oprac. Witold Ziomek| 

Ministerstwo sprawiedliwości walczy z przestępczością promując małżeństwa

3
Podziel się:

1,5 mln złotych wydał resort sprawiedliwości na kampanię promującą małżeństwa. Jak twierdzi ministerstwo, to działanie, które ma pomóc w walce z przemocą.

Ministerstwo sprawiedliwości dofinansuje kampanię promującą małżeństwa.
Ministerstwo sprawiedliwości dofinansuje kampanię promującą małżeństwa. (WP.PL)

Kampania "Małżeństwo. Droga naszego życia" jest realizowana przez Fundację Mamy i Taty. Powstała w oparciu o badanie Maison & Partners, w których 61 proc. ankietowanych uznało, że godne zaufania są osoby prowadzące stabilne życie osobiste.

48 proc. badanych odpowiedziało, że osoby nieczujące odpowiedzialności za bliskie osoby są częściej skłonne do popełniania przestępstw.

Zdaniem części ekspertów, teza o tym, że instytucja małżeństwa przeciwdziała przemocy, jest absurdalna a pytania postawione w badaniu przeprowadzonym na zlecenie Fundacji Mamy i Taty są niewłaściwie sformułowane.

Zobacz także: Oglądaj też: Fundusz Sprawiedliwości. Pomoc prawna w Polsce

- Przestępstwo z art. 207, czyli znęcanie się, jest zjawiskiem demokratycznym. Występuje zarówno w rodzinach zamożnych, jak i ubogich, o różnym poziomie wykształcenia, z problemami alkoholowymi, ale i bez nich. Tak w małżeństwach, jak i w związkach nieformalnych - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" dr Paulina Wiktorska z Instytutu Nauk Prawnych PAN.

W 2006 roku wszczęto prawie 40 tys. postępowań w sprawach o znęcanie. w 2016 było ich 26 tys. Jednocześnie, jak podaje GUS, liczba małżeństw zmalała w tym czasie z 22,6 tys. do 19,3 tys.

Kampania Fundacji Mam i Tata potrwa do grudnia i będzie się składać ze spotów i konferencji naukowej.

To kolejny projekt realizowany przez fundację, który dostał dofinansowanie z ministerstwa sprawiedliwości. Wcześniej Fundacja Mama i Tata dostała 700 tys. złotych na realizację kampanii "Ratuj rodzinę", która miała zapobiegać rozwodom.

W ubiegłym roku z resort dofinansował podobną kampanię, realizowaną przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić