oprac. Anna Kozińska| 
aktualizacja 

Wybory powinny odbyć się wcześniej? Polacy są za

76
Podziel się:

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się jesienią, znaczna część Polaków poszłaby do urn. Zmianę daty na bliższą uważają za dobre rozwiązanie. Okazuje się, że po podliczeniu ich głosów oddanych w najbliższą niedzielę, władza w Polsce by się nie zmieniła.

Wybory powinny odbyć się wcześniej? Polacy są za
(PAP)

Najwięcej pytanych chciałoby przyspieszonych wyborów - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Pollser dla "Super Expressu" i Nowej TV. Ich odsetek wyniósł 43 proc.

Odmiennego zdania jest 36 proc. badanych. Zdania w sprawie nie ma z kolei 21 proc. ankietowanych.

Zobacz też: Jarosław Gowin o kolejnych wyborach

Kto zwyciężyłby w niedzielę

Jeśli wola znacznej części Polaków zostałaby spełniona i wybory odbyłyby się w najbliższą niedzielę zaskoczenia by nie było. Mimo kontrowersyjnych działań rządu Prawa i Sprawiedliwości w związku ze zmianami w wymiarze sprawiedliwości, to na to ugrupowanie zagłosowałoby najwięcej Polaków.

Jak wynika z sondażu, głos na tę partię oddałoby 33 proc. respondentów. Kolejne 26 proc. opowiedziałoby się za Platformą Obywatelską.

*Zobacz też: "PiS partią wolności" *

Swoje poparcie dla Kukiz'15 wyraziłoby z kolei 11 proc. badanych, dla Nowoczesnej - 9 proc. 8 proc. Polaków wybrałoby natomiast SLD, które wróciłoby do Sejmu, a 5 proc. - PSL.

Źródło: "Super Express" i Nowa TV

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić