Magda Mieśnik
Magda Mieśnik| 

Wyniki wyborów 2019. Stanisław Piotrowicz poza Sejmem. "Idę na emeryturę"

9
Podziel się:

Stanisław Piotrowicz z PiS nie dostał się do Sejmu. Mimo piątego miejsca na liście w wyborach parlamentarnych miał dopiero dziewiąty wynik pod względem liczby głosów. – Ludzie zdecydowali. Czas skorzystać z uprawnień emerytalnych – mówi Wirtualnej Polsce Stanisław Piotrowicz, komentując wyniki wyborów parlamentarnych 2019.

Wyniki wyborów 2019. Stanisław Piotrowicz bez mandatu
Wyniki wyborów 2019. Stanisław Piotrowicz bez mandatu (PAP, Leszek Szymański)

PKW opublikowała już pełne wyniki wyborów 2019 w okręgu nr 22 w Krośnie, gdzie startował Stanisław Piotrowicz. Polityk PiS uzyskał 10 293 głosy. Mimo piątego miejsca na liście uzyskał dopiero dziewiąty wynik wśród polityków PiS w tym okręgu. Przegrał o włos, bo ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego może tu liczyć na osiem mandatów.

- To jest demokracja. Odbyły się wybory. Ludzie tak zdecydowali. Jako polityk czuję się spełniony – mówi nam Stanisław Piotrowicz. Póki co twierdzi, że nie chce się już zajmować polityką. Gdy zapytaliśmy, czy będzie wspierał PiS spoza Sejmu, odparł: - Myślę, że na mnie już czas, by skorzystać z uprawnień do emerytury. Czas odpocząć.

Stanisław Piotrowicz, a także jego partia byli krytykowani za przeszłość polityka. W czasach PRL był prokuratorem. Podczas stanu wojennego był autorem aktu oskarżenia przeciwko działaczowi opozycji Antoniemu Pikulowi, oskarżonemu o kolportaż wydawnictw drugiego obiegu. Czy to miało wpływ na zły wynik wyborów 2019 dla Stanisława Piotrowicza? – Być może – ucina rozmowę polityk PiS.

Zobacz także: Zobacz: Wyniki wyborów 2019. Robert Winnicki ostro o TVP:

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019

Wyniki wyborów 2019. Po podliczeniu głosów z 99,49 proc. obwodowych komisji wynika, że Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Sejmu zdobyło 43,76 proc. głosów. Z najnowszych danych PKW wynika, że PiS zdobyło 43,76 proc, a KO 27,24 proc. Na trzecim miejscu znalazła się Lewica z poparciem 12,52 proc. Polaków. Czwarte jest PSL - 8,58 proc., a piąta Konfederacja 6,79 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić