Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Jacek Bereźnicki
|

Urząd skarbowy przesłuchuje nowożeńców. Interesuje się rozliczeniem kosztów organizacji wesela

134
Podziel się:

Urząd skarbowy z Ostrowca Świętokrzyskiego wzywa po kolei małżeństwa, które w 2016 roku brały w tym mieście ślub. Urzędników interesują koszty wesela i pytają na przykład o to, kto i za ile imprezę fotografował i filmował, czy ile wzięła orkiestra.

Urząd skarbowy wzywa nowożeńców do składania wyjaśnień.
Urząd skarbowy wzywa nowożeńców do składania wyjaśnień. (Pixabay.com)

Jak pisze "Gazeta Ostrowiecka", urząd skarbowy zwrócił się do urzędu stanu cywilnego o informację na temat sporządzonych aktów małżeństwa za rok 2016 i te dane uzyskał.

Z tak uzyskaną bazą danych zaczął po kolei wzywać wszystkie pary, które w 2016 roku brały ślub w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Z relacji osób, które miały dostać wezwani wynika, że brak odpowiedzi na wezwanie wiąże się z karą 2,5 tys. zł.

Zobacz także: Wideo: Club Wesele, czyli Polacy na weselnych dyskotekach. Do klubu ciągną się kolejki

- Naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi kontrole podatkowe w ramach swoich uprawnień dotyczące różnego typu działalności, w tym w zakresie organizacji przyjęć weselnych - wyjaśnia Anna Stępień, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Kielcach.

Jak wyjaśniła, wezwania nowożeńców związane są z kontrolą podatkową, jaką skarbówka prowadzi wobec jednego podmiotu z tej branży.

Urząd wyjaśnia, że "w trakcie kontroli zbierany jest materiał dowodowy z wszelkich dostępnych źródeł, m.in. informacje dobrowolnie udzielane przez nowożeńców". Urzędnicy zastrzegają, że "ocena zebranego materiału objęta jest tajemnicą skarbową".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(134)
ff
4 lata temu
KSIĄDZ OD 800 ZŁ DO 2000 ZŁ ZA 50 MIN. (średnio tyle trwa msza ), kazanie dla młodych ok. 7 min
FF
4 lata temu
MOŻE NIECH KSIĘDZA WEZWĄ NA PRZESŁUCHANIE
brak
4 lata temu
Tylko się pochlastać, Brak słów,
aa
4 lata temu
Sory ale tak się nawaliłem że nic nie pamiętam podobno na fujarce grała ciotka cześka a na kozie wujek staszek a zdjęć nie było kuzyn ma parkinsona i coś nie wyszło a jak się obudziłem co ja zrobiłem ze się ożeniłem
kiedy się sko...
4 lata temu
Właśnie, może wreszcie zacząć sprawdzać urzędników co żyją za nasze podatki i są całkowicie bezkarni. Ciekawe czy np. jakiś urzędnik poniósł konsekwencje za to,że np. na Kaszubach powiesiła się kobieta nękana przez Urząd Skarbowy. Druga sprawa, to dlaczego musimy pracować na wysokie pensje urzędników aż przez pół roku, a dodając złodziejski ZUS , to nawet dużo więcej . Kiedy wreszcie ta bezkarność "w świetle prawa " się skończy ???????????????
Usia
4 lata temu
Najlepiej nie brać ślubów. Wszyscy na tym stracą, ale skoro taka jest "dobrowolność" i pomysły, to trzeba dokonać wyboru.
klaudia
4 lata temu
Lepiej żeby ktoś w końcu się zabrał za ustawę o odpowiedzialności urzędnika za nieprawidłowe decyzje, po których ludzie tracą majątki, a urzędas dalej ma pracę i pensję, a i podwyżkę.
gnago
4 lata temu
ewidentnie co dziesiątego urzędnika trzeba rozstrzelać za biurwializm
lesny gnom
4 lata temu
HHMM / mysle kochani ze nalezy takie urzedy zaprosic na wycieczk e do lasuuu a szczególnie takich pomyslodawcow i poopowiadac im o weselach haha i pokazac to i tamtooo a raz tu piec razy tamm ahah oj predko by zaniechali glupich pomyslow oj predkoo a jesce innych by ostzregli ze nalerzy sie zastanowic co sie robii
Zwolennik Zio...
4 lata temu
Proszę zobaczyć jakie samochody mają urzędnicy skarbowi. Mają domy i nowe samochody z czego. Proszę o pisanie donosów na tych złodziei z naszych podatków. A naczelnik ma auto za 300 tyś. zł.Biedny.
antypis
4 lata temu
No i zaczęło się! Patrzcie "prawdziwi Polacy" co wybraliście, a będzie jeszcze gorzej. To są początki reżimowego i policyjnego państwa. Teraz tylko zakazy, nakazy, przesłuchania, kontrole. A mogło być tak pięknie. Ale przecież wszyscy wiedzą, że to wina Tuska i PO.
Psia mac
4 lata temu
Jakim prawem urzedas ,który sam niczego nie wytwarza tak sie panoszy ??! Do wora !
wania
4 lata temu
Trzeba mówić że na weselu film się urwał i nic nie pamiętam.
lolek
4 lata temu
A ja słyszałem, że nowych bogaczy mieli rozliczać a tu biorą się za tych na dole. Brakuje kasy na nagrody, premie i pensje rządzących, datków na tacę Rydzyka to zaczyna się polowanie na maluczkich. Zapamiętajcie sobie moi mili bogaty bogatego nie skrzywdzi, afery pozamiata się pod dywan i będzie się głosić o cudach gospodarczych. Wszystkie rządy są jednakowe, czy to będzie PIS, PO, PSL, SLD wszystko zostanie po staremu. Dla motłochu zrobi się przedstawienie - oglądaliście już z TK teraz z IPN i nic z tego nie wynikło. Teraz rząd przygotowuje ustawę odwołującą tzw. dekret Bieruta to zobaczycie, jakie to przyniesie skutki dla Polaków. Zagrożeni będą wszyscy, miasto i wieś. Poczekacie zobaczycie. Wszystko w polityce to są ustawki pod kogoś, Polacy ani Polska tu się liczą. Kiedyś z rozrzewnieniom będziecie wspominać czasy PRL.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić