Natalia Durman
Natalia Durman| 
aktualizacja 

Tylko w WP. Jeszcze dziś wymiana kilku ministrów? Padły nazwiska

0
Podziel się:

Z nieoficjalnych doniesień mediów wynika, że jeszcze dziś nastąpi większa niż początkowo zapowiadano rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego. Może dojść do wymiany kilku ministrów. Jednym z nich ma być szef MSZ Witold Waszczykowski, którego zastąpi Krzysztof Szczerski. Ze stanowiskiem może się też pożegnać minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Wiemy, kto może zająć jego miejsce.

Kolejne zmiany w rządzie mają nastąpić w styczniu
Kolejne zmiany w rządzie mają nastąpić w styczniu (Agencja Gazeta, Sławomir Kamiński)

Informację o planowanej wymianie ministrów jako pierwsza podała PAP. Agencja powoływała się na "źródła zbliżone do kierownictwa PiS".

Według PAP, w niedzielę odbyła się wielogodzinna rozmowa między Jarosławem Kaczyńskim a Mateuszem Morawieckim. W trakcie rozmowy konsultowane miały być szczegóły rekonstrukcji rządu, początkowo planowanej na styczeń. Zdecydowano jednak, że niektóre zmiany w rządzie nastąpią już w poniedziałek, a kolejne - o czym media pisały już wcześniej - mogą mieć miejsce w styczniu.

TVP Info podało z kolei, że nowym szefem MSZ zostanie Krzysztof Szczerski. PAP zwraca uwagę, że Waszczykowski po rozmowie z Morawieckim wraca wcześniej do Polski z Brukseli. - Mam brać udział w ceremonii o 17.00 (…) Dziś (Mateusz Morawiecki) do mnie dzwonił, prosił żebym wrócił - wyjaśnił minister dziennikarzom w Brukseli.

Kto za Macierewicza? Zaskoczenie

To nie koniec spekulacji. W rozmowie z nami gen. Waldemar Skrzypczak podzielił się zaskakującą teorią. Według niego, miejsce zdymisjowanego Antoniego Macierewicza mógłby zająć Mariusz Błaszczak. Podobną informację podało następnie TVP Info.

Powołanie nowego rządu zaplanowane jest na godz. 17.00. Prawdopodobnie we wtorek Mateusz Morawiecki wygłosi expose. Na ten dzień planowanie jest również głosowanie nad wotum zaufania dla nowego rządu.

Jak pisaliśmy w WP, Beata Szydło w nowym rządzie ma zostać wicepremierem ds. społecznych.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić