o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Kowalska
|
aktualizacja

Nigdy nie wkładaj ich do zmywarki. Mogą się szybko zniszczyć

0
Podziel się

Zmywarka do naczyń pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze, w tym wypadku za zużycie wody. Kiedy w kuchni zalega sterta naczyń, oczywiście najchętniej załadowalibyśmy je wszystkie, jak leci, i włączyli odpowiedni program, byle tylko dłużej nie musieć na nie patrzeć. Niestety, to nie takie proste. Są rzeczy, których pod żadnym pozorem nie powinno się tam wkładać, by nie wyjąć ich w kawałkach.

Nigdy nie wkładaj ich do zmywarki. Mogą się szybko zniszczyć
(Adobe Stock)
bDSHZByt
Które naczynia i akcesoria kuchenne bez problemu umyjesz w zmywarce?

#

Nie musisz się martwić o zwykłe szkło, chociaż czasem lepiej myć je w nieco niższych temperaturach, by się nie porysowało ani nie popękało. Nie bój się również o naczynia żaroodporne, które świetnie wytrzymają kilkudziesięciominutową kąpiel.
Zmywarka doskonale poradzi sobie z garnkami, talerzami oraz standardowymi sztućcami. Możesz również myć w niej plastikowe pojemniki, o ile tylko posiadają odpowiednie oznaczenie (bez niego lepiej nie ryzykować, ponieważ możesz je wyjąć zdeformowane przez wzgląd na wysoką temperaturę panującą wewnątrz urządzenia). Pamiętaj jednak, by nawet te właściwie oznaczone trzymać z dala od elementów grzejnych.

bDSHZByv

Czego lepiej nie czyścić w zmywarce?

#

Unikaj umieszczania w zmywarce artykułów wykonanych z drewna – na przykład desek do krojenia czy łyżek do mieszania potraw. W przeciwnym razie materiał ten napęcznieje od wody, popęka i w rezultacie nie będzie się nadawał do dalszej eksploatacji. Nie wkładaj do urządzenia również naczyń srebrnych oraz miedzianych, jeśli nie chcesz, by się odbarwiły. Możesz też bardzo łatwo doprowadzić do starcia się różnych wzorów zdobiących szklanki czy kubki do herbaty.

bDSHZByB

Raczej nie powinieneś również wkładać do zmywarki naczyń oraz akcesoriów z delikatnego szkła, zwłaszcza z kryształu. Chodzi tutaj nie tylko o zarysowania, ale również o możliwość powstania dużych pęknięć czy nawet rozkruszenia się szklanki czy talerzyka. Wyłącznie do ręcznego mycia nadają się również patelnie teflonowe i wszelkie garnki, które są pokryte jego powłoką. Niestety, okazuje się ona na tyle delikatna, że w wyniku mycia mechanicznego może zostać poważnie uszkodzona, a wtedy naczynie nie będzie się już nadawać do użytku.

Jeśli masz w domu naprawdę cenne lub wiekowe naczynia, myj je wyłącznie pod bieżącą wodą. Zdobienia nie tylko mogą się odbarwić lub stracić pierwotny blask, ale również zupełnie się zetrzeć.

Możesz być pewny, że stosując się do tych kilku prostych wskazówek, nie popełnisz żadnego błędu, a zmywarka rzeczywiście ułatwi ci życie.

bDSHZByW
Źródło:
WP Dom
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić