Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Arkadiusz Stando
|
aktualizacja

Rolnik znalazł ogromne jajko. W jego wnętrzu było kolejne

3
Podziel się:

Rolnik w Queensland w Australii bardzo się zadziwił, widząc ogromne jajo, które zniosła jedna z jego kur. Było trzy razy większe od standardowego rozmiaru. Ale dopiero w jego wnętrzu czekała prawdziwa niespodzianka.

Farmer nigdy nie widział tak dużego jaja
Farmer nigdy nie widział tak dużego jaja (facebook, Stockman's Eggs)

Scott Stockman umieścił zdjęcie jajka na facebookowym profilu swojej firmy Stockman's Eggs. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jajo jest trzy razy większe od zwykłych i waży 176 gramów. Przeciętna waga jajka to około 58 gramów. W rozmowie z australijskim serwisem news.com.au Scott powiedział "nigdy nie widziałem tak dużego jajka".

Dodatkowo, farmer twierdzi, że w jego wnętrzu było kolejne jajko. W wywiadzie dla ABC profesor Raf Freire z Uniwersytetu Charlesa Sturta nie byl w stanie tego wytłumaczyć. "Szczerze mówiąc, tak naprawdę nie wiem, jak do tego doszło" - powiedział.

Jak tłumaczy Scott, jajko pochodziło od normalnej, biegającej po gospodarstwie kury. Mimo to Stockman twierdzi, że nie będzie próbował jajka zjeść. Istnieje możliwość, że nie będzie bezpieczne do jedzenia. "Mamy około 50 000 jajek dziennie, więc nie musieliśmy go zjadać" - mówi Stockman.

Jajko określono jako "eggciting" łącząc słowa "egg" - jajko, i "exciting" - ekscytujący. Po jego odkryciu firma zaobserwowała ogromny wzrost zainteresowania.Tylko we wtorek ich stronę na Facebooku odwiedziło 70 000 osób. Dla porównania, profil firmy lubi trochę ponad 1000 osób.

Szukasz inspiracji zakupowych i nie chcesz przepłacać? Sprawdź stronę Allegro promocje.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
jajo
rok temu
jak studiowałem na SGGW w latach 70-75 to takie rzeczy wyjaśniali zdarza się że jajo utknie w jajowodzie bo ustają skurcze a produkcja jaj trwa i kolejne żółtko dołącza do pierwszego a jak się okazało było i trzecie stąd produkcja tego jaja nie trwała standartowe 26 godzin ale 78-80 sprawa wyjątkowa ale w pełni naturalna
król Julian
4 lata temu
Widocznie struś przespał się z kurą a farmer tego nie zauważył.Teraz niech uważa bo jak prześpi się z gospodynią to dopiero będą jaja
Haha
4 lata temu
To było jajko od koguta
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić