Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Jakub Zagalski
|
aktualizacja

"Hollywood Reporter" typuje nominacje do Oscara. "Zimna wojna" w 6 kategoriach

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
11
Podziel się:

22 stycznia w godzinach popołudniowych poznamy oficjalne nominacje do Oscara. Prestiżowy amerykański serwis przedstawił własne typy, które są zaskakująco przychylne "Zimnej wojnie".

Paweł Pawlikowski z Oscarem za "Idę" (2015)
Paweł Pawlikowski z Oscarem za "Idę" (2015) (East News)

Według "Hollywood Reporter" polski kandydat do Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny może powalczyć o znacznie więcej statuetek. W przewidywaniach amerykańskiego serwisu "Zimna wojna" jest tytułem alternatywnym (poza pierwszą dziesiątką potencjalnych nominacji) w kategorii Najlepszy film.

Paweł Pawlikowski znalazł się w pierwszej piątce najlepszych reżyserów, zaś Joanna Kulig została wymieniona przy kategorii Najlepsza aktorka jako "potencjalne zaskoczenie". Tak samo określono szanse "Zimnej wojny" w kategorii Najlepszy scenariusz oryginalny (Piotr Borkowski, Janusz Głowacki, Paweł Pawlikowski).

O statuetkę może również powalczyć Łukasz Żal (Najlepsze zdjęcia), który był już nagradzany za "Zimną wojnę" na zagranicznych festiwalach i plebiscytach. W 2015 r. Żal i Ryszard Lenczewski byli nominowani do Oscara za zdjęcia do "Idy".

Zdaniem Scotta Feinberga z "Hollywood Reporter" największym zwycięzcą dzisiejszych nominacji będą "Narodziny gwiazdy" (10 nominacji), "Roma" (9), "Faworyta" (8), "Pierwszy człowiek" (8), "Bohemian Rhapsody" (7) i "Vice" (6). W przewidywaniach amerykańskiego serwisu nie pojawiła się "Komunia" Anny Zameckiej, która znajduje się na krótkiej liście potencjalnych nominacji w kategorii Najlepszy dokument krótkometrażowy.

Zobacz także: Agata Kulesza: Życzę Joannie Kulig nominacji do Oscara
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
Źródło:
WP Film
KOMENTARZE
(11)
aaaaa
3 lata temu
Film bardzo dobry, bardzo sie podobal, tylko raz piszecie, ze nie ma szans na Oskara, a za pare dni ma szanse na kilka. Dlaczego macicie w glowach ludziom?
hjkl
3 lata temu
Czuję w tej medialnej nagonce i pompowaniu tego balonu zimne, drapieżne, żydowskie łapy.
Deuter
3 lata temu
Jurek jest bezkonkurencyjny jako aktor za pierwszoplanową rolę męską
vssd
3 lata temu
doskonała prognoza jest wtedy kiedy dowiadujemy sie ze zarobimy wiecej a mniej zaplacimy za produkty i zycie i nie ma innej gadki
D
3 lata temu
D
było by miło ...
3 lata temu
widział ktoś co to za cudo? bo wierzyć mi się nie chce, jezeli oscar to najczęściej jakiś gniot, dobrze jak promuje jakieś wartości, obecnie poprawne politycznie lewackie. Więc co to za perełka, może za grę aktorską niespotykanie naturalną...
qaz
3 lata temu
Nominacje do Oskara to na pewno będzie miał, ale samej statuetki nie zdobędzie... niestety, ale zgarnie ją Roma.
hmm
3 lata temu
Tam gdzie w grę wchodzą duuuuże pieniądze, może być duuuże zaskoczenie
future
3 lata temu
Za zdjęcia, za rolę męską, za reżyserię, za rolę męską, za montaż, za scenografię itp...
holy lucy
3 lata temu
Ten film na pewno będzie nominowany do Oskara i to przynajmniej dwa razy
mm
3 lata temu
Życzę "Zimnej Wojnie" 5 Oskarów, ale fajnie będzie jak dostaniemy choćby jeden, za najlepszy film obcojęzyczny... żeby jeszcze dla J. Kulig dali Oskara to byłoby SUPER!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić