Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Wybory parlamentarne 2019. Jan Krzysztof Ardanowski odpowiada na słowa Jerzego Stuhra

8
Podziel się:

Niepochlebna opinia Jerzego Stuhra na temat wyborców PiS wywołała burzę komentarzy. W środę w emocjonalnych słowach odniósł się do niej minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Jan Krzysztof Ardanowski odpowiada na słowa Jerzego Stuhra.
Jan Krzysztof Ardanowski odpowiada na słowa Jerzego Stuhra. (East News, Lukasz Szelag/REPORTER)

- Niedawno jeden z aktorów przestał mówić tekstem napisanym przez mądrzejszych od siebie i zaczął mówić od siebie, że wyborcy PiS pochodzą od chłopów folwarcznych. Ile trzeba mieć w sobie pychy, by w ten sposób określać polską wieś? - pytał Ardanowski podczas konwencji PiS w Kielcach.

- A przecież to ci chłopi bronili przed bolszewikiem, tak jak mój dziadek Marcin. To ci chłopi byli gnojeni po drugiej wojnie światowej kolektywizacją, koncepcją ograbienia wsi po to, żeby budować przemysł. To ci chłopi byli zamykani do więzień przez stalinowskich prokuratorów, takich jak ojciec tego aktora - stwierdził Ardanowski.

W ten sposób odniósł się do wywiadu Jerzego Stuhra, którego udzielił w ubiegłym tygodniu Tomaszowi Lisowi. Jednym z wątków był język pogardy, którym według aktora posługują się rządzący. Stuhr niefortunnie się wówczas wyraził, choć szybko swoją wypowiedź doprecyzował.

Zobacz także: Zobacz też: Zmiany klimatu wpłyną na polskie rolnictwo. Możemy na tym skorzystać

- Nie byłoby efektu, gdyby nie to, że to wpada na fantastycznie podatny grunt w wielu miejscach. Dlaczego pana zdaniem? - pytał Lis, odnosząc się do używania ostrego języka przez polityków PiS.

- Mam teorię taką, że to jest zemsta za wielowiekowe ciemiężenie - powiedział Stuhr.

- Ale to wtedy ustawilibyśmy zwolenników PiS na pozycjach potomków chłopów folwarcznych - stwierdził Lis, na co aktor odpowiedział krótkim "tak".

- A z całym szacunkiem mam wrażenie, że my wszyscy z chłopów jesteśmy - skontrował dziennikarz i wtedy Stuhr doprecyzował, o co dokładnie mu chodziło.

- To nie, że z chłopów. Wśród chłopów też jedni są żądni odwetu, a drudzy nie. Mój profesor Pigoń z Komborni pochodził. Zapadła wieś pod Rzeszowem - wyjaśnił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(8)
polka
3 lata temu
Brawo Panie Ministrze!
Znuż9na
3 lata temu
To jest wypowiedź człowieka wykształconego,inteligentnego,brawo panie Ministrze,no cóż ,jak się ma ojca prokuratora to i aktorzyną można być,niekoniecznie inteligentnym,niestety rysy twarzy wiele mówią o człowieku,taka jest prawda.
gość
3 lata temu
Co "austryjak " może wiedzieć o duszy Polaka .To się ma albo nie .Za pieniądze nie kupisz .
tn.
3 lata temu
Brawo! Panie ministrze,ktoś to musiał wygarnąć temu sthurowi.
nikc
3 lata temu
wszyscy Polacy wywodzą się od Piasta Kołodzieja - i dobrze.....
Pan
3 lata temu
Chłopy pańszczyźniane - szczury - stary i młodszy - to ta sama choroba psychiczna co ich idol bolek, zresztą u wyznawców ubekozłodzieizPO to norma bo kto normalny zagłosuje na złodziejskąmafiętępakówibandytówzPO?Chyba tenpalantnajman only
amigo
3 lata temu
CO PAN DAŁEŚ ROLMIKOM TERAZ WY WSZYSCY Z TEGO PIS-OWCA CHCECIE ŻEBY BYĆ W RZĄDZIE I BĘDZIE WIĘCEJ AFER JAK BYŁO SPÓJRZ W LUSTO TO COŚ ZOBACZYSZ WILKI MINISTRZE ROLNICTWA
Lepiej 'z chł...
3 lata temu
niż 'ze szczuhrów'
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić