Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Knap
Łukasz Knap
|
aktualizacja

Agnieszka Smoczyńska nakręciła horror o mazurskim pożeraczu serc

2
Podziel się:

Agnieszka Smoczyńska skończyła zdjęcia do krótkiego filmu, będącego częścią pełnometrażowej ośmioczęściowej antologii horroru “The Field Guide to Evil”, powstającej przy współudziale twórców m.in. “Blair Witch”. Reżyserka przebojowych “Córek Dancingu” opowie o Wyspie Pożeracza Serc.

Agnieszka Smoczyńska nakręciła horror o mazurskim pożeraczu serc
(fot. Karolina Jonderko)

Bohaterem polskiej części pt. “Wyspa Pożeracza Dusz”, nakręconej przez Agnieszkę Smoczyńską w oparciu o scenariusz Roberta Bolesto jest Kindler, bohater dziewiętnastowiecznych podań, który w okolicy jeziora Krzywa Kuta postanowił zjeść tuzin ludzkich serc, aby wygrywać wszystkie procesy sądowe. -* Kindler zainteresował nas z kilku powodów. To bardzo polska opowieść, w której odbija się wielonarodowość, wieloreligijność, a także mazurskie zabobony. Nie brakuje w niej turpizmu, dodatkowo legendę wzbogaciliśmy o wątek miłosny, bo w naszym filmie Kindler zakochuje się w upiornej Dziewicy. Chcieliśmy opowiedzieć o narodzinach zła* - mówi Agnieszka Smoczyńska w rozmowie z Wirtualną Polską. - O Kindlerze myśleliśmy jako dawnym odpowiedniku Breivika - dodaje.

- Chciałem opowiedzieć mazurską historię, bo stamtąd pochodzę, a ta wydała mi się bonusem do “Córek Dancingu”, w obydwu historiach pojawia się motyw zjadania ludzkich serc - mówi Robert Bolesto.

Horror w Twierdzy Modlin i okolicach Kazimierza Dolnego
W filmie występują Andrzej Konopka jako Kindler i Urszula Zerek jako Dziewica. Operatorem jest Jakub Kijowski. Zdjęcia powstawały w Twierdzy Modlin i wąwozach koło Kazimierza Dolnego.

W “The Field Guide to Evil” udział wzięło międzynarodowe grono ośmiu reżyserów z Niemiec (Katrin Gebbe - "A jeśli Bóg jest?"), Turcji (Can Evrenol - "Baskin"), Wielkiej Brytanii (Peter Strickland - “Duke of Burgundy. Reguły pożądania”), Austrii (Veronika Franz & Severin Fiala - "Widzę, widzę"), Grecji (Yannis Veslemes - "Norway"), Indii (Ashim Ahluwalia - "Miss Lovely") i USA (Calvin Reeder - "The Rambler").

Pomysłodawcami i producentami głównymi “The Field Guide to Evil” są Ant Timpson ("ABCs of Death") i Alamo Drafthouse. Ponadto wśród producentów znaleźli się Christos V. Konstantakopoulos (“Przed północą,” “Lobster”) i Keith i Jess Calder (“Anomalisa,” “Blair Witch”), którzy błyskawicznie zebrali pół miliona dolarów dzięki kampanii crowfundingowej. W Polsce producentami wykonawczymi są Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham z Aurum Film. Twórców wsparli także studio produkcyjne Orka i Dreamsound.

Premiera “The Field Guide to Evil” na dużych ekranach w USA i Nowej Zelandii jest zaplanowana na przyszły rok.

Smoczyńska w pierwszej lidze
Agnieszka Smoczyńska i Robert Bolesto pracują również nad projektem post-industrialnego musicalu science-fiction “Deranged” na motywach albumu “1. Outside” Davida Bowiego. Poprzedni film Smoczyńskiej “Córki Dancingu” odbił się wielkim echem w kraju i za granicą. Film został obecnie wydany na DVD przez prestiżowe wydawnictwo filmowe The Criterion Collection, w którym wydaje się najbardziej uznanych twórców. Z polskich reżyserów ten zaszczyt spotkał jedynie Andrzeja Wajdę, Krzysztofa Kieślowskiego i Romana Polańskiego. Agnieszka Smoczyńska znalazła się wśród najlepszych i nie jest to przypadek.

Zobacz także: Zobacz zwiastun "Córek Dancingu":
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Film
KOMENTARZE
(2)
korek
5 lata temu
Ja nie mogę... Może pomysł na film niczego sobie, ale żeby fabułę rozgrywającą się na Mazurach kręcić w Modlinie i pod Lublinem... To już trzeba mieć siano w głowie...
tak trzymać:D
5 lata temu
Brawo! Trzeba inwestować w polskie kino (szczególnie w młodych twórców) bo potencjał jest.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić