Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Marek Grabski
|
aktualizacja

Tusk wezwany do prokuratury. Oto prawdziwy cel?

26
Podziel się:

Wezwanie Donalda Tuska do prokuratury to próba przykrycia klęski działalności komisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza i Wacława Berczyńskiego - ocenił mecenas Roman Giertych, pełnomocnik przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska.

Tusk wezwany do prokuratury. Oto prawdziwy cel?
(PAP/EPA)

"Mamy do czynienia z klęską pana Macierewicza i Berczyńskiego"

Roman Giertych, który był gościem "Faktów po Faktach" w TVN24, odniósł się do tego, że prokuratorzy ze specjalnego zespołu wyjaśniającego katastrofę w Smoleńsku wezwali na przesłuchanie szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.

Pełnomocnik przewodniczącego Rady Europejskiej powiedział, że mając w pamięci ostatnie przesłuchanie Tuska, "sprawa ma charakter wybitnie polityczny". Zdaniem Giertycha wezwanie do prokuratury, to próba przykrycia klęski działalności komisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza i Wacława Berczyńskiego.

- Mamy do czynienia z klęską pana Macierewicza i Berczyńskiego, którzy ogłosili miesiąc temu bardzo szokujące ustalenia - bomba termobaryczna miała doprowadzić do katastrofy smoleńskiej - ocenił mecenas. - To przekreślenie dorobku komisji Antoniego Macierewicza - dodał.

"Jeżeli bomba, musi być ten, kto ją włożył"

Według Giertycha, gdyby potwierdziło się, że doszło do zamachu, prokuratura zajmowałaby się szukaniem morderców. - Jeżeli jest bomba, musi być ten, kto ją włożył. (...) To gra przykrywająca upadek kłamstwa smoleńskiego - stwierdził mecenas.

- Z komunikatu prokuratury wydanego kilkanaście minut temu wiemy, że chodzi o "identyfikację zwłok i inne sprawy", więc być może, że będzie tak, że będzie seryjna próba utrudnienia pracy przewodniczącego Rady Europejskiej, bo coś takiego, jak ciągłe wzywanie, z pewnością pracy nie ułatwiają - skwitował Giertych.

Źródło: WP, TVN24

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(26)
rodakkk
5 lata temu
tusk sprzedawca Polski
hhh
5 lata temu
i dlatego należy się reforma w sądownictwie,skoro mamy takich adwokatów
patriota
5 lata temu
Mam nadzieje,ze pozamykaja winnych gronkowców addamowiczów bolków donaldóww!!!Myslałem,że szybciej sie z nimi Pan Ziobro rozprawi!!!!
art
5 lata temu
pojdzie sziedziec sprzedawczyk
MITROPOS
5 lata temu
Najwyższy czas pozbyć się nawyku mówienia o Donaldzie T. Niech o nim mówią Ci komu służy. To prawdziwy antypolak. Sam siebie nazywa europejskim kaszubem.
Otaku
5 lata temu
TUSKa powiesić za zdradę...
Ma
5 lata temu
Ile razy w jednym materiale można powtórzyć te same zdania ?? Płacą od wiersza czy co??? Tego się już czytać nie da .
dubienko
5 lata temu
Tonący i brzytwy się chwyta,dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie, tak PiS powiela swoje rządy !!!!!!!!!!!!!!!!
Goń pisuara
5 lata temu
27:1
jen
5 lata temu
Jaka klęska , czysty zysk,kasę wzięli.
A Koń
5 lata temu
nie na paradzie w Janowie Podlaskim tylko znowu zaśmieca sobą stolicę?
5 lata temu
KOŃ(D) myśli inaczej. Zarzut jest w sprawie braku sekcji zwłok, a KOŃ rży o bombie. Taka to jest ich taktyka odwracania konia ogonem.
folksdojcz
5 lata temu
Ryży zawsze fałszywy !!
pp
5 lata temu
Pla, Pla, Pla.......
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić