Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Grzegorz Łakomski
Grzegorz Łakomski
|
aktualizacja

Wznowią śledztwo ws. śmierci Leppera? Mamy dokument prokuratury

25
Podziel się:

Wniosek o wznowienie śledztwa ws. śmierci Andrzeja Leppera został przekazany z ministerstwa sprawiedliwości do prokuratury okręgowej w Warszawie, która podejmie w tej sprawie decyzję – wynika z dokumentu prokuratury, do którego dotarła Wirtualna Polska. Wniosek do Zbigniewa Ziobry złożył były współpracownik Leppera Sławomir Izdebski, który twierdzi, że pojawiły się dowody wskazujące na zabójstwo lidera Samoobrony.

Andrzej Lepper
Andrzej Lepper (PAP, Paweł Supernak)

Izdebski wniosek do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego złożył 23 maja 2017 r. W piśmie prokuratury regionalnej, do którego dotarliśmy, podkreślono, że 8 czerwca wniosek został przekazany do prokuratury regionalnej, a 13 czerwca trafił do prokuratury okręgowej, która ma go rozpoznać.

Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Michał Dziekański pytany przez nas o sprawę powiedział, że decyzja jeszcze nie zapadła, a śledztwo cały czas ma status umorzonego.

- Jeżeli pojawiają się nowe okoliczności, to można wznowić postępowanie, albo zbadać te okolicznosci w celu sprawdzenia, czy się kwalifikuje do wznowienia - dodaje Dziekański.

Co oznacza przekazanie sprawy do prokuratury? – Formalnie nie ma czegoś takiego jak wniosek o wznowienie umorzonego śledztwa – mówi nam rozmówca z prokuratury. – Jeśli prokurator generalny przekazuje sprawę, to po to, by się nią prokuratura zajęła – dodaje inny.

Według Sławomira Izdebskiego, byłego senatora Samoobrony,w sprawie pojawiły się nowe dowody – obciążające niektórych polityków, dokumenty ujawniające kulisy polsko-rosyjskich negocjacji gazowych. Miały one zaginąć po śmierci Leppera. Drugi dowód to ostatnie nagranie z Lepperem, które zdaniem Izdebskiego powstało kilka dni przed jego śmiercią, 5 sierpnia 2011 r.

We wniosku o wznowienie śledztwa były senator Samoobrony napisał, że wcześniejsze działania prokuratury w sprawie śmierci Leppera były prowadzone w związku z nakłanianiem do popełnienia samobójstwa oraz gróźb karalnych, a nie zabójstwa.

Zobacz także: Samobójstwo Leppera - co wiadomo?

Szef rolniczego OPZZ powołał się też na dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego. W książce "Niebezpieczne Związki Andrzeja Leppera" postawił on tezę, że szef Samoobrony był dysponentem "olbrzymiej wiedzy gazowego przekrętu stulecia".

Leszek Miller, którego nazwisko padło w tym kontekście w rozmowie z Wirtualną Polską doniesienia na swój temat skomentował kilka tygodni temu krótko: - Tezy pana Sumlińskiego są zwykłymi bredniami. Startowałem z listy wyborczej Samoobrony. Jeżeli Andrzej Lepper coś wiedział, to jakim cudem tam się znalazłem?

Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(25)
Adam
5 lata temu
L.miller,kiedyś czytałem ,ze pierwszy widział zamordowanego Marka Papale.
gggj6666
5 lata temu
Po cholerę to wznawiać TERAZ? Jakby specjalnie czekali na rozkład biologiczno chemiczny każdego możliwego dowodu / śladu, a dla seryjnego samobójcy dali czas ucieczki choćby i pieszo - dookoła świata.
Zaciekawiony
5 lata temu
pytanie do Jarosława Swiątkowskiego- to w końcu ojciec czy brat? Mówisz Pan szyfrem- jak jakiś "współpracownik". A skąd wiadomo kto jest czyim ojcem? Świecę przy łóżku pan trzymałeś? Cóż za brednie i insynuacje??? O kogo w końcu chodzi?
B52
5 lata temu
przyszły samobójca to Marcin P
Jp
5 lata temu
A katastrofa smoleńska to przypadek? Kaczynski chcial sie za duzo wykazac co do przekretow z ruskimi i tez go usuneli a braciszek cicho siedzial i zostal w polsce
Gm
5 lata temu
To bylo morderstwo wiedzial za duzo o przekretach z gazem z ruskimi i tak skonczyl a potem lech kaczynski jako prezydent chcial cos z tymi przekretami zrobic no ale tez zginol wiedz widac jako rosia ma sile
Kow
5 lata temu
Moze warto kaczynskiego przesluchac
aa
5 lata temu
Nareszcie ! Brawo !
Anom
5 lata temu
Szkoda Andrzeja zylby do dzis i zrobil by duzo dla Polski to byl ktos wielki. Dla mnie wiekszy od kaczynskiego,szacunek dla niego. Komus przeszkadzal wiedzial za duzo i go zamordowali taka jest prawda kazdy wie o tym.
olkina
5 lata temu
bezpieka stara i obecna załatwi aby sprawę umorzono po raz kolejny bo przecież muszą ochronić kolesiostwo, dzisiaj będące nadal jeszcze w najwyższych władzach.
Wacek
5 lata temu
Po co. przecie juz uznali ze sie powiesil bez pomocy osob trzecich
@/$
5 lata temu
słuszna decyzja --- społeczeństwo czeka na prawdę
L.
5 lata temu
seria wyimaginowanej głupoty pojawia się w "artykułach Świątkowskiego" - chyba za sprawą redakcji. artykuły chorych ludzi
Ha, ha, ha...
5 lata temu
I wezwą na świadka Tuska.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić