oprac. Maciej Deja| 

Wybory parlamentarne 2019. Kolejny kandydat PiS "prorokiem". Szykuje się afera?

120
Podziel się:

Wybory parlamentarne 2019 mają kolejnego kandydata, który "odgadł" numer komitetu PiS przed losowaniem w PKW. To Grzegorz Lorek - szóstka na liście PiS w okręgu piotrkowskim. On również przygotował bannery z zaklejonym, ale wydrukowanym numerem listy.

Wybory parlamentarne 2019. Kolejny kandydat PiS "prorokiem". Szykuje się afera?
Wybory parlamentarne 2019. Kolejny kandydat PiS "prorokiem". Szykuje się afera? (twitter.com, Anita Sowińska)

Film, na którym widać gotowe materiały promujące kandydata, zamieściła na Twitterze jego konkurentka, Anita Sowińska. Liderka piotrkowskiej listy Lewicy pokazała, jak z bliska wyglądają bannery Grzegorza Lorka.

Nagranie pochodzi z piątkowego wieczoru. "Z relacji mieszkańców wynika, że bannery wiszą w tym miejscu w Piotrkowie Trybunalskim już od kilku dni" - donosi Sowińska. Pod naklejką z nazwą "PiS" widać numer komitetu. Ten sam, który został wylosowany zaledwie kilka godzin wcześniej w PKW.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wybory parlamentarne 2019. Kolejny kandydat PiS "prorokiem". Szykuje się afera?

To kolejny kandydat PiS, który "odgadł" numer, jaki przypadnie komitetowi PiS. Leszek Piechota już 26 sierpnia wstawił na swój profil plakat wyborczy, z "dwójką", która została wylosowana 13 września.
Polityk stwierdził, że to nie umiejętności jasnowidzenia, a zwykły błąd edytorski.

Już w kontekście Piechoty pojawiały się głosy, że sprawie należy się przyjrzeć. Marcin Matczak poszedł nawet dalej i domagał się przesłuchania Piechoty. Szef MON stwierdził, że śmieszą go histeryczne reakcje prawnika. - Prof. Matczak ma jakieś problemy mentalne i życzę mu, żeby je pokonał - powiedział Mariusz Błaszczak.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić