Natalia Durman
Natalia Durman| 
aktualizacja 

Tylko w WP. Ustaliliśmy, kto dostał największą nagrodę od Dudy. Niemała kwota

96
Podziel się:

W 2017 roku ministrom w Kancelarii Prezydenta wypłacono nagrody o łącznej wartości 270 tys. zł netto. Najwięcej z tej puli przypadło szefowi gabinetu prezydenta Krzysztofowi Szczerskiemu - dowiedziała się Wirtualna Polska. O jakiej kwocie mowa?

Ogółem Kancelaria Prezydenta przeznaczyła na nagrody ponad 2 mln zł
Ogółem Kancelaria Prezydenta przeznaczyła na nagrody ponad 2 mln zł (PAP, Radek Pietruszka)

Krzysztof Szczerski otrzymał w ub. roku nagrodę w wysokości 41 407,75 zł netto. W dalszej kolejności na największe pieniądze mogli liczyć: zastępca szefa Kancelarii Paweł Mucha - 38 620,79 zł netto oraz podsekretarz stanu Wojciech Kolarski - 32 973,48 zł netto.

Nieco mniej, ale praktycznie po równo, otrzymali: sekretarz stanu Andrzej Dera - 31 624,53 zł netto i sekretarz stanu Adam Kwiatkowski - 31 624,52 zł netto. Tuż za nimi uplasowała się szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska - 31 381,03 zł netto.

Podsekretarz stanu Anna Surówka-Pasek otrzymała 25 657,47 zł netto. Sekretarz stanu Krzysztof Łapiński - 22 916,66 zł netto. O tej kwocie było już wiadomo dwa tygodnie temu.

Najmniej, bo 11 845,06 zł netto, dostała szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska.

2 mln na nagrody

Jak donosiliśmy w WP w środę, ogółem na nagrody dla pracowników Kancelaria Prezydenta przeznaczyła w ub. roku ponad 2 mln zł. W uzasadnieniu przekazano nam, że były one "świadczeniem o charakterze uznaniowym" i przyznane zostały w zależności od osiąganych efektów pracy.

W przesłanym WP piśmie dodano, że nagrody były "elementem systemu wynagradzania pracowników", a środki na nie pochodziły z funduszu wynagrodzeń.

Kancelaria Prezydenta podkreśla, że w 2018 roku nagrody nie zostały wypłacone.

Zobacz także: Zobacz także: Adam Bodnar: "Na naszych oczach zmienił nam ustrój państwa
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić