Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Jacek Bereźnicki
|

TVN po 10 latach pozbył się kanału telesprzedażowego Mango

16
Podziel się:

Mango już nie jest częścią Grupy TVN. Po dziesięciu latach grupa medialna pozbyła się najpopularniejszego kanału telesprzedażowego w Polsce pomimo jego świetnych wyników finansowych. Powód? Zmiana właścicieli samego TVN-u.

TVN po 10 latach pozbył się kanału telesprzedażowego Mango
(PAP)

Nowym właścicielem spółki Mango-Media, która prowadzi kanał telewizyjny Mango, jest Studio Moderna Polska, czyli polski oddział słoweńskiego giganta sprzedaży wysyłkowej. Nie podano kwoty transakcji.

Na przeprowadzenie transakcji zgodził się już Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. UOKiK musiał z urzędu sprawdzić, czy zmiana właścicieli kanału telewizyjnego nie zaburzy konkurencji na rynku.

- Decyzja o sprzedaży udziałów jest podyktowana potrzebą konsolidacji portfolio oraz skupieniu się na rozwoju naszej podstawowej działalności - przekonuje Jim Samples, prezes i dyrektor generalny TVN S.A.

- Studio Moderna jest jednym z najsilniejszych graczy w Europie Środkowo-Wschodniej w swojej branży. Jednocześnie operuje w modelu biznesowym zbliżonym do Mango-Media, dzięki czemu jesteśmy przekonani, że zmiany będą korzystne dla obu stron - dodaje.

Z kolei Lars Buschbom, prezes Mango-Media, wyjaśnia, że Mango-Media w ostatnim czasie zakończyło trzyletni proces zmian biznesowych, w wyniku których firma stała się liderem w swojej branży. - TVN był partnerem, który wspierał nas na każdym kroku - powiedział.

Zobacz także: Wideo: Makłowicz o wyrzuceniu z TVP. "Zaprotestowałem, no i taki jest efekt"

Faktycznie, telewizja Mango ma bardzo silną pozycję rynkową i notuje doskonałe wyniki finansowe. W 2016 roku spółka Mango-Media zarobiła dzięki niej 60 mln zł netto, czyli prawie o połowę więcej niż rok wcześniej.

Dlaczego TVN postanowił pozbyć się kury znoszącej złote jaja? Wszystko wskazuje na to, że powodem jest inna, wielka transakcja, która bezpośrednio dotyczy TVN.

Pod koniec lipca ogłoszono, że TVN wkrótce zmieni właściciela. Stacja należy obecnie do amerykańskiej spółki Scripps Networks Interactive, którą przejmuje gigant Discovery Communications. Kwota transakcji? 14,6 mld dol.

Jaki ma to jednak związek z kanałem telewizyjnym, który oglądany jest dla wielominutowych reklam "rewolucyjnych" mopów? Jak pisze "Rzeczpospolita", prawdopodobnie chodziło o "wyczyszczenie" aktywów TVN-u z części, których nie będzie chciał nowy właściciel stacji. Discovery nie działa w sektorze telezakupów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(16)
?
5 lata temu
Toć to dobra stacja; seriale kryminały POrnusy . To szok ,jak żyć
marek
5 lata temu
tv trwam sprzedano narodowcom :-)
mnb
5 lata temu
Na pewno sprzedaż TV MANGO nie zaburzy niczego. Przeciez tego badziewia nikt nie oglądał i nie ogląda. TVN wieco robi. Żeby tak jeszcze sprzedał TVN 24 jakiejś egzotycznej firmie np GROUP TV BANANA,
;)
5 lata temu
Same wpisy zwolenników TVP i TVTrwam:)
Emilia50
5 lata temu
ciekawa jestem co przy okazji tej zmiany czeka telewidzów
mg
5 lata temu
Grupo O2, ja nie chce oglądać waszehgo filmu i blokuję go z premedytacją, bo nie pozwole na samoczynne wyświetlanie jakichkolwiek filmów gdy przeglądam strony. Przyszedłem tu poczytać a nie popatrzeć, jeśli tego nie rozumiecie to mi bardzo wszystko jedno...
Obiekt
5 lata temu
Nie POwinni likwidować TVN 24, bo niepełnosprawni umysłowo też mają prawo do swojej stacji
BOLO
5 lata temu
Kiedy repolonizacja mediów?
kazek
5 lata temu
mango kto tam kupuje -chyba bogaci alb napaleńcy-produkty 3-4x droższe niż powinny -poczekac z kilka miesięcy i będą dostępne gdzie indziej za normalną cenę
iga
5 lata temu
TVN same kłamstwa całą dobe do likwidacji antypolskie medium
Otaku
5 lata temu
TVN : Tusk Vision Network :\
aacc
5 lata temu
TVN sprzedał Mango?...to gdzie teraz Makłowicz będzie strugał wariata.
kwch
5 lata temu
Mango się dało oglądać jedynie po 23 xD
j22
5 lata temu
GW, TVN, Polsat to stacje do likwidacji.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić