Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Tatiana Naklicka
Tatiana Naklicka
|

"Dwóch papieży". Nowy serial Netflixa w gwiazdorskiej obsadzie

4
Podziel się:

Netflix właśnie zapowiedział produkcję serialu "Dwóch papieży" o jednej z największych afer w historii Kościoła. W obsadzie znaleźli się Anthony Hopkins i Jonathan Pryce.

Anthony Hopkins i Jonathan Pryce zagrają główne role w nowym serialu Netfliksa "Dwóch papieży"
Anthony Hopkins i Jonathan Pryce zagrają główne role w nowym serialu Netfliksa "Dwóch papieży" (ons)

Netflix przyszykował dla widzów świetną niespodziankę. Już niebawem zobaczymy serial "Dwóch papieży" z Anthonym Hopkinsem i Jonathanem Prycem w zaskakujących rolach. Za kamerą stanął laureat Oscara za "Miasto Boga" Fernando Meirelles, a scenariusz napisał Anthony McCarten.

W 2012 roku kardynał Bergoglio, głęboko zawiedziony kierunkiem, w którym zmierza Kościół katolicki, prosi papieża Benedykta, aby pozwolił mu przejść na emeryturę. Zamiast tego nękany wątpliwościami i stojący w obliczu skandalu Benedykt wzywa swojego najsurowszego krytyka i przyszłego następcę do Watykanu, aby wyjawić mu tajemnicę, która wstrząśnie podstawami Kościoła.

Na tle toczącej się za murami Watykanu walki tradycji z postępem i poczucia winy z przebaczeniem, te dwie skrajnie różniące się postacie będą musiały stawić czoła przeszłości i znaleźć wspólny język. To wszystko, aby zapewnić przetrwanie Kościoła i nie stracić zaufania milionów wyznawców.

Historia serialu została zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. My nie możemy się doczekać premiery "Dwóch papieży", a wy?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
&*.
3 lata temu
Po śmierci JP II zaczęło się sprzątanie „stajni Augiasza” i jak widać nawet dwóch papieży nie jest w stanie podołać temu wyzwaniu.
Sonny
3 lata temu
"W 2012 roku kardynał Bergoglio, głęboko zawiedziony kierunkiem, w którym zmierza Kościół katolicki, prosi papieża Benedykta..." Chyba jednak nie Benedykta.
tom
3 lata temu
Piękna sprawa i jaka obsada, nice.
fanWIELKICHba...
3 lata temu
Anthony Hopkins Klasa aktor podobnie jak Jack Nicholson Takich Aktorów już nie ma i nie będzie..
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić