oprac. Monika Szafrańska| 

Wyniki Lotto. Polska ma nowego lottomilionera

26

4, 6, 13, 15, 22, 38 - oto liczby, które padły podczas czwartkowego losowania Lotto. To właśnie one przyniosły komuś wielką wygraną w kumulacji loterii.

Kumulacja rosła od dziewięciu losowań
Kumulacja rosła od dziewięciu losowań (WP.PL/Andrzej Hulimka)

Kumulacja rosła od dziewięciu losowań. Szczęśliwy wygrany zgarnie dokładnie 16 mln 504 tys. 858 zł i 50 gr. Oczywiście od tej kwoty trzeba będzie oddać fiskusowi 10 proc.

Poprzednio ktoś trafił szóstkę 18 marca. Wygrał wtedy 5 milionów złotych. Z kolei w ostatnim losowaniu Eurojackpot, czyli 13 kwietnia, padła wygrana drugiego stopnia - ten, do kogo uśmiechnęło się szczęście, zainkasował 2 miliony.

Kwotom tym, mimo że nikt nie pogardzi takimi pieniędzmi, do rekordowych wygranych brakuje dużo. Najwyższa wygrana w historii polskiego Lotto padła 17 marca 2017 roku. Gracz ze Skrzyszowa w województwie małopolskim zakupił los warty 36,7 mln zł. W historii Lotto już sześć razy padały wygrane powyżej 30 milionów złotych.

Z kolei rekordowa kumulacja miała natomiast miejsce w maju 2016 roku. Można było wygrać aż 60 mln zł. Szczęśliwą "szóstkę" podzieliło jednak między sobą trzech graczy: z Krakowa, z Sosnowca i z Zamościa. Wygrali po 19 268 238,40 zł.

Zobacz także:

Rekord w Lotto!

Cena pojedynczego zakładu wynosi 3 zł (przy dopłacie 1 zł można zagrać o milion w Lotto Plus)
. Zakup większej liczby zwiększa szansę na wygraną. Liczby na blankiecie można skreślić samodzielnie lub wybrać metodę na "chybił trafił".

Zobacz też, czego nie wiesz o grach liczbowych:

Ile można zyskać? W Lotto wysokość głównej wygranej, czyli tzw. "szóstki" jest gwarantowana. Wynosi minimum 2 mln zł. Pieniądze mogą trafić do jednego właściciela szczęśliwego kuponu lub zostać podzielone między kilku zwycięzców, którzy trafnie wytypowali liczby. Jeśli jednak nikt nie zdobył wygranej I stopnia, pula przechodzi na kolejne losowanie.
Lotto - wygrane

Losowania Lotto odbywają się w każdy wtorek, czwartek i sobotę o 21.40. W piątki między 20, a 21 podawane są z kolei wyniki Eurojackpot.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić