Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Trener narciarstwa doradcą prezydenta. Posłanka pyta: w czym Panu doradza?

17
Podziel się:

Posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus pyta prezydenta Andrzeja Dudę we wpisie na Twitterze: w czym doradza Panu Piotr Nowacki? Jak napisała, jej wyborcy pytają, czy prezydent zatrudnił w kancelarii trenera narciarstwa. WP sprawdziła, Piotr Nowacki jest wymieniony wśród doradców Andrzeja Dudy na oficjalnej stronie internetowej.

Andrzej Duda
Andrzej Duda (WP, Andrzej Hulimka)

Piotr Nowacki - jak głosi biografia na stronie prezydent.pl - jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku geografia, specjalizacja geografia turyzmu oraz Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, kierunek trenerski.

Jak czytamy, "od 1992 bierze aktywny udział w pracach Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, pełniąc w latach 2000-2005 funkcję członka Zarządu i przewodniczącego Komisji Licencjonowanych Szkół Narciarskich SITN PZN. Instruktor wykładowca PZN, uczestnik Międzynarodowych Kongresów Nauczania Narciarstwa - INTERSKI".

Odpowiedź na pytanie posłanki Nowoczesnej, w czym doradza prezydentowi instruktor narciarstwa, znajdziemy w zakładce "Aktywność doradców".

10 grudnia 2016 roku w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym w Warszawie Piotr Nowacki brał udział w organizowanym przez Akademię Wychowania Fizycznego oraz Salezjańską Organizację Sportową Rzeczypospolitej Polskiej Ogólnopolskim Sympozjum Naukowym pt. "Kultura Fizyczna a struktura społeczna", a celem tego sympozjum było "ukazanie wielowymiarowych związków występujących między kulturą fizyczną a strukturą społeczną".

Poprzednia aktywność doradcy prezydenta to - 30 listopada 2016 roku - wręczenie Złotego Krzyża Zasługi nadanego przez prezydenta Andrzeja Dudę popularyzatorowi sportu Zbigniewowi Klonowskiemu.

We wrześniu 2016 roku doradca prezydenta, laureat tytułów Trenera Roku w latach 2008-1015 za wybitne osiągnięcia sportowe, w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych wziął udział w prezentacji "Strategii Grupy Tauron na lata 2016-2025". Wysłuchał też wystąpienia prezesa Grupy dotyczącego "poprawy efektywności, efektywnej polityki inwestycyjnej oraz relacji z klientem" traktowanej jako "platforma długotrwałego wzrostu".

W sierpniu 2016 roku Nowacki wziął udział w uroczystości "Rodzinnego Festiwalu Otwarcia Igrzysk Warszawa-Rio de Janeiro 2016 przy Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II". - Cieszę się, że mogłem brać udział i reprezentować Prezydenta RP w rodzinnej imprezie sportowo-rekreacyjnej, która pokazała, jak wielu ludzi wciąga kultura fizyczna promująca zdrowy styl życia. Widziałem, co szczególnie cieszy, rodziny wielodzietne, dzieci z opiekunami z domów dziecka jak i wielu indywidualistów. Na wszystkich twarzach pojawiał się spontaniczny uśmiech, radość i widoczna satysfakcja z udziału w imprezie, promującej ruch na świeżym powietrzu. Widziałem zdrowy, prawdziwy sport - mówił.

9 kwietnia Piotr Nowacki uczestniczył w "Jubileuszu 60-lecia istnienia Komisji Działalności Podwodnej ZG PTTK w Rynie". To już wszystkie "aktywności", o których informuje na stronie Kancelaria Prezydenta RP.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(17)
ciekawski
5 lata temu
Czy prezydent zwrocil juz pieniedze do kasy panstwowej,za swoj urlop na nartach?Wszyscy politycy swiata jezdza za swoje, a kogo zlapali ze pojechal za pieniadze podatnika to byla dymisja.Jezeli politycy wszystko chca robic za nasze, zrec osmirniczki, goscic sie ,wozic dzieci do szkoly rzadowka, to po co im wyplaty co miesiac?
teczowa balbi...
5 lata temu
A MIALO BYC TAK PIEKNIE A WYSZLO PTASIE GO...NO
pyra
5 lata temu
Ten doradca to chociaż absolwent Uniwersytetu Jagielońskiego i Akademii Wychowania Fizycznego coś robi,a nie tak jak młodzieńcy (Edmund 22l. i Misiek 27l.) z min.MON od Macierewicza.
AZA
5 lata temu
TO CO ONI WSZYSCY ROBIA Z RZADEM I W RZADZIE TO PRZECHODZI LUDZKIE POJECIE NIE MA NIKOGO KTO USTAWI ICH DO PORZADKU???????!!!!!!!!!I JESZCZE PISZA O TYM CHWALAC SIE NIE JEST IM WSTYD?!!!!!!!!!!MI WSTYD ZE JESTEM POLAKIEM !!!!!!!!!!!
wszystko możl...
5 lata temu
Bo w PiS to wszystko możliwe. Od pucybuta do milionera :). To tylko w PiS :) !!!
Kacze Pióro
5 lata temu
W sumie przyda się, bo jeździć na nartach PAD może i lubi, ale niespecjalnie umie.
Psik
5 lata temu
a może by tak chopkowi z allegro zrobić zrzutę na igelitową nartostradę - sie przeniesie na Kasprowy i będzie szusował cały rok na okrągło?
ona
5 lata temu
I dlatego p.Prezydent dobrze ""SZUSUJE"" brawo super doradca
Bolo
5 lata temu
Tak to jest jak prezydentem jest Nikodem Dyzma.
Uzurpator
5 lata temu
KUWA co za prezydent, co za rząd, jak już doradcami najważniejszych osób w Państwie są trenerzy sportowi, to nic dobrego z tego nie wyjdzie, aż żal patrzeć jak Polska się wyniszcza od środka.
12345
5 lata temu
trener??...a psychiatry nie było???
gobipol_press
5 lata temu
wiedzę i doświadczenie nie kupisz za żadne pieniądze
wymarły dino
5 lata temu
CIV które wzbudza podziw, takich ludzi wyrzucano na margines teraz wracają i bedą służyć Polsce...podstawione przez onet marionetki i pacynki na nic sie zdadzą......pamiętajmy, że każdy jest dorosły i odpowiada za to co robi a nie ze narzuca sie mu wole np. z Berlina. ;)
Polak niepiso...
5 lata temu
Narodowo chrześcijańska kultura fizyczna to obecnie " największy problem " w Polsce. A może w szkołach pobudować sale gimnastyczne , boiska i przywrócić WF bo ten przedmiot zaniknął kiedyś też były SKS-y i szkoły szczyciły się wynikami sportowymi. Tylko ten problem jest na poziomie Ministerstwa Edukacji a nie prezydenckim.Do pracy P. Prezydencie bo na razie w odczuciach społecznych jest P. drogim w utrzymaniu pasożytem.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić