o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

"Big Brother" nudny jak flaki z olejem. Kiepski start programu

135
Podziel się

Pierwszy odcinek "Big Brothera" za nami. Spodziewałam się przynajmniej wciągającej rozrywki z barwnymi bohaterami. Dostałam dwie nudne godziny z ludźmi, którzy w ogóle mnie nie obchodzą. Szkoda.

"Big Brother" - pierwszy odcinek nowej edycji za nami
"Big Brother" - pierwszy odcinek nowej edycji za nami (East News, PIOTR MOLECKI)
bDAsOHWZ

Muszę przyznać, że na ten dzień trochę czekałam. Pierwsza edycja "Big Brothera" zapisała się w mojej pamięci jako wydarzenie, którym żyli wszyscy. Rozmawialiśmy o tym na przerwach z kolegami i oglądaliśmy w domach z rodzicami. Znam takich, co nagrywali na kasety wideo odcinki, których nie mogli obejrzeć. Choć nie znaliśmy wtedy pojęcia "guilty pleasure", tym właśnie był dla nas "Big Brother" – trochę wstyd było oglądać, ale ciekawość była w nas ogromna. A z drugiej strony, jeśli ktoś nie oglądał, to dobrowolnie skazywał się na społeczne wykluczenie. No bo o czym rozmawiać z takim, co nie kojarzy Manueli czy Gulczasa?

Zobacz także: Zobacz także: Wojciechowska o "Big Brotherze": "Agnieszka opowiadała o tym z radością dziecka"

Żadna z kolejnych edycji nie wzbudzała takich emocji. Ani żaden inny reality show nie podbił tylu serc. Pierwszego "Big Brothera" pamiętają wszyscy. Dlatego gdy okazało się, że TVN chce wskrzesić swój przebojowy program, obudziła się we mnie nostalgia. Choć wiadomo było od początku, że nic nie powtórzy sukcesu pierwszej edycji, liczyłam na to, że nowa będzie choć w połowie mnie tak interesować, jak pierwsza. Niestety. Nie obchodzi mnie wcale.

bDAsOHXb

Pierwsze rozczarowanie przyszło już na samym początku, gdy usłyszeliśmy nową, specjalnie napisaną na potrzeby nowej edycji "Big Brothera" piosenkę. No niestety – utwór jest przeciętny i zupełnie bez polotu. Lepiej byłoby, gdyby odświeżono piosenkę "Poznaj siebie" De Mono z pierwszej edycji – dobrze znane dźwięki i słowa mogłyby przywołać sentymenty i sprawić, że patrzylibyśmy na program z większą sympatią. Ale nie.

Nieciekawa piosenka okazała się niestety zwiastunem równie nieciekawego programu. Agnieszka Szulim, która jest główną prowadzącą reality show, wyglądała trochę tak, jak by sama się nudziła. Pozbawionym emocji tonem witała kolejnych gości i zadawała im te same pytania. Tymczasem obok, w studiu "nocnym" (którego zamysł nie jest dla mnie do końca jasny), zasiadł Filip Chajzer. O tym, że będzie współprowadzącym dowiedzieliśmy się na kilka godzin przed emisją pierwszego odcinka. Po tym, jak stał się wrogiem numer jeden polskich feministek, ten wybór może dziwić. Internauci nie szczędzili mu ostrych słów w licznych tweetach, które pojawiły się w trakcie emisji odcinka.

bDAsOHXh

Ale najgorszym elementem tego programu są sami uczestnicy. To, co stanowiło o sukcesie pierwszej edycji – bezpretensjonalni, różnorodni, kochający zabawę i wyluzowani bohaterowie, tutaj zostało zamienione w grupę sztucznych, podobnych do siebie osób, z których prawie żadna się nie wyróżnia.

Widać, że próbowano wprowadzić jakieś charakterystyczne osoby – mamy tu cieślę, boksera, raperkę, modela czy psychologa. Próbowano na siłę wyeksponować u nich jakieś wyróżniające z tłumu cechy – najbardziej absurdalny przykład to kilkunastokrotne powtórzenie, że jedna z uczestniczek jest weganką, przy jednoczesnym przemilczeniu wszystkiego innego na jej temat. – Czy ona ma jakiś zawód? – zapytała koleżanka z redakcji. Ale tego się nie dowiedzieliśmy. Wiemy natomiast, co zrobi, jeśli otworzy lodówkę i zobaczy w niej mięso (dla zainteresowanych: nic nie zrobi. Przeżyje to).

bDAsOHXi

Eksponowanie cech szczególnych na nic się produkcji zdało. 16 uczestników, którzy zamieszkali dziś w domu Wielkiego Brata, zlewa się w jedną całość. Wszyscy są młodzi, piękni, zgrabni i są influencerami. Ze wszystkich zapamiętałam lepiej nie więcej niż cztery osoby: Radka Palacza - Ślązaka – patriotę, który ma długą brodę i wchodził do domu jako pierwszy, dlatego trudno było o nim zapomnieć, Justynę Żak – bo jest weganką, o czym usłyszeliśmy 15 razy, Magdę Wójcik – kolorową, zabawną postać, która po latach mieszkania na wyspach, doskonale włada "ponglishem", wplatając angielskie słówka w polskie zdania, oraz Natalię Wróbel – bo jest osobą, która sprawia, że można zwątpić w to, że feministki mają jakiekolwiek osiągnięcia na koncie, a kobiety cokolwiek innego do roboty niż rozglądanie się za mężczyzną do "upolowania".

Zdaję sobie sprawę z tego, że "Big Brother" nie jest rozrywką najwyższych lotów. Ale liczyłam na to, że TVN dobierze nieco ciekawszych bohaterów i w bardziej pomysłowy sposób odświeży format. Czy obchodzi mnie, kto odpadnie jako pierwszy? Ani trochę. Czy włączę telewizor, by sprawdzić, co słychać w domu Wielkiego Brata? Pewnie tak – ale to dlatego, że dzisiejszy odcinek był dopiero wprowadzeniem. Właściwą "akcję" zobaczymy dopiero jutro. Wnosząc jednak po prezentacji bohaterów, coś mi się wydaje, że zamiast dobrej zabawy dostaniemy nudną imprezę, na której wszyscy będą podpierać ściany.

bDAsOHXj
bDAsOHXC
KOMENTARZE
(135)
patriot
2 lata temu
jak takie cofające w rozwoju programy można oglądać , a tym bardziej jak mogą być ciekawie. Chociaż naród taki ciemny i głupi ze wszystko możliwe
ziko
2 lata temu
Format powinien być odświeżony. Przedstawianie osób było mega nudne. Widz jest coraz bardziej wymagający i standardy sprzed 20 lat na nikim wrażenia nie robią. Dzisiaj, gdzie reality show możemy spotkać na każdym kroku, interesują nas ludzie i ich życie, a nie wypromowana stylizowana postać. Przedstawienie uczestników programu powinno odbyć się w ich domach, powinny żegnać ich rodziny, pracodawcy. Modeli i Pozy oglądamy na Instagramach i blogach, nam trzeba czegoś więcej, czegoś świeżego. TVN albo nie zrobił rozeznania na rynku, albo jest uziemiony licencją i narzuconą formą. Mnie interesuje jak pracodawca zareagował na 3 miesięczny urlop, kto im będzie płacił rachunki, co robi w tym czasie żona, dziewczyna, dzieci - całe zaplecze. Najciekawsza jest konfrontacja pozostawionego świata i uziemienia. Wyreżyserowałbym jakieś dramaty, że rodzina musi się dostać do domu Brata bo jest mega ważna sytuacja.. Sam dom i głupie zabawy w szukanie puzzli nikogo nie interesuje i nie zainteresuje!
dy
2 lata temu
program DNO pokryty MUŁEM
bDAsOHXD
Karol W.
2 lata temu
Fajny artykuł. Na pewno tego syfu nie będę oglądał. Dziękuję pani za jej poświęcenie w obejrzeniu i zredagowaniu recenzji tego pseudo reality show.
kik
2 lata temu
Prowadzaca znudzona i gada takie glupoty ze sluchac sie jej nie da
Najnowsze komentarze (135)
50latek
2 lata temu
Ja oglądałem wczoraj 15 sekund i mi wystarczyło
Antek
2 lata temu
Ale jestem głupi, nie oglądam big brother`a, nie oglądałem pierwszego wydania także. Słucham listy przebojów programu III, lubię patrzeć w niebo na gwiazdy, lubię rock`a , jakiś głupi jestem.
Oj
2 lata temu
Czasy ciężkie i wariatów coraz więcej.
Sith
2 lata temu
Obejrzałem kawałek drugiego albo trzeciego odcinka i mogę stwierdzić tylko jedno: bezpłciowy gównolit
dtjdgvf
2 lata temu
trzeba pozwać redaktorkę, nie można obrażać tak dobrego programu
karlooss
2 lata temu
to takie bezsensu ,takie marnowani zycia ludzi tak jak ogladanie googlebox,ogladac kogos kto oglada telewizje ....yyyyyy masakra niby smieszne ale z drugiej strony zalosne
gość
2 lata temu
Jakby tak zaangażowali znowu Frytkę i jej podobne, to na pewno oglądalność wzrosłaby może nawet bardziej niż oczekiwania TVN-u. No chyba, że przekonają uczestników do bardziej zdecydowanych kroków.
POLAK
2 lata temu
teraz to program powinien nazywać się BIG SISTER
bDAsOHXv
dno tv
2 lata temu
to są programy dla ludzi na najniższym poziomie umysłowym.
on
2 lata temu
Uważam że jak zwykle były znajomości ,psycholog to gej zna ny z telewizji,powinien wypaść od razu bo to ukrywa ,,góral od owiec to taka matka teresa żenada
Rocznik 71
2 lata temu
Wszystkie osoby jakieś takie wymuskane, opalone z pięknymi zębami, wszyscy piękni i młodzi. Może warto zaprosić do programu osoby 50+ które ma wiele do powiedzenia o czasach kiedy to w sklepach były puste półki a jednak wszyscy wszystko mieli, był czas na rodzinę znajomych nie było chamstwa i zawiści jaka jest teraz. Bez pozerów, ludzi ze zmarszczkami bez wszystkich zębów. Przecież większość z nas tak właśnie wygląda. Pokazać zwykle normalne życie a nie yutuberów, modeli, aktorów itp. Pozdrawiam
awea
2 lata temu
TVn i samo dno mówi za siebie
Marian
2 lata temu
Gdyby w programie udział brała Królowa Doda,to wówczas sukces gwarantowany!!!!
hmm
2 lata temu
to on wystartowal juz? gdzie to mozna obejrzec?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić