Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Szturm na odziały banku PBS. Klienci chcą odzyskać pieniądze

43
Podziel się:

Od piątku do wrotku rana klienci Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku byli odcięci od swoich pieniędzy. Ich rachunki zostały przeniesione do Banku Nowego BFG S.A. w związku z decyzją o przymusowej restrukturyzacji ich banku.

Kolejka pod siedzibą główną banku
Kolejka pod siedzibą główną banku (eSanok.pl, Esanok.pl)

Przed siedzibami oddziałów sanockiego Podkarpackiego Banku Spółdzielczego - zarówno w centrali w Sanoku oraz Krośnie, jak i Rzeszowie ustawiły się długie kolejki - donosi Polska Agencja Prasowa. Tłumy zebrały się też przed placówką PBS w miejscowości Domaradz - donosi RMF24.pl.

Klienci banku chcą odzyskać swoje pieniądze. Po tym, jak w minioną środę Bankowy Fundusz Gwarancyjny rozpoczął przymusową restrukturyzację BPS w Sanoku, nie mieli dostępu do swoich kont, nie mogli płacić też kartami ani wyciągnąć pieniędzy z bankomatów. Jednym słowem - zostali odcięci od swoich pieniędzy.

Jak tłumaczył Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który przejął kontrolę nad ich bankiem w związku z jego złą sytuacją finansową, wszystkie rachunki klientów detalicznych, mikrofirm i MŚP musiały zostać przeniesione do Banku Nowego BFG S.A. Operacja ta wymagała czasu i stąd też zawieszenie obsługi do wtorku rano.

Jak donosi PAP, 21 stycznia bank wznowił działalność. Jak donoszą reporterzy RMF24, część klientów postanowiła z miejsca wybrać swoje oszczędności i zamknąć konto. Są rozczarowani i czują się oszukani.

Jak informowaliśmy w money.pl, sanocki bank był zagrożony upadłością. Z oszacowania wartości aktywów i pasywów PBS wynika, że aktywa podmiotu nie wystarczają na zaspokojenie jego zobowiązań. Zdaniem BFG przymusowa restrukturyzacja tej instytucji była konieczna w interesie publicznym i "nie było przesłanek wskazujących, że możliwe działania nadzorcze lub działania PBS pozwolą we właściwym czasie usunąć zagrożenie upadłością" - informuje Fundusz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(43)
normalny
3 lata temu
I nikt nie ma maseczki?...Z którego roku jest to zdjęcie?...
BTC
3 lata temu
tylko Bitcoin
Zorro
3 lata temu
Najprościej - pracując w sklepie odmawiać lub zniechęcać klientów do płacenia kartą. Każdy może pomóc.
yfyhu
3 lata temu
na drugi raz zastanów się w jakim bnku masz konto
mmi
3 lata temu
to istniało jeszcze coś takiego jak bank spółdzielczy ?????
Pepek
3 lata temu
Tak się bawi państwo Pis dalej na nich głosujcie!
Oszukany
3 lata temu
Dostęp do pieniędzy zablokowali 15.01.2020, ale tego samego dnia pobrali mi opłatę za prowadzenie konta i za kartę płatniczą, więc jak widać potrafią się zatroszczyć o bezpieczeństwo finansowe. Tak to jest wspierać lokalny biznes.
Widz
3 lata temu
To w ramach odzyskiwania banków przez pis? SKOKi też odzyskali za jakieś 5 mld z naszej kieszeni oczywiście.
Jaka
3 lata temu
Do "wrotku" zamiast wtorku.....sprawdzajcie pisownie w głównych artykułach!!!
pśow
3 lata temu
Jak donoszą reporterzy niemieckiego radia to ta wiadomość jest nie warta funta kłaków...
G reg
3 lata temu
"od piątku do wrotku rana"
no tak
3 lata temu
wystarczy brak prądu czy awaria systemu albo wlamanie na konta i po kasie !gotówka to jest to co zawsze działa bez tych dobrodziejstw elekrtonicznych ktore sa a jak by ich nie było !
ooooo
3 lata temu
kto obracał tymi pieniedzmi w czasie ich niedostepnisci - klienci naliczcie im procennty karne odsetki i do sadu...
As.
3 lata temu
PiS wprowadził ustawę, w której czytamy, ze banki zagrożone bankructwem maja prawo zablokować Wasze oszczędności. Po drugie każdy, kto ma choć minimum wiedzy ekonomicznej wie, ze w banku nie trzyma się oszczędności.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić