petru i alimenciarza Kaza drużyna rosyjskich agentów. Twarzy Polaków nie mają.
ben
4 lata temu
He he zobaczymy jesienią jak będą wybory ile zagłosije
Zator - miast...
4 lata temu
Stary bezdzietny kawaler, ot autorytet Polaków 500+. Emanacja samooceny wtłaczanej im przez 123 lata zaborów kilkanaście lat wojny i 44 lata komunizmu
IIs
4 lata temu
Zainwestowane miliardy w propagandową tube muszą procentować, tylko dlaczego za pieniądze nas wszystkich, gdyby to było w drugą stronę powiedzieli by stałe ich słówko, hipokryci.
kasa
4 lata temu
jaki ma plan rozwoju PIS wiadomo a jaki ma koalicja europejska nikt nie wie i kto na nie wiadomo co chce głosować ??? co za dziwni wyborcy !!! ludzie głosujcie na programy i to czy na pewno będą te programy realizować bo tylko PIS robi co mówi a reszta to o stołki się! bije
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić