oprac. Jakub Ceglarz| 
aktualizacja 

Szydło przyznaje nagrody współpracownikom. Nawet 2,5 tys. zł miesięcznie

73

2494 zł premii miesięcznie dostali w tym roku najważniejsi ministrowie w KPRM. Wśród nich m.in. Henryk Kowalczyk, Beata Kempa, Mariusz Kamiński i Elżbieta Witek. To decyzja premier Szydło, która również swoje dostała.

Szydło przyznaje nagrody współpracownikom. Nawet 2,5 tys. zł miesięcznie
(PAP)

O wysokości premii poinformował poniedziałkowy "Fakt". Dziennik przypomina, że rządzący chcieli przeforsować podwyżki już w poprzednie wakacje. Wtedy jednak opór był zbyt duży i PiS z pomysłu się wycofał.

Okazuje się jednak, że w Kancelarii Premiera znaleźli na to sposób i już od kilku miesięcy dostają dodatkowe prawie 2,5 tys. zł. Wszystko za sprawą szefowej rządu, która przyznała swoim współpracownikom comiesięczne nagrody.

Zobacz także: Majątki posłów. Co mają polityczni liderzy?

To rzecz jasna nie spodobało się opozycji. Działania premier skomentował już na Twitterze Marcin Kierwiński z PO. "Pokora i umiar według PiS" - napisał.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Najwięcej dostali ci, którzy w otoczeniu premier pełnią najważniejsze funkcje. Wśród nich jest szefowa kancelarii Beata Kempa, szef Komitetu Stałego Henryk Kowalczyk, szefowa gabinetu politycznego Elżbieta Witek i koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.

Premier Szydło nie jest gorsza i sobie również przyznała taką nagrodę, która wynosi 2494 zł.

Zresztą minister Kowalczyk już wiosną ubiegłego roku narzekał, że trudno znaleźć kandydatów na wiceministrów, bo pensja jest w ich przypadku zbyt niska. W naszym studiu postulował podniesienie jej do 12-13 tys. zł.

Nieco mniej dostali wiceministrowie w KPRM. Dla nich premier Szydło przewidziała "zaledwie" 2021 zł dodatku co miesiąc. Wśród nagrodzonych w ten sposób znajdziemy Rafała Bochenka, Macieja Wąsika, Pawła Szefernakera, Adama Lipińskiego czy Annę Marię Anders.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić