oprac. Bartosz Goluch| 
aktualizacja 

Suski: dokonania Kaczyńskiego są większe niż Piłsudskiego. To ocena merytoryczna

55
Podziel się:

Marek Suski nie wycofuje się ze słów, w których porównał szefa PiS do marszałka Józefa Piłsudskiego. Na łamach portalu wpolityce.pl wyjaśnił, dlaczego uważa, że Jarosław Kaczyński może równać się z jednym z ojców polskiej niepodległości.

Marek Suski nie wycofał się ze słów o Kaczyńskim
Marek Suski nie wycofał się ze słów o Kaczyńskim (East News)

- Jeśli chodzi o walkę z zaborcami, budowę legionów, budowę Wojska Polskiego, Marszałek Piłsudski jest zdecydowanie na pierwszym miejscu. Natomiast później już po odzyskaniu niepodległości, Józef Piłsudski nie doprowadził kilka razy swojego obozu do zwycięstwa i jego kandydaci na prezydentów nie wygrywali wyborów. W pewnym momencie stwierdził, że demokracja się nie sprawdza i dokonał zamachu stanu - tłumaczy poseł PiS.

Marek Suski dodał również, że Kaczyński ma na swoim koncie nie tylko na dwukrotne zwycięstwo w wyborach jako przewodniczący PiS, ale również odegrał istotną rolę w formowaniu gabinetów Tadeusza Mazowieckiego i Jana Olszewskiego. Polityk wskazał także, że wsparcie prezesa partii rządzącej było istotnym czynnikiem podczas kadencji Lecha Kaczyńskiego, którego nazwał "najlepszym prezydentem Polski po 1989 roku".

Poseł PiS dostrzega też inne podobieństwo pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim a Józefem Piłsudskim. Podkreśla, że "obaj mieli wielu adwersarzy", a jednak zdołali dojść do władzy i skutecznie realizować swoją politykę. Dostrzega jednak pewne różnice w ich sposobie działania.

Zobacz także: Zobacz także: Niedyspozycja Kaczyńskiego. Co zrobi PiS? "Nie ma prezesa, jest bezhołowie"

- Mówiąc o tym, że Jarosław Kaczyński ma większe sukcesy w budowaniu państwowości w sposób demokratyczny niż Józef Piłsudski miałem na myśli także ten tryumfalny powrót Prawa i Sprawiedliwości wbrew całemu dobrze zabetonowanemu układowi III RP - wyjaśnia. Dodał, że szef PiS "nigdy nie ulegał pokusom, by doprowadzać do zderzania społecznego"

Suski twierdzi, że to "merytoryczna ocena" dokonań obu polityków, która dla wielu może być jednak "szokująca".

Źródło: wpolityce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić