oprac. Martyna Kośka| 

Żadne meble z Dubaju, ale próba przemytu papierosów za ponad 300 tys. zł

29
Podziel się:

Śmiała próba przemytu. W meblach przesłanych z Dubaju funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego znaleźli 263 tys. sztuk papierosów o wartości ponad 300 tys. zł.

Te papierosy były schowane w niby-meblach
Te papierosy były schowane w niby-meblach (Izba Administracji Skarbowej Warszawa, -)

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że praca funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego na warszawskim lotnisku polega nie tylko na kontrolowaniu bagaży podróżujących osób, ale także na przesyłek lotniczych. Oddział Celny Towarowy I w Warszawie, mający swoją siedzibę w Terminalu Cargo Lotniska Chopina, obsługuje ponad 75 proc. obrotu towarowego dokonywanego w portach lotniczych w Polsce. Oznacza to konieczność codziennego sprawdzenia ponad 3 tys. przesyłek ze wszystkich stron świata. Współczesne zakupy odbywają się bowiem coraz częściej przez Internet, a różnorodny towar nie zawsze jest legalny. Część przesyłek jest prześwietlana przez funkcjonariuszy.

Uwagę funkcjonariuszy zwróciły meble kuchenne wysłane rejsem lotniczym z Dubaju – a to dlatego, że takie przesyłki zdarzają się rzadko. Prześwietlane pojemniki przypominały raczej obudowy urządzeń elektrycznych wyposażone we włączniki oraz przewód zasilający, a nie deklarowane meble. Z powodu wątpliwości, które powstały na podstawie uzyskanego obrazu RTG, a deklarowaną zawartością paczek, kartony zostały otwarte co okazało się strzałem w dziesiątkę. W metalowych stelażach zgłoszonych w dokumentach przewozowych jako meble kuchenne, znajdowały się znaczne ilości nielegalnych papierosów.

W wyniku tej kontroli funkcjonariusze mazowieckiej KAS, ujawnili w 18 kartonach o wadze 532 kg ponad 263 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, które zostały zajęte jako dowód do sprawy karnej skarbowej. Kwota potencjalnych uszczupleń cła i podatków wynosi ponad 308 tys. zł.

Zobacz także: Twórca sukcesu Wiedźmina o swoim nowym biznesie. "Telefon na korbkę"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić