Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Tomek Orszulak
|

Zbigniew Ziobro i jego dwór zarabiają krocie. Prokuratorzy mogą liczyć na specjalne dodatki

24
Podziel się:

Polscy śledczy nie mają na co narzekać. Pod rządami ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry zarabiają coraz lepiej. Sam minister za pełnienie funkcji prokuratorskiej dostaje specjalny dodatek. A to nie koniec luksusów.

Zbigniew Ziobro i jego dwór zarabiają krocie. Prokuratorzy mogą liczyć na specjalne dodatki
(ONS.pl)

W ciągu ostatnich 4 lat zarobki prokuratorów wzrosły o ok 2 tys. złotych - ustalił "Super Express".

O ich płace zapytała grupa posłów Kukiz'15. Zainteresowała ich średnia zarobków, a także najniższe i najwyższe wynagrodzenia prokuratorów. "SE" dotarł do odpowiedzi, której udzielił zastępca prokuratora generalnego Marek Pasionek.

- Wysokość wynagrodzenia prokuratorów zajmujących równorzędne stanowiska różnicuje staż pracy lub pełnione funkcje - informuje Pasionek. Płaca zasadnicza prokuratora prokuratury rejonowej to od 8,2 tys. zł do 10 tys. zł.

Prokurator prokuratury okręgowej zarabia lepiej: od 9,4 tys. zł do 11,7 tys. zł, a prokurator prokuratury regionalnej od 11 tys. zł do 12,9 tys. zł.

Zastępca prokuratora generalnego dostaje 29,1 tys. zł, prokurator krajowy o 3 tys. zł mniej, a zastępca prokuratora krajowego - 25,1 tys. zł.

Ile zarabiają sędziowie i kiedy przechodzą na emerytury? Oto liczby - zobacz

W porównaniu z 2013 rokiem pensje najlepiej zarabiających śledczych wzrosły nawet o 1700 zł. Mało tego, bo do tego trzeba doliczyć dodatki: funkcyjny oraz za wysługę lat. Ponadto, prokuratorzy nie płacą składek na ubezpieczenie społeczne. Przechodząc w stan spoczynku dostają 75 proc. ostatniej pensji.

Z kolei prokurator generalny Zbigniew Ziobro oprócz pensji ministra sprawiedliwości, czyli ok. 13,8 tys. zł brutto, dostaje prokuratorski dodatek w wysokości 4,6 tys. zł. W sumie zarabia więc 18,4 tys. zł.

Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(24)
zamordyzm
rok temu
kto ich wybral?
ewa
5 lata temu
Wszechmocny ZIOBRO wszystko może opamiętaj się NARODZIE !!
Won
5 lata temu
Wstrętna PiS-owska banda. Kiedy ich rozliczymy. Będą wtedy udawać niewiniątka. Jak hitlerowcy na swym procesie. A my na to patrzymy i płacimy.
Gość
5 lata temu
To na pewno jest cholernie sprawiedliwe
sprawiedliwy
5 lata temu
W Porownaniu do zwyklego adwokata z USA, to grosze.Ale co jest tanie , nie mozna od tego oczekiwac skutecznosci.
Mamy cię
5 lata temu
Wyszło szydło między ziobrami.
Emeryt
5 lata temu
Po 89 pseudo-rządy zapewniły sobie kasę i bezkarność,mamy reformy.....
Podatnik
5 lata temu
Pier...... banda
un
5 lata temu
Nikt nie mówi że sędzia zarabia 6,5 tys net, czyli mniej niż "ziobryści". Taka jest prawda o Naj - wyższej kaście. Czy to dużo po kilkunastu latach nauki(studia, aplikacja, asesor...sędzia)?
józek
5 lata temu
Kiedyś Hrabia miał tytuł czy ktoś chciał czy nie - miał to od pokoleń i majątki też wiekami należały do niego bo król im to nadał . Dziś naród wybiera sobie kogo chce i ma tak jak chce . Wystarczy przyjrzeć się radnym w gminach których sobie wybierają sami sąsiedzi - oni później nic nie robią dla ludzi tylko pilnują własnych interesów .
TAO
5 lata temu
Ten bandzior Ziobro powinien siedzieć oszust jedn ! Co za państwo żeby Bandzior był od sprawiedliwości, to takie mamy prawo Bandyckie !!!
777
5 lata temu
lepszy sort musi mieć a ogłupiałe demagogią pospólstwo daje się doić.............
darew
5 lata temu
oj ziobro trybunal stanu cie czeka i pierdel na dlugie lata zlodzieju
Giertych hop
5 lata temu
A ile zarabiał karzeł Budka i jego dwór ? i dlaczego na odchodne podniósł o 100% opłaty do adwokatów i radców , może za mało zarabiali? Nie bo przecież ten pokurcz tez jest adwokatem
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić