Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Bartosz Goluch
|

Trumna z ciałem Kornela Morawieckiego będzie wystawiona w Sejmie

Podziel się:

Jak poinformował marszałek Sejmu Ryszard Terlecki, w piątek w Sali Kolumnowej Sejmu zostanie wystawiona trumna z ciałem Kornela Morawieckiego. - Chcemy godnie uczcić jego pamięć - oświadczył podczas konferencji prasowej.

Kornel Morawiecki
Kornel Morawiecki (East News)

- Kornel Morawiecki był bohaterem naszej niepodległości i należał do osób najbardziej zasłużonych - zaznaczył Terlecki.

Dziennikarze spytali marszałka Sejmu, dlaczego trumna z ciałem polityka zostanie wystawiona w Sejmie, podczas gdy podobnego zaszczytu nie doświadczyli były premier Jan Olszewski oraz marszałek Wiesław Chrzanowski. - Trumna premiera Olszewskiego była wystawiona w KPRM. Nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, dlaczego marszałek Wiesław Chrzanowski nie był podobnie uczczony - odparł Terlecki.

Polityk PiS został również poproszony o komentarz ws. wpisu Lecha Wałęsy, który stwierdził, że "nie ma nic dobrego do powiedzenia" na temat Kornela Morawieckiego. - Nie chcę komentować słów Wałęsy. Są ludzie, którzy nie szanują bohaterów naszej niepodległości - uciął.

Kornel Morawiecki zmarł w poniedziałek w wieku 78 lat. Msza pogrzebowa odbędzie się w sobotę o godz. 12.00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Następnie o godz. 15.00 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach rozpocznie się ceremonia pogrzebowa.

Zobacz także: Pogrzeb Kornela Morawieckiego. Minister zdradza szczegóły

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić