Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Beata Czuma
|

Tajemnicze wpisy Romana Giertycha na Twitterze. Prawnik zdradził los marszałka Kuchcińskiego?

0
Podziel się:

Roman Giertych z mediami społecznościowymi jest za pan brat. Nie ma dnia, żeby nie opublikował jakiegoś tweeta. Jego wpisy bywają poważne, sarkastyczne albo też ironiczno-prześmiewcze. Ostatnie jednak brzmią bardzo tajemniczo. Mecenas pochylił się nad dalszymi losami marszałka Marka Kuchcińskiego i Jacka Kurskiego, prezesa TVP.

Roman Giertych jest aktywnym użytkownikiem Twittera
Roman Giertych jest aktywnym użytkownikiem Twittera (PAP, Rafał Guz)

Zaczęło się od tajemniczego wpisu "JK odwoła marszałka Sejmu". Chodzi o Jarosława Kaczyńskiego, który miałby w ten sposób zakończyć aferę z rodzinnymi lotami marszałka Marka Kuchcińskiego Jak ujawniły niedawno media, rządowym samolotem marszałek Sejmu latał ze swoją rodziną. Takich lotów, jak ujawniła Kancelaria Sejmu, było 23. Loty odbywały się na trasie Warszawa – Rzeszów – Warszawa.

Oczywiście, Jarosław Kaczyński jako prezes PiS nie mógłby odwołać marszałka Sejmu, ale mecenas dał przez to zrozumienia, że prezes jest nieformalnie najważniejszą osobą w państwie i to on o wszystkim decyduje. Zgodnie z prawem odwołać marszałka może Sejm, na wniosek złożony przez co najmniej 46 posłów. Wniosek o odwołanie Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka Sejmu złożyła już Platforma Obywatelska. Posłowie zajmą się nim w piątek 9 sierpnia.

Cześć użytkowników Twittera, którzy śledzą profil Romana Giertycha powątpiewa w prawdziwość tej informacji. Inni uważają, że to niewykluczone przed zbliżającymi się jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

Kurski odejdzie z TVP?

W czwartek po południu na profilu Romana Giertycha pojawił się kolejny zaskakujący tweet. "Nieoficjalnie: Jacek Kurski zostaje szefem KGHM" - napisał prawnik.

Czy faktycznie jest coś na rzeczy i prezes TVP zmieni ścieżkę kariery? Wygląda na to, że nie, a wpis Giertych to żart i odpowiedź na informację opublikowaną dzisiaj przez TVP Info. Portal napisał: "Nieoficjalnie: Roman Giertych wystartuje w wyborach do Senatu z list PSL". Roman Giertych nie potwierdził tej rewelacji, za to opublikował wpis o Jacku Kurskim, podobny w tonie do wiadomości TVP Info.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić