oprac. Katarzyna Izdebska-Białka| 

Wpadła grupa wyłudzająca kredyty na podrobione dokumenty

0

10 osób zatrzymanych, 7 tymczasowo aresztowanych i ponad 30 zarzutów dotyczących działania w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustw, posługiwania się podrobionymi dokumentami i podszywania się pod tożsamość innych osób. To efekt pracy śródmiejskich kryminalnych i prokuratury rejonowej Warszawa Śródmieście. Za te przestępstwa wszystkim zatrzymanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Policja zatrzymała podejrzanych o oszustwa
Policja zatrzymała podejrzanych o oszustwa (Policja, Policja - materiały prasowe)

Zatrzymani w tej sprawie podejrzani o przestępstwa finansowe to werbownicy, "słupy" oraz osoby, które udostępniały cudzą tożsamość i wytwarzały wszystkie niezbędne dokumenty, czytamy w komunikacie Policji.

Proceder polegał on na werbowaniu przypadkowych mężczyzn i kobiet, którzy na podstawie fałszywych dowodów osobistych i podrobionych dokumentów potwierdzających zatrudnienie i zarobki mogły ubiegać się o kredyty. Podrobione dokumenty umożliwiały podpisywanie w bankach stosownych umów i otrzymywanie kredytów idących w setki tysięcy złotych.

Jedyne, co łączyło klientów ubiegających się o kredyt z przedstawianymi, podrobionymi dowodami osobistymi to widniejące w nich zdjęcia. Pozostałe dane jak imiona czy nazwiska należały już do zupełnie innych osób.

Zobacz także: Obejrzyj także: Od 5 maja zmiany w RODO - również w Kodeksie pracy

Dzięki blisko półrocznej współpracy policjantów i prokuratury rejonowej Warszawa Śródmieście w sumie zatrzymane zostały 3 kobiety i 7 mężczyzn w wieku od 24 do 47 lat. 7 z 10 osób decyzją sądu zostało już tymczasowo aresztowanych, informuje Policja w komunikacie.

Zarzuty dotyczą działania w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustw, usiłowania oszustwa, posługiwania się podrobionymi dokumentami i podszywania się pod tożsamość innych osób. Za te przestępstwa wszystkim zatrzymanym zgodnie z kodeksem karnym grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić