Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Adam Przegaliński
|
aktualizacja

To on zamordował i obdarł ze skóry studentkę? Robert J. w rękach policji

68
Podziel się:

Zagadka tej okrutnej zbrodni nie dawała spać śledczym od 19 lat. 23-letnia studentka religioznawstwa została zamordowana, a po śmierci jej ciało sprawca obdarł ze skóry. Podejrzany o tę zbrodnię 52-letni Robert J. został zatrzymany przez małopolski oddział antyterrorystów na krakowskim Kazimierzu.

Robert J. w końcu zatrzymany - zagadka zbrodni sprzed 19 lat rozwiązana
Robert J. w końcu zatrzymany - zagadka zbrodni sprzed 19 lat rozwiązana (Policja, KWP Poznań)

Do zatrzymania Roberta J., mieszkańca Krakowa, doszło w środę po godz. 14. - To mieszkaniec Krakowa. Został zatrzymany na polecenie prokuratora przez policyjny oddział antyterrorystów i przewieziony do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie - poinformował WP Sebastian Gleń, rzecznik Prasowy KWP w Krakowie. Prokurator ogłosi mu zarzuty oraz przesłucha go w charakterze podejrzanego - dodaje Prokuratura Krajowa.

Śledczym w rozwiązaniu zagadki tajemniczej zbrodni pomogły cztery osoby, m.in. krakowski zakonnik, który zmarł niedawno w klasztorze na Podkarpaciu. Policjanci na trop Roberta wpadli po liście od jego kolegi. To on wskazał go jako mordercę Katarzyny Z. - informują Onet i Radio Kraków.

Zobacz także: Zobacz też: Zatrzymanie Roberta J. na krakowskim Kazimierzu

W listopadzie 1998 r. bezrobotny Robert J. namówił 23-letnią studentkę UJ na wyjazd do domku na obrzeżach Krakowa. Tam najpierw ją torturował, a potem zabił i obdarł ze skóry. Uszył z niej strój na kształt kobiecego body. Skórę ofiary odnaleziono w styczniu 1999 r. w Wiśle w rejonie Zabłocia.

Pod koniec lat 90. policjanci znaleźli prawą nogę, która jak się okazało, również należała do Katarzyny Z. Sprawie nadano kryptonim "Skóra".

Maczety, fragmenty kobiecych ubrań, kość - m.in. takie rzeczy znalazły się wśród kilkudziesięciu przedmiotów wyłowionych z Wisły przez płetwonurków, którzy w październiku 2016 r. szukali szczątków Katarzyny Z.

Sadyzm, orientacja biseksualna oraz skłonności do nękania kobiet - to są zdaniem biegłych cechy Roberta J. Kamienica, przy której mieszka, znajduje się przy Bulwarach Wiślanych, na co też zwrócili uwagę śledczy.

"Przeprowadzono badania 3D fragmentów skóry zamordowanej". Pierwszy raz w Polsce

"Biegli musieli zmierzyć się z działaniem sprawcy bez precedensu zarówno w polskiej jak i światowej kryminalistyce. W toku śledztwa powoływano najwybitniejszych polskich i zagranicznych biegłych różnych specjalności m.in. z zakresu psychologii śledczej, z zakresu badań poligraficznych wykonywanych przez eksperta Jacka Bieńkuńskiego. Kluczowy wkład w poczynienie ustaleń śledczych miały również opinie instytucji specjalistycznych, w tym m.in. Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. dra Jana Sehna w Krakowie, Zakładów Medycyny Sądowej, Polskiej Akademii Nauk, Uniwersytetu Przyrodniczego, Instytutu Odlewnictwa w Krakowie" - informuje Prokuratura Krajowa.

Laboratorium Ekspertyz 3D Katedry Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, kierowane przez dr. n.med. Krzysztofa Maksymowicza odtworzyło - po raz pierwszy w Polsce - sposób działania sprawcy zabójstwa Katarzyny Z. w oparciu o dane biometryczne ofiary i ślady działania sprawcy na niektórych tkankach ofiary, sporządzając trójwymiarowy obraz przebiegu zabójstwa.

"Istotne dowodowo były również ustalenia Katedry Biologii Eksperymentalnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu reprezentowanej przez prof. Krzysztofa Marycza. Przy użyciu najnowszych metod badawczych wykrył on związki chemiczne, jakie były podawane Katarzynie Z." - dodaje Prokuratura Krajowa.

Źródło: Radio Kraków,Onet.pl,Policja Kraków,WP.

KOMENTARZE
(68)
ona
5 lata temu
Ciekawe,że trzeba było aż 19 lat na rozwiązanie tej zagadki,ciekawe...
neantertalczy...
5 lata temu
strach czytać nagłowek tego artykułu nie mówiąc o calej potwornej reszcie ;cos takiego nie jest człowiekiem
Babcia Fela
5 lata temu
Cytaty: "Do zatrzymania Roberta J., mieszkańca Krakowa, doszło w środę po godz. 14. - To mieszkaniec Krakowa." i dalej: "Prokurator ogłosi mu zarzuty oraz przesłucha go w charakterze podejrzanego - dodaje Prokuratura Krajowa." Kto to pisze? Albo masło maślane, albo brednie...Ogłasza ksiądz z ambony, a prokurator STAWIA zarzuty, proszę autora.
ja
5 lata temu
To się dopiero nazywa psychol... Czemu nie ma kary oko za oko? To samo powinni mu zrobić.
kuku
5 lata temu
Czy już wszyscy zotali zareklamowani.
sadyzm
5 lata temu
Matko Boska...
Joanna
5 lata temu
Zabic go natychmiast!!!! Wyeliminowac ze spoleczenstwa!!!!
Jola
5 lata temu
i pomyslec, ze to mogl byc sasiad kazdego z nas
kolo
5 lata temu
Brzmi jak jakiś chory serial o psychopatach.
lol
5 lata temu
daremny trud, sądy i tak wydadzą wyrok uniewinniający, chociażby tylko po to aby dokopać Ziobrze
asdf
5 lata temu
sukces policji - wpadł, bo obciążył go czyjś list = jak zwykle policja łapie wtedy, gdy ktoś jasno wskaże sprawce... przykre...
ooo
5 lata temu
Pozmarowac gnoja miodem i do drzewa przy mrowisku przywiazac. przynajmniej matka natura bedzie miala jakis pozytek.
już
5 lata temu
Reklama zboczenia.
o
5 lata temu
bo to zła kobieta była
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić