oprac. Beata Czuma| 
aktualizacja 

Wybory parlamentarne 2019. Monika Jaruzelska wystartuje do Senatu

0
Podziel się:

Córka generała Wojciecha Jaruzelskiego, która jest radną Warszawy, nie wystartuje z SLD. Będzie kandydatką Polskiej Lewicy w wyborach do Senatu.

Wybory parlamentarne. Monika Jaruzelska wystartuje z listy Polskiej Lewicy
Wybory parlamentarne. Monika Jaruzelska wystartuje z listy Polskiej Lewicy (PAP, Rafał Guz)

Monika Jaruzelska ma być kandydatką z okręgu 43, obejmującego dzielnice Mokotów, Ursynów, Wawer i Wilanów. Działacze Polskiej Lewicy już zbierają podpisy pod jej kandydaturą - informuje "Super Express".

- Jesteśmy przekonani, że zbierzemy dwa tysiące podpisów i za kilka dni ogłosimy oficjalny start Moniki Jaruzelskiej z naszych list do Senatu – powiedział w rozmowie z gazetą przewodniczący Polskiej Lewicy Jacek Zdrojewski.

Gazeta podaje, że działacze warszawskich struktur SLD są burzeni tym, że dla Jaruzelskiej nie było miejsca na liście wyborczej. Jeden z działaczy SLD przyznał anonimowo, że zbierają podpisy dla Jaruzelskiej. Do 3 września trzeba zebrać 2 tysiące podpisów.

SLD nie chciało Jaruzelskiej?

Już w czerwcu tego roku Monika Jaruzelska ogłosiła, że chce startować w jesiennych wyborach do Senatu. Miała na ten temat rozmawiać z szefem SLD Włodzimierzem Czarzastym, ale nie zaproponował jej nic konkretnego. Nie zraziło to jednak radnej miejskiej. Zapowiedziała, że ostatecznie wystartuje samodzielnie z Warszawy.

Liczyła jednak na to, że Czarzasty zmieni zdanie i zaprosi ją na listę warszawską. Na początku sierpnia rada warszawska SLD zarekomendowała Monikę Jaruzelską na drugie miejsce na warszawskiej liście Lewicy.

Ugrupowanie Polska Lewica założył w 2008 r. Leszek Miller po opuszczeniu przez niego SLD. Dwa lata później wrócił do macierzystej partii. Szefem Polskiej Lewicy jest teraz Jacek Zdrojewski.

Źródło: "Super Express"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić