oprac. Bartosz Goluch| 
aktualizacja 

Szczyt ONZ. Andrzej Duda dostał miejsce obok Donalda Trumpa

45
Podziel się:

Podczas śniadania wydanego przez sekretarza generalnego ONZ Andrzej Duda zasiadł tuż obok prezydenta USA Donalda Trumpa. Poprzedniego dnia obaj przywódcy podpisali deklarację na temat pogłębiania współpracy obronnej.

Andrzej Duda i Donald Trump
Andrzej Duda i Donald Trump (Twitter, Marcin Kędryna)

Po spotkaniu Trump i Duda nie szczędzili sobie komplementów. Prezydent USA oświadczył, że "wspaniale mu się pracuje" ze swoim polskim odpowiednikiem, natomiast Duda zwracał uwagę na "swobodę" Trumpa i podkreślał, że obaj podzielają podobne wartości.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Podpisane przez prezydentów porozumienie zakłada zwiększenie amerykańskiego kontyngentu w Polsce o tysiąc żołnierzy. Jak ujawnił Andrzej Duda, pozostałymi tematami rozmów były polityka klimatyczna, budowa gazociągu Nord Stream 2 oraz wizyta prezydenta USA w Polsce. Jej dokładna data nie jest jednak znana. Trump zapowiedział za to, że wizy dla Polaków przybywających do Stanów Zjednoczonych zostaną zniesione "w bardzo krótkim czasie".

Prezydenci Polski i USA spotkali się w Nowym Jorku na 74. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Wzięli w nim udział szefowie rządów i państw z około 60 krajów. Głównym tematem rozmów były kwestie zmian klimatycznych i redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Zobacz także: Kontrowersyjny spot. Kamila Baranowska: "Dno i pięć metrów mułu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić