Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Jacek Bereźnicki
|

Strajk w oświacie. Młodzi nauczyciele napisali list do Agaty Dudy

82
Podziel się:

"Zwracamy się do Pani, jako nauczycielki, naszej koleżanki o zrozumienie i poparcie naszych postulatów" - napisali do prezydentowej młodzi nauczyciele. List do Agaty Dudy na konferencji ZNP przeczytał Szymon Lepper, nauczyciel z Gdańska.

"Kochamy naszą pracę i chcemy ją wykonywać, bez troski o nasze jutro" - napisali młodzi nauczyciele do prezydentowej.
"Kochamy naszą pracę i chcemy ją wykonywać, bez troski o nasze jutro" - napisali młodzi nauczyciele do prezydentowej. (PAP/Jakub Kamiński)

Podczas niedzielnej konferencji prasowej przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz podał, że za strajkiem opowiedziało się 15 549 placówek oświatowych, czyli 79,5 proc.

Ostrzegł, ze jeśli rząd nie zmieni swojego stanowiska, 8 kwietnia rano rozpocznie się bezterminowy strajk w oświacie.

Broniarz wskazał też na "pewną bierność ze strony pani prezydentowej" i zaapelował do Agaty Dudy o "aktywne włączenie się w tę dyskusję, także o swoim wynagrodzeniu".

Zobacz także: Obejrzyj: Mateusz Morawiecki prosi nauczycieli o dodatkową szansę. Prezes ZNP odpowiada

List do pierwszej damy odczytał Szymon Lepper, nauczyciel z Gdańska.

"Jest Pani jedną z nas. Doskonale zna Pani realia pracy w szkole. Nauczyciele wiedzą ile radości i satysfakcji ona przynosi. Każdy dzień jest zaskakujący i stawia nas przed nowymi wyzwaniami.

Jesteśmy dobrze wykształceni, kreatywni i pełni zapału, a przede wszystkim dumni z wykonywanego zawodu. Jest to dla nas więcej niż praca.

Niestety w ostatnim czasie głównym wyzwaniem nauczycieli, w szczególności młodych, rozpoczynających pracę w zawodzie, jest zarządzanie niskim budżetem domowym. Podejmowana akcja strajkowa jest wyrazem naszej frustracji, desperacji.

Zwracamy się do Pani, jako nauczycielki, naszej koleżanki o zrozumienie i poparcie naszych postulatów. Kochamy naszą pracę i chcemy ją wykonywać, bez troski o nasze jutro" - napisano w liście.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(82)
Szary Wilk
11 miesięcy temu
Równie dobrze mogliby napisać do składu desek.
1,5 gościa
3 lata temu
U nas w firmie każdy chyba ma podyplomowe z pedagogiki bo to najłatwiej zrobić. W byle mieście powiatowym jest uniwersytet i można studiować pedagogikę. I większość z tych młodych osób właśnie takie ma kwalifikacje. Dobrze ze jeszcze pracuje tzw. Stara gwardia nauczycieli bo wogole byłby kibel
xd???
3 lata temu
Jeżeli tak dobrze nauczyciele pracują, to dlaczego wielu młodych ludzi po studiach nie UMIE TABLICZKI MNOŻENIA??!!
ixp.
3 lata temu
Uważam,że nauczyciele to nie święte krowy, nie obrażając zwierząt i powinni być traktowani jak każdy wykonujący inny zawód !. Politykę z tow.Broniarzem to niech sobie uprawiają w domu. Myślałem że komuna skończyła się w 89r. Rząd jest od tego ,żeby bronić przed wpływami komunistów na wychowanie naszych dzieci !!!
veto.
3 lata temu
Najwyższy czas żeby zdelegalizować ten Komunistyczny relikt, jakim jest ZNP i wywalić tow. Broniarza, który strajkuje z kol.towarzyszami tylko jak u władzy jest prawica. Zabrać uprawnienia, pracować jak cała Europa śr.26 godz.przy tabl. PRECZ Z KOMUNĄ !!!!!!!!
Xc
3 lata temu
To jest zagrywka polityczna wywalić tego człowieka co sieje zadymy i postawić przed sądem bo jak widać po jego minie cieszy się z tego że jest stejk
janek
3 lata temu
sorki a ten drugi od lewej to tez młody nauczyciel czy to nie przypadkiem twarz polskiej oswiaty? Jaka twarz taka oswiata.
janek
3 lata temu
Młody nauczycielu nie daj sie manipulować starym graczom politycznym. A jak chcesz podwyzke to najpierw pokaz co umiesz.
Zgred
3 lata temu
A sami powinniście uczyć te swoje gówniaki. Są równie beznadziejne jak i wy, ich rodzice. Pokolenie leniwych roszczeniowcow z tepymi łbami powsadzanymi w smartfony.
listy jak mał...
3 lata temu
Listy piszą do pani premier jak małe dzieci. Wstyd , żenada, brak słów na takich nauczycieli. Do bani z nimi, a nie pieniądze. Ja bym obcięła im pensje o 1000 zł, bo na wysoką pensję trzeba awansować ,a nie skomleć i szantażować.
Nowak
3 lata temu
Propozycje podwyżek dla nauczycieli są uczciwe i pewne. Dlaczego pomimo tu Broniarz i jego komunistyczni ludzie z ZNP chcą strajkować wiadomo. Im jest potrzebna rozróba w szkołach. Ta uśpioną komunistyczna komórka KOMUNY czyli starego porządku w kraju z Rosja jako zarządca w Polsce. RZĄD POWINIEN STANOWCZO STAĆ NA STRAŻY NASZEGO BUDŻETU, PROPOZYCJE SĄ DOBRE, A JEŚLI POMIMO TYCH PROPOZYCJI NAUCZYCIELE BĘDĘ STRAJKOWAĆ, NIECH ICH FINANSUJE PARTIA KOMUNISTYCZNA POD NAZWĄ >ZNP<RZĄD POWINIEN WYCOFAĆ SIĘ Z WSZYSTKICH ZAMIERZANYCH I WYNEGOCJOWANYCH PODWYŻEK, I ZACZĄŁ TRAKTOWAĆ ZAWÓD NAUCZYCIEL JAK KAŻDY INNY ZAWÓD W POLSCE, CZAS WPROWADZAĆ DEMOKRACJE W KRAJU.Nauczyciele zachowują się jak by byli inni , jak by byli jakąś lepiej urodzonych i maja pracować tylko 3,5 godziny dziennie za 5000 zł na miesiąc, CZAS Z TYM SKOŃCZYĆ. Zlikwidować kartę nauczyciela, zatrudniać na kontrakty, dobrze pracuje 164 godziny w miesiącu pełna wypłata w zależności od stawki godzinowej itd.Dzieci u ich zakładnikami.
dariusz
3 lata temu
tak jest zle ze dzieci nauczycieli tez sa nauczycielami,chyba nie lubia swoich dzieci bo jak jest tak zle to dlaczego im pozwalaja na taka prace,jak dostana takie pieniadze co chca to zwalniam sie z pracy i na lewo bede dorabial nie bede na nich pracowal
dariusz
3 lata temu
jeden etat i koniec ,40 godzin tygodniowo caly rok ,urlop 20,22,26 i koniec
dariusz
3 lata temu
laczyc szkoly,zwiekszac ilisc dzieci w klasach i zwalniac,i godz,pracy 40 tygodniowo,26 dni urlopu zadnych ferii ,kidy oni sobie ustalili tyle wolnego
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić