Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Durman
Natalia Durman
|

Złe wieści dla Mateusza Morawieckiego i rządu PiS. Sondaż

40
Podziel się:

Spada liczba zwolenników premiera Mateusza Morawieckiego, jak i jego rządu - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Zadowolonych z tego, że kieruje rządem jest 48 proc. badanych, niezadowolonych - 25 proc.

Do zwolenników rządu Mateusza Morawieckiego zalicza się 38 proc. Polaków
Do zwolenników rządu Mateusza Morawieckiego zalicza się 38 proc. Polaków (Agencja Gazeta, mateusz morawiecki)

Zadowolonych z tego, że rządem kieruje Mateusz Morawiecki jest o 4 punkty procentowe mniej niż w miesiąc wcześniej. Liczba niezadowolonych z jego funkcji wzrosła o 3 punkty procentowe. 27 proc. - o 1 punkt procentowy więcej niż w kwietniu - respondentów wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

Do zwolenników rządu zalicza się 38 proc. badanych (spadek o 4 punkty procentowe w stosunku do kwietnia). Z kolei 21 proc. respondentów deklaruje się jako jego przeciwnicy (wzrost o 2 punkty procentowe). Obojętność wobec rządu deklaruje 35 proc. ankietowanych (wzrost o 2 punkty). 6 proc. badanych - tak samo, jak przed miesiącem - nie umiało jednoznacznie określić swej postawy.

CBOS zapytał też o ocenę działalności rządu. Dotychczasowe efekty działań obecnego gabinetu dobrze ocenia 48 proc. badanych (spadek o 6 punktów procentowych w stosunku do kwietnia), natomiast 26 proc. (wzrost o 4 punkty) krytycznie podsumowuje dorobek rządu. Odpowiedź "trudno powiedzieć" wybrało 26 proc. badanych (wzrost o 2 punkty procentowe).

Sondaż CBOS został przeprowadzony w dniach 10-17 maja 2018 roku na liczącej 1170 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Polacy o Andrzeju Dudzie

Przypomnijmy, że CBOS zbadał również stosunek do Andrzeja Dudy. Prezydent, w przeciwieństwie do Mateusza Morawieckiego, może spać spokojnie. Zdecydowana większość, bo 62 procent, Polaków pozytywnie ocenia jego działalność. Negatywnie o jego pracy wypowiedziało się 26 proc. badanych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Bunt młodych przeciwko marszałkowi. "To skandaliczne i niedopuszczalne"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(40)
2Rzeczpospoli...
4 lata temu
Zauwazam ze lewacka propaganda oklamuja nasna rzecz rezydenta Judyszkodnika Polakow.To zdrajca pracuje dla zydowskich bandytow.Zobaczymy na wyborach.zlaoze sie zeniema zadnych szans.Pozatym on nie jest Prezydentem bo 3 RP nie jest legalnym panstwem,dlatego Niemcysmieja sir z roszczen ,Te moze dostac tylko 2 RP
dud
4 lata temu
Za rządów pisu wszystko drastycznie drożeje!!! Banda kolesi okradających Polskę. Za PO tego nie było!
xyz
4 lata temu
Ciekawe po co wziął fuchę premiera? Jest jeszcze coś wartościowego w kraju do sprzedania banksterom?
mika
4 lata temu
niemiaszki wasz koniec jest juz bliski, to ostatnie konwulsje.
jaco
4 lata temu
PIS = Pogarda i Sobiepaństwo
Ala
4 lata temu
Narazie to sa dobre wiesci mosci dla niego. Teraz przyjdzie rekwkracja ukradzionego majątku
tusko
4 lata temu
widzę ze niemieckie ludziki znów szczekają nie podoba się w Polsce to wypieprzać a nie szczekać wściekle psy
osa
4 lata temu
co to za pramie mózgu tymi sondażami? ludzie oceniają rząd po stanie swojego konta w banku , jak rośnie to dobry rząd jak maleje zły -- a teraz wielu przeciętnym rodakom wzrasta stan konta to i zadowolenie też jest -- tak to działa , dlatego równomiernie trzeba zauważać wszystkich -- rodziny , biznes, rencistów , emerytów , niepełnosprawnych i też dbać o niskie bezrobocie i przymknąć drzwi dla uchodźców ,rozumnie dzielić sukcesy finansowe państwa by w każdy rejon trafiły . prosta recepta na sukces !
Ato
4 lata temu
Dziś toczy się dziś bój o to czyja będzie Polska. Czy różnych grup interesów w tym zagranicznych, reprezentowanych przez PO, czy Polaków i polskich przedsiębiorców. Za PO demokracja była fasadowa, a nie rzeczywista. PO dawało uprzywilejowane warunki zagranicznym bankom, marketom, kosztem polskich przedsiębiorców. PO-PSL wyprzedało 71% polskiego majątku narodowego za grosze, obecnie PiS tam gdzie to tylko możliwe (obowiązuje święte prawo własności) repolonizuje, odkupując te przedsiębiorstwa. PiS dzięki negocjacjom z UE z powrotem opodatkował zagraniczne sklepy wielko-powierzchniowe, biurowce, które PO za rządów Buzka zwolniło z podatków (ciekawe za ile pod stołem) Rządy PO-PSL to było piekło na ziemi dla polskiego sektora handlowego i produkcyjnego
Maciek
4 lata temu
Ten morawiecki to niech sobie ruchnie rodowicz bo oboje tacy mądrzy a polske to niech on zostawi
Takjest
4 lata temu
Popierając PO, popieracie przyjęcie do Polski islamskich imigrantów i szykujecie gehennę polskim kobietom i dzieciom
Marek
4 lata temu
Głosując na PiS pozwalasz na bezprawie i stajesz się przestępcą:-)
Nasi
4 lata temu
Rząd PiS znacznie obniża ZUS od 2019r. Przez fatalne rządy Tuska i PO, 100 miliardów zł wypłacamy za granicę w dywidendach. To jest więcej niż wydajemy na całą służbę zdrowia w Polsce, i 4x więcej niż otrzymujemy z Unii (otrzymujemy około 25 miliardów rocznie). Jest to konsekwencja modelu gospodarczego mafii PO-skiej, która nie wspierała polskich przedsiębiorców, tylko dawała znakomite warunki dla obcych firm. Ponadto PO wyprzedawało najlepsze polskie zakłady produkcyjne. Patriotyzm gospodarczy nakazuje też kupować polskie produkty.
Li
4 lata temu
Za Tuska i rząd PO-PSL z 817 posterunków policji zwinął w Polsce 400 posterunków policji. Nie interesowało ich bezpieczeństwo Polaków. PiS przywrócił te posterunki
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić