Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Magda Mieśnik
Magda Mieśnik
|
aktualizacja

Wybory parlamentarne. Edyta Kubik zastąpi w Sejmie Kornela Morawieckiego na dwa dni. Dostanie sowitą odprawę

7
Podziel się:

To jak los na loterii. Edyta Kubik została we wtorek rano posłanką na zaledwie…. dwa dni. Dzięki temu otrzyma odprawę sięgającą ok. 24 tys. zł, która należy się odchodzącym posłom. Posłanka objęła mandat po zmarłym Kornelu Morawieckim.

Nowa posłanka Edyta Kubik
Nowa posłanka Edyta Kubik (WP.PL)

Edyta Kubik złożyła ślubowanie na posła we wtorek rano. Był to pierwszy punkt posiedzenia Sejmu. Objęła mandat po zmarłym Kornelu Morawieckim. W wyborach parlamentarnych 2015 startowała do Sejmu z list Kukiz’15.

- Zmarł Kornel Morawiecki - polityk, działacz opozycji komunistycznej. Poseł i marszałek senior Sejmu. Odprowadziliśmy pana marszałka w jego ostatnią podróż, a jutro uczynimy to wobec naszego kolegi Jana Szyszki. Uczcijmy ich pamięć minutą ciszy – zaczęła obrady Elżbieta Witek. I dodała: - W związku z wygaśnięciem mandatu posła Kornela Morawickiego na jego miejsce wstąpi poseł Edyta Kubik.

Nowa posłanka złożyła ślubowanie. Dzięki temu wkrótce za dwa dni pracy otrzyma sowitą odprawę. Jak wynika z ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, każdemu parlamentarzyście po zakończeniu kadencji Sejmu przysługuje odprawa pod warunkiem, że nie został on ponownie wybrany. Jej wysokość sięga trzech uposażeń poselskich, czyli ok. 24 tys. zł.

Jak poinformowała nas Kancelaria Sejmu, "odprawa parlamentarna przysługuje w wysokości trzech uposażeń, czyli 24.050,10 zł brutto i jej wysokość jest identyczna dla każdego uprawnionego parlamentarzysty".

W wyborach parlamentarnych 2015 z okręgu wrocławskiego mandat zdobył jedynie Kornel Morawiecki, ale Kubik zajęła drugie miejsce. Startowała m.in. pod hasłem "Stop islamizacji Polski". Po wyborach prowadziła biuro poselskie Kornela Morawieckiego w Oławie. Chciała startować do Sejmu ze Skutecznych Piotra Liroya Marca. Ugrupowanie nie zarejestrowało jednak list w tym okręgu.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz: Wyniki wyborów 2019. Robert Winnicki ostro o TVP:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(7)
suseł
3 lata temu
Od 89 roku trwa okradanie Polaków .Przedtem okradali nas komuniści pod wodzą wielkiego czerwonego brata .
qw
3 lata temu
A może by tak ustanowić nowe prawo by wszyscy tak mogli.
ohyda! hańba!
3 lata temu
Skandal! Co dojna zmiana nie wiedziała? Znów nas podatników zrobiono w konia!
o
3 lata temu
I co z tego, przypomnijcie sobie, że mamy kilku dniowego prezydenta, któremu do końca życia przysługuje ochroniarz i wszystkie exprezydenckie dodatki. Działo się to po Smoleńsku, kiedy Komorowski pełniący obowiązki prezydenta (po śmierci p. Kaczyńskiego) jako marszałek sejmu zrezygnował z tej funkcji kandydując na prezydenta. Następną głową Państwa został marszałek senatu i to on, najkrócej sprawował urząd prezydenta. A ilu też było za PO prezesików kilku dniowych, tygodniowych, miesięcznych, którzy odchodzili z odprawami...
mik
3 lata temu
W porządku jeśli pracuje 2 dni to 8tys podzielone przez 30 dni = 266,70 zł za dzień razy 2 dni = 533,40 zł tyle za pracę a odprawa skoro 3 miesięczne to tyle nie pracowała a już jeśli to 3 x 533,40 = 1600,20 zł odprawa !!!!!!!!! I koniec
lulu
3 lata temu
byle wydoić - masakra
sti
3 lata temu
Jej sie to poprostu nalezalo ! Makabra. Az brakuje slow.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić