Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Durman
Natalia Durman
|

To miała być wspólna konferencja liderów. Wszystko przyćmiły słowa Kaczyńskiego o Dudzie

25
Podziel się:

"Jesteśmy razem" - podkreślali Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin na wspólnej konferencji prasowej na półmetku kadencji. Głównym punktem wystąpienia okazało się jednak oświadczenie prezesa PiS, który zrelacjonował krótką wymianę zdań między nim a Andrzejem Dudą.

Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński (PAP, Michał Walczak)

Podkreślając jedność obozu, Kaczyński wyraził przekonanie, że "w jedności tej uczestniczy również prezydent Andrzej Duda". Jak relacjonował, zasugerował prezydentowi podczas wczorajszego spotkania na temat reformy sądów, że "jest między nimi kryzys". - Nie, jest tylko mały spór w rodzinie - miał odpowiedzieć Andrzej Duda.

Dalej było już schematycznie. Kaczyński podkreślił, że "Zjednoczonona Prawica idzie wspólnie drogą sukcesu". - Chodzi o rozwój społeczny, gospodarczy, uporządkowanie róznych dziedzin życia publicznego. Robimy to z satyskafkcją i widzimy, że ma to społeczne poparcie - mówił prezes PiS.

Właśnie za nie dziękował przede wszystkim. Podkreślał, że bez wsparcia obóz rzadzący nie byłby w stanie zrobić tego, co dotychczas zostało zrobione.

- Polska po raz pierwszy została zaliczona do rynków rozwiniętych. To wielki sukces. Właśnie o to nam chodzi, żeby status Polski zmienił się na pełnoprawny. Nie jest to droga łatwa, przeszkadzają nam z zewnątrz i z wewnątrz, ale tą drogą bedziemy szli. To główne przesłanie, które chcieliśmy przekazać na połowę kadencji - podsumował prezes PiS.

W podobym tonie wypowiedzieli się wicepremier i lider Polski razem Jarosław Gowin oraz minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska).

- Jedność jest faktem. Obóz się poszerza. Przystąpią do nas nowe środowiska. Kontynuujemy reformy. Stoimy w obliczu głębokiej i systemowej zmiany systemu szkolnictwa wyższego - podkreślił Gowin.

- Jesteśmy razem i dzięki temu możemy prowadzić projekt wielkiej dobrej zmiany w Polsce. Wyrażam radość, że na co dzień udowadniamy, że można zmieniać obraz państwa kojarzonego do tej pory z działającym teoretycznie. Mamy ambitny plan dla Polski. Działając razem, będziemy w stanie go zrealizować - wtórował mu minister Ziobro.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(25)
Misiek
5 lata temu
A jak tam zyje chlopak p.prezesa????
gość
5 lata temu
Tylko Panie Prezesie Jarosławie Kaczyński niech Pan się nie pcha na Premiera , bo spadnie poparcie dla PiS - u i przez Pana głupoty może PiS i przegrać wybory . Wie Pań , że nie jest Pan Lubiany przez Polaków . Tak samo Antoni Macierewicz zrób Pan to aby został odwołany , bo za dużo mówi i mówi głupoty , a to źle wpływa na opinię PiS - u .
Gość
5 lata temu
I skiełczą stęsknieni komuniści. Tak jak powiedział prezes, przeszkadzają z zewnątrz i z wewnątrz. I co z tego, jak widać po wyniku wyborów i obecnych sondażach, są w zdecydowanej mniejszości. To dobry znak, jest jeszcze sporo normalnych Polaków.
kjdgf
5 lata temu
kłamstwa powtarzane tysiackroc staje sie prawdą...propaganda wciskana podatnym na manipulację w koncu zadziała...porazki nazywane sukcesem zostana zaakceptowane...a ja jeszcze na dobitke zapytam: kto w koncu jest odpowiedzialny za sprzedaz polskich wodociagów izraelskiemu koncernowi,21 dni temu?
Patriota
5 lata temu
NACZELNIKU, WODZU PROWADŹ, PSY SZCZEKAJĄ!!!KARAWANA JEDZIE DALEJ
Jasiu
5 lata temu
Mieli byc liderzy I pojawila sie tylko kaczka
ak001
5 lata temu
Tiaaaa... same sukcesy... normalnie przypominają mi się czasy komuny, gdy odnosiliśmy spektakularne sukcesy gospodarcze, a ludzie nie mieli co jeść, bo żarcie, paliwo, a nawet wóda i papierosy były na kartki. Przewiduję, ze historia zatacza koło.
wiara
5 lata temu
najgorsze jest to,ze "ludzki pan"wierzy w to co belkocze,najlepsze to to,ze malo kto w to uwierzy..... tylko ci od wazeliny publicznie udaja,ze wierza
marek
5 lata temu
kaczyński zobaczysz przed śmiercią swoje bijące serce :-)
Ciemnosc widz...
5 lata temu
Kaczynski oddaj ksiezyc.
marek
5 lata temu
pisowcy zobaczycie Baader-Meinhof
marek
5 lata temu
każde słowo tego prymitywa z pisu jest warte noża w plecy :-) jarek idź do marketu :-)
Marek
5 lata temu
Liderzy nie przyszli , przyszli tylko pisowscy nieudacznicy
acho57
5 lata temu
Powiedział, że jeszcze prezydent będzie jadł mu z ręki
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić