Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Szydło przyznaje nagrody współpracownikom. Nawet 2,5 tys. zł miesięcznie

53
Podziel się:

2494 zł premii miesięcznie dostali w tym roku najważniejsi ministrowie w KPRM. Wśród nich m.in. Henryk Kowalczyk, Beata Kempa, Mariusz Kamiński i Elżbieta Witek. To decyzja premier Szydło, która również swoje dostała.

Szydło przyznaje nagrody współpracownikom. Nawet 2,5 tys. zł miesięcznie
(PAP)

O wysokości premii poinformował poniedziałkowy "Fakt". Dziennik przypomina, że rządzący chcieli przeforsować podwyżki już w poprzednie wakacje. Wtedy jednak opór był zbyt duży i PiS z pomysłu się wycofał.

Okazuje się jednak, że w Kancelarii Premiera znaleźli na to sposób i już od kilku miesięcy dostają dodatkowe prawie 2,5 tys. zł. Wszystko za sprawą szefowej rządu, która przyznała swoim współpracownikom comiesięczne nagrody.

Zobacz także: Majątki posłów. Co mają polityczni liderzy?

To rzecz jasna nie spodobało się opozycji. Działania premier skomentował już na Twitterze Marcin Kierwiński z PO. "Pokora i umiar według PiS" - napisał.

Najwięcej dostali ci, którzy w otoczeniu premier pełnią najważniejsze funkcje. Wśród nich jest szefowa kancelarii Beata Kempa, szef Komitetu Stałego Henryk Kowalczyk, szefowa gabinetu politycznego Elżbieta Witek i koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.

Premier Szydło nie jest gorsza i sobie również przyznała taką nagrodę, która wynosi 2494 zł.

Zresztą minister Kowalczyk już wiosną ubiegłego roku narzekał, że trudno znaleźć kandydatów na wiceministrów, bo pensja jest w ich przypadku zbyt niska. W naszym studiu postulował podniesienie jej do 12-13 tys. zł.

Nieco mniej dostali wiceministrowie w KPRM. Dla nich premier Szydło przewidziała "zaledwie" 2021 zł dodatku co miesiąc. Wśród nagrodzonych w ten sposób znajdziemy Rafała Bochenka, Macieja Wąsika, Pawła Szefernakera, Adama Lipińskiego czy Annę Marię Anders.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Finanse
KOMENTARZE
(53)
X
5 lata temu
2500zł? Horror! PO rozdawało swoim kolesiom po kilkaset tysięcy. Przyjmowano baranów na szefów spółek na 3 miesiące, a potem płacono im roczne odprawy. Niedawno S. Nowak dostał na Ukrainie (to już nie PO, ale...) 10-krotną podwyżkę pensji, pomimo że jest specem od dróg - które Ukraina ma najgorsze w Europie xD W tej sytuacji pani Szydło rozdaje grosze, na dodatek zasłużone - skoro nasz kraj się rozwija, mamy świetne wyniki gospodarcze, wpływy z VATu wzrosły o 1/4, bezrobocie spada, itd. itp. Za dobrą pracę - nagroda, za złodziejstwo - więzieni.
Prawnik
5 lata temu
To jest łapówkarstwo. Dodatkowo opłaca się ludzi aby byli przychylni. Wymienione osoby są posłuszne Broszce, ale działają przeciw nam wszystkim. Kiedyś muszą być ukarane. Będą musieli oddać to co dostali bo to są nagrody bezprawne.
polka
5 lata temu
złodzieje i judasze co się za katolików podają fuj
jasio
5 lata temu
dosięgnie brochę ręka sprawiedliwości oj dosięgnie i to bardzo szybko , zanim zorientuje się że robi bardzo żle
GOŚC
5 lata temu
jak widać tam są sami bogaci ludzie oni powinni pracować za najniższą krajową ciekawe cz by tak walczyli o dobro kraju /PONOĆ/
gość
5 lata temu
ja mogę być wice ministrem za 9000 tyś zł jak im mało to angli na zmywak
gość
5 lata temu
jak jej nie wstyd syn księdzem działa dla dobra ludzkości a ona lekką ręką dydaje to co nasze biedny emeryt dostanie 10.00 zł a ona wydaje swoim prze****upasom po 2500 chańba wstyć się kobieto w piekle będziesz się smażyć za twoją dwulicowość
nn
5 lata temu
jak zwykle im się należy--biedacy
POLSKA
5 lata temu
Nalezy im sie bo wykonuja naprawde dobra robote, sa skuteczni, budzet na duzym plusie takich nawet trzeba nagradzac bo przywracaja normalnosc i nadzieje na lepsze jutro bo do tej pory to bylo totalne wykorzystywanie ludzi obudz siePolslo obudz sie Europo!
łapać złodzie...
5 lata temu
Platfusy na koniec swojej władzy przegłosowali 300mln zł nagród dla siebie,więc o czym tu mowa.
Raff
5 lata temu
Bardzo dobrze Pani Premier. Bardzo dobry Rzad. A z P.O. i kodem lacze sie w bUlu
cx
5 lata temu
w końcu to biało-czerwona drużyna i żadne zdradzieckie mordeczki w tym nie przeszkodzą?
Pol
5 lata temu
a ciemnogród się cieszy
Otaku
5 lata temu
I pomyśleć że KUKIZ15 NIE wziął już 30 mln zł subsydii partyjnych :\
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić