oprac. Anna Kozińska| 
aktualizacja 

Wybory parlamentarne 2019. Konferencja kobiet z Koalicji Obywatelskiej, krytykowały polityków PiS

6
Podziel się:

Wybory parlamentarne 2019. Kobiety z Koalicji Obywatelskiej zorganizowały konferencję prasową. Namawiały do wzięcia udziału w wyborach. Uderzyły w polityków PiS - Jana Szyszkę i Jana Tadeusza Dudę, którzy są autorami kontrowersyjnych słów o żłobkach i metodzie in vitro.

Wybory parlamentarne 2019. Kobiety z Koalicji Obywatelskiej odpowiedziały politykom PiS
Wybory parlamentarne 2019. Kobiety z Koalicji Obywatelskiej odpowiedziały politykom PiS (East News, Jakub Kamiński)

Wybory parlamentarne 2019. Przedstawicielki Koalicji Obywatelskiej na konferencji prasowej wspólnie namawiały kobiety do wzięcia udziału w wyborach. Pokazały też spot. - Na naszych listach jest bardzo dużo kobiet, dobrze przygotowanych merytorycznie - przekonywała kandydatka KO na premiera.

Odniosła się też słów Jana Szyszki, który porównał budowę nowych żłobków i przedszkoli do "komunistycznej spuścizny". - Nie możemy pozwolić, żeby politycy lekceważyli żłobki. Dla kobiet żłobki są bardzo ważne. Są potrzebne i dla Polek i Polaków. Dzięki nim rodziny mogą pracować - mówiła.

- Jeżeli ktoś strzela do bezbronnych bażantów, to nie zrozumie, czego potrzebują kobiety - kontynuowała.

Wybory parlamentarne 2019. Kobiety bronią in vitro

Jej zdaniem ojciec prezydenta powinien przeprosić za swoje "obrzydliwe i haniebne" słowa. - Przekroczył granicę. To niegodne i nieprzyzwoite. On mówi o plemnikach, zapomina, że to są też uczucia. Nie zgadzam się na takie traktowanie kobiet, spraw dla nas ważnych - zaznaczyła Kidawa-Błońska.

- Podejście polityków PiS do kobiet jest reliktem XIX-wiecznego myślenia o kobietach My nie eksperymentujmy na prawach kobiet - dodała Kamila Gasiuk-Pihowicz. Kinga Gajewska podkreśliła z kolei, że za rządów PO powstało dużo żłobków i Koalicja Obywatelska wciąż chce je budować.

- Nie może być tak, że Szyszko i Kaczyński - dwóch starszych panów - decydowało, jak mamy żyć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić