Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Iwona Nowacka
|
aktualizacja

Były pracownik oskarża TVP o mobbing. Jacek Kurski odpowiada

14
Podziel się:

Jak udało się niedawno ustalić, do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego trafiła skarga byłego pracownika Telewizji Polskiej na zachowania kierownictwa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Uznał on, że nosiły one znamiona mobbingu.

Były pracownik oskarża TVP o mobbing. Jacek Kurski odpowiada
(PAP)

Portal Wirtualnemedia.pl informuje, że pismo byłego pracownika Telewizyjnej Agencji Informacyjnej trafiło do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w połowie marca. Opisano w nim szczegółowo zachowania niektórych osób z kierownictwa TAI noszące znamiona mobbingu. Chodzi m.in. o regularne krzyczenie na podwładnych, krytykowanie ich w obcesowy sposób, a także grożenie rozwiązaniem umowy, a nawet zlikwidowaniem całego działu czy redakcji.

Warto przypomnieć, że w marcu Adam Zawadzki, były wydawca i dziennikarz serwisu TVP.info, stracił pracę po tym, jak poskarżył się Jackowi Kurskiemu na panujący, jego zdaniem, w pracy mobbing.
- Od początku mojej współpracy z TVP.info stosowano wielokrotne publiczne metody poniżania i ośmieszania mnie wobec współpracowników. Do tego trzeba dołożyć agresywny ton, którym zwracano się do mnie i szykany finansowe, np. niższe oszacowania wycen za materiały. W konsekwencji to wszystko spowodowało, że gdy w weekend myślałem o powrocie do pracy, byłem chory ze strachu. Byłem poniżany, co doprowadziło do kłopotów ze zdrowiem. (...) Jedynie Bartosz Kalich (bezpośredni przełożony Zawadzkiego - przyp. red.) próbował coś z tym zrobić, ale szybko stracił stanowisko. Zresztą, to nigdy nie przyniosło efektu - powiedział w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl.

Zawadzki został postawiony pod ścianą. Zdecydował, że zgłosi problem Jackowi Kurskiemu, prezesowi TVP, oraz Piotrowi Lichocie, dyrektorowi TAI. Do obu panów trafił mail opisujący pracę w redakcji. Godzinę później dziennikarz został wezwany do gabinetu Dominika Zdorta, redaktora naczelnego serwisu TVP.info. Przełożony poinformował go, że stracił do niego całe zaufanie i w rezultacie rozwiązuje z nim umowę z dwutygodniowym okresem wymówienia.

Zawadzki w rozmowie z Wirtualnemedia.pl zapewnił, że nie jest autorem pisma, które w marcu wpłynęło do MKiDN. Dodał, że nie miał prawie w ogóle kontaktów z kierownictwem TAI.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego potwierdziło portalowi, że 20 marca otrzymało pismo dotyczące niewłaściwego traktowania pracowników i współpracowników Spółki Telewizja Polska. - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wykonujący prawa z akcji Skarbu Państwa w Spółce, nie posiada uprawnień w zakresie umów z pracownikami i współpracownikami Spółki TVP S.A., w związku z czym zwrócono się do Zarządu Spółki z prośbą o wyjaśnienie wskazanych w korespondencji spraw - przekazało portalowi centrum informacyjne MKiDN.

Prezes TVP, Jacek Kurski, 24 kwietnia odpowiedział ministrowi. Zapewnił, że zarówno on, jak i wiceprezes Maciej Stanecki "przywiązuje dużą wagę do przestrzegania w Spółce zasady poszanowania godności i innych dóbr osobistych pracowników oraz zapewnienia wszystkim zatrudnionym pracę w bezpiecznych i higienicznych warunkach". Zaznaczył, że dotyczy to zarówno pracowników spółki, jak i osób świadczących dla niej usługi za pośrednictwem firm.

Kto mówi prawdę?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Teleshow
KOMENTARZE
(14)
wlod
6 lat temu
Kurski to kłamca i kombinator
AntyPIS
6 lat temu
Abonament od 2018 r. tylko dla pisowców
Gość
6 lat temu
PIS - Kaci Polskie Wolności i Demokracji
marek
6 lat temu
o czym telewizja pisowska kłamie w środy ?:-)
yrek
6 lat temu
Jaki prezes,taka telewizja
df
6 lat temu
Ktoś to wogóle jeszcze ogląda ?
adam
6 lat temu
Ta telewizja już dawno zeszła na psy niestety
ffg
6 lat temu
To niestety całe TVPis,Kur(ew)ski rządzi
STOP PISOWI
6 lat temu
STOP CIEMNOGRODOWI
ton
6 lat temu
i dobrze nie nadawał sie zbyt maly poziom profesjonalizmu reprezentowal
B52
6 lat temu
wrażliwy POganin
mirekmirekmir...
6 lat temu
jeśli tak dalej pójdzie to przejmą wszystko i powolutku żeby nie było krzyków, za zgodą suwerena oczywiście i dla jego dobra tak będą dokręcać śrubkę że będziemy jak niewolnicy u kim dzong una radośnie powtarzać że jest nam dobrze że wódz robi wszystko żeby było jeszcze lepiej ( wszystkie służby już mają nas na celowniku )--- a bedą miały jeszcze większe uprawnienia i uposażenia za lojalkę i tylko my z radości że jest nam tak dobrze będziemy uciekać z kraju z pietnem zdrajcy i lewaka albo piszczeć co raz cieniej --- NIECH ZYJE DEMOKRACJA i ludzie którzy stoją na jej straży..... jak jest zobaczycie po tym jak szybko komentarz spadnie...choć akurat może słuzby i operator będą chcieli pokazać że to ja jestem w błędzie
Int3ligentny ...
6 lat temu
Kurski, Kaczyńska, poseł z Bydgoszczy (nawet nazwisko śmiecia zapomniałem), Ziobro, Kamiński itd. Co to za fałsz i obłuda? Zakłamanie, rozwięzłosć itp. Nie popieram Ryśka, ale Petru to chociaż jak człowiek przyznał się do romansu, wziął rozwód i związał się "legalnie" a nie wmawia (jak np Marta Kaczyńska Zawsze Dziewica), że wszyscy partnerzy to "przyjaciele".
ciekawy
6 lat temu
To kto kłamie?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić