oprac. Anna Kozińska| 
aktualizacja 

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 exit poll IPSOS. Reakcja Konfederacji

7
Podziel się:

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 exit poll IPSOS. Po ich ogłoszeniu w sztabie Konfederacji głos zabrał Janusz Korwin-Mikke.

Wyniki wyborów exit poll skomentował Janusz Korwin-Mikke
Wyniki wyborów exit poll skomentował Janusz Korwin-Mikke (East News, MIECZYSŁAW WŁODARSKI)

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 exit poll IPSOS. Konfederacja uzyskała 6,4 proc. głosów, a to oznacza, że przedstawiciele partii wejdą do parlamentu. Janusz Korwin-Mikke nie tańczy jednak z radości, sceptycznie podchodzi do sondażu.

- Mieliśmy 6,1 proc., a potem poniżej 5 spadliśmy - przypomniał poprzednie wybory. - W tej chwili bym się nie cieszył, wstrzymajmy się - podkreślił Korwin-Mikke. Podziękował wszystkim, którzy oddali głos na Konfederację. - To są ludzie, którzy chcą żeby coś się zmieniło. Nasze hasło brzmiało: albo kontynuacja, albo Konfederacja. I ci ludzie wybrali Konfederację – powiedział Korwin-Mikke.

– Nigdy nie było współpracy między ludźmi o tak różnych poglądach: my, narodowcy, konserwatyści, monarchiści, libertarianie. Graliśmy jako jedna drużyna, szło nam wspaniale i mam nadzieję, że te wyniki to potwierdzą - dodał.

Zobacz także: Zobacz też: Wstępne wyniki wyborów 2019 exit poll IPSOS

Korwin-Mikke podziękował TVP

Zwrócił się też do TVP. - Chciałbym również podziękować telewizji, konkretnie pisowskiej. Polacy nienawidzą, jak kogoś się krzywdzi, widzieli, jak nas traktują i dzięki telewizji państwowej mamy właśnie ten znakomity wynik - stwierdził.

- Jeszcze raz dziękuję panu Jackowi Kurskiemu. Mam nadzieję, że będzie siedział, bo że zrobił głupotę, to nie znaczy, że ma mu ujść płazem. Dziękuję wszystkim i czekamy spokojnie do rana na wyniki - zaznaczył.

Według wyników wyborów exit poll IPSOS, zwyciężył PiS z wynikiem 43,6 proc. głosów, KO zdobyła 27,4 proc. poparcia, Lewica - 11,9 proc., PSL - 9,6 proc., a Konfederacja - 6,4 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić