oprac. Jakub Ceglarz| 

Zniesienie wiz do USA jeszcze w tym roku. Ambasador zabrała głos

19

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher podkreśliła w poniedziałek, że do wpisania Polski do ruchu bezwizowego pozostały już tylko procedury administracyjne. Jak dodała, mają się one zakończyć jeszcze w tym roku.

Georgette Mosbacher skomentowała zniesienie wiz do USA dla obywateli Polski
Georgette Mosbacher skomentowała zniesienie wiz do USA dla obywateli Polski (East News)

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce podczas konferencji prasowej podkreślała, jak bardzo szczęśliwa jest z wpisania naszego kraju do programu ruchu bezwizowego.

Jak dodała, pozostały już tylko procedury administracyjne, które powinny zakończyć się w ciągu 2-3 miesięcy. - Jestem przekonana, że do końca roku Polska dołączy do ruchu bezwizowego - powiedziała Georgette Mosbacher.

Podkreśliła jednocześnie, że choć wiz formalnie już nie będzie, to podróżujący za Ocean wciąż będą musieli wypełnić wniosek, dzięki któremu zarejestrują się w specjalnym systemie weryfikacyjnym. Jak obiecała Mosbacher, ten system ma być jednak dostępny online.

Zobacz także: Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Dziennikarze pytali ambasador, czy jest możliwość, by Polska z programu bezwizowego wypadła.

- Co do zasady jest taka możliwość, ale musiałoby dochodzić do bardzo poważnych nadużyć ze strony Polaków, co skutkowałoby znacznym pogorszeniem naszych stosunków - powiedziała ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce. - Jestem pewna, że do takich naruszeń nie dojdzie. Jesteście w programie bezwizowym.

Przypomnijmy, że w piątek prezydent Donald Trump poinformował, że Polska dołączy do programu bezwizowego i obywatele naszego kraju będą mogli odwiedzić Stany Zjednoczone bez konieczności ubiegania się wcześniej o wizę w amerykańskim konsulacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić