Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Magdalena Nałęcz
|
aktualizacja

Sprawa Stanisława Gawłowskiego. Zarzuty zostaną rozszerzone

20
Podziel się:

Poseł PO Stanisław Gawłowski usłyszał 5 zarzutów, w tym 3 korupcyjne. Niebawem ich zakres może zostać rozszerzony. Łapówka, którą wręczył mu biznesmen Bogdan K., mogła być o 200 tys. zł większa, niż zakładano.

Stanisław Gawłowski jest sekretarzem generalnym PO
Stanisław Gawłowski jest sekretarzem generalnym PO (PAP, Marcin Bielecki)

Przedsiębiorca Bogdan K. usłyszał rozszerzone zarzuty korupcyjne. Według służb mężczyzna wręczył sekretarzowi generalnemu PO Stanisławowi Gawłowskiemu 300 tys. zł. Wcześniej mówiono o 100 tys. zł.

W związku z tym trwa przygotowywanie rozszerzonych zarzutów również dla polityka Platformy, donosi RMF FM. Powstaje również kolejny wniosek do Sejmu o zgodę na pociągnięcie posła do odpowiedzialności na ich podstawie.

Sąd zdecydował, że Gawłowski spędzi w areszcie 3 miesiące. - Zebrane w sprawie dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez Stanisława G zarzucanego mu przestępstwa - powiedział w rozmowie z portalem gs.24.pl sędzia Michał Tomala z Sądu Okręgowego w Szczecinie.

"Zachodzi również uzasadniona obawa, że pozostając na wolności, Stanisław G. ostrzeże inne, nieustalone dotąd osoby. Uzgodni z nimi wspólną linię obrony w celu uniknięcia przez nie odpowiedzialności karnej albo jej zminimalizowanie" - poinformowano w komunikacie prokuratury.

Zobacz także: Zobacz także: Kamila Gasiuk-Pihowicz: odebranie immunitetu traktuję, jako próbę zastraszenia opozycji

Na poniedziałek zaplanowano nadzwyczajny zjazd PO w Szczecinie. Tematem będzie sprawa posła Gawłowskiego. Zbierze się Zarząd Krajowy partii, Zarząd Regionu i Prezydium Klubu Parlamentarnego.

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej prowadził śledztwo w sprawie tzw. „afery melioracyjnej”. Kilku podejrzanych opisało mechanizm przestępstw popełnianych przez nich wspólnie z posłem. Na tej podstawie Gawłowskiemu przypisano popełnienie pięciu przestępstw, w tym trzech o charakterze korupcyjnym.

Źródło: RMF FM, WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(20)
Aga
6 miesięcy temu
Ciekawe co teraz napiszecie - został uniewinniony. Pewnie, że sąd przekupiony. Tylko, że sądy są ponoć zreformowane?
ja
5 lata temu
Dlaczego w serwisie nie ma mowy o występku tzw "Rafalali" Czyżby temat był niewygodny?
p;p
5 lata temu
PO się kończy
Jasne
5 lata temu
Już wiemy dlaczego dygnitarze z PO chcieli koniecznie zlikwidować CBA
ase
5 lata temu
Napewno niewinny, tylko się czepiają.
Lina
5 lata temu
Skandaliczna wypowiedź Schetyny dyskredytuje go w oczach większości Polaków. Przekaz i podtekst wypowiedzi Schetyny jest taki, nie syp kolegów, będziemy cię bronić
myśl
5 lata temu
Gdyby nadal rządziło PO to te afery nigdy nie ujrzałyby światła dziennego, jeszcze jedna kadencja PO-PSL i Polski by nie było, a Polacy byliby pariasami Europy
GOSC
5 lata temu
PRZYJRZEC SIE SZREKOWI
WujoŚwiątkows...
5 lata temu
Hmm... a ja mam pytanie: kiedy gensek KatoNaziKompartii zwanej dla jajec "prawie i sprawiedliwie" dogada z jemu podobnym na Kremlu o odstąpieniu jakiejś połaci Sybiru w okolicach Tiksi aby miał gdzie zsyłać swoich opozycjonistów? Kiedy zostanie przywrócona kara śmierci w trybie doraźnym a nawet bez trybu? Towarzysze z ONR czy wszypolackiej czekajo na komendę!
ja
5 lata temu
brawo PIS
jawa258
5 lata temu
Mam nadzieję, że to początek progpramu CELA+. A ukoronowaniem będzie tusk za kratami.
gość
5 lata temu
Rozliczyć wszystkich, tych co brali i dawali, co do jednego!
Lina
5 lata temu
POdlece w panice, Gawłowski może zacząć śpiewać !!!!!!
v
5 lata temu
no tak tylko w pis-du ludzie bez skazy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić