Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Iwona Nowacka
|

Jest decyzja w sprawie udziału Rosji w Eurowizji. EBU opublikowała oficjalne oświadczenie

18
Podziel się:

Pod koniec marca br. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zabroniła wjazdu do kraju niepełnosprawnej piosenkarce Julii Samojłowej z powodu jej występów na anektowanym Krymie. Oznaczało to, że wokalistka nie będzie mogła uczestniczyć w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji, który organizowany jest w Kijowie. Pomimo namów Europejskiej Unii Nadawców do zmiany decyzji, rząd Ukrainy pozostał nieugięty i nie zmienił swojego stanowiska.

Eurowizja 2017
Eurowizja 2017 (Materiały prasowe)

Gdy tylko sprawa wyszła na jaw, EBU rozpoczęła negocjacje w sprawie zniesienia zakazu dla reprezentantki Rosji. Nic z tego. Ukraińskie władze pozostały nieugięte. Z aprobatą nie spotkał się również pomysł, aby piosenkarka wystąpiła podczas Eurowizji za pośrednictwem transmisji satelitarnej - dzięki temu nie przekroczyłaby granicy państwowej.

- W związku z oficjalnym zakazem wjazdu na teren Ukrainy, którym została objęta reprezentantka Rosji, Julia Samojłowa, EBU zaproponowała dwa różne rozwiązania, by umożliwić Rosjance udział w tegorocznej Eurowizji. Propozycjami były: transmisja satelitarna występu z Rosji lub zmiana reprezentanta na takiego, który będzie mógł wjechać na Ukrainę. Niestety, obie propozycje zostały odrzucone, a rosyjska Channel One właśnie, że nie będzie emitować Eurowizji. Oznacza to, że Rosja nie weźmie udziału w tegorocznym konkursie – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Europejskiej Unii Nadawców.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Teleshow
KOMENTARZE
(18)
Pit
5 lata temu
Wszyscy Rosjanie nie winni, biedactwa!
FaktycznieNie
5 lata temu
nic do niej nie mam ale występując na Krymie popiera i przedstawia politykę W.Putina czyli wojna i zabijanie dzieci które tam giną wiec ja się wcale nie dziwie że jej nie wpuszczają (trzeba było być neutralnym)(umyj ręce z krwi)
lok
5 lata temu
Na Wołyniu wygra Bandera a odznaczą go w Monachium i tak historia zatoczy koło!
Piotr
5 lata temu
Bardzo dobrze,bojkot ssowieckich bandytów,morderców,ludobójców na całym swiecie.
mirson
5 lata temu
no nie wiem,mi sie ona bardziej podoba,chociaz jest osoba o ograniczonych mozliwosciach,bardziej podoba niz konczita wurst))przy czym ta ostatnia taka kobieca)
Anvil.
5 lata temu
W życiu i polityce trzeba być symetrycznym.
igor
5 lata temu
Tak powinno się traktować przestępcze państwo - rosję. Nikt nawet nie zauważy, że przedstawicielka rosji nie weźmie udziału w konkursie. I bardzo dobrze.
wyjąca tatarz...
5 lata temu
Czy to chodzio tych naszych "braci" ukraińcow ktorzy w ubieglym roku na EUROWIZJI przyznali nam ZERO punktów
jacek 23
5 lata temu
ładna piosenkarka i nieżle śpiewa a nienawiść jak była tak nadal jest , może nikogo to nie obchodzi ale ludzie tak sie znają na historii że az mnie śmiech bierze krym napewno nie został podbity przez ukraine skoro historia ich państwowości sięga 20 wieku ,ale poczytajcie o historii regionu i jego demografii szkoda że o kosowie nie było tak głośno ale skoro ma wybuchnąć 3 wojna to trza wszystkich skłócić
aaa
5 lata temu
i bardzo dobrze, to samo powinno być z piłką nożną i innymi. Całkowita izolacja i napiętnowanie a nie udawanie że wszystko jest ok!!!
wuj
5 lata temu
Ukraina to dziki bandycki kraj....Polacy opamietajcie sie....chcecie ich dalej popierac....
ślepy widzi
5 lata temu
Gdyby Polska zachowała czyste rączki w zniszczeniu Jugosławii to mogłaby bajdurzyć o nienaruszalności granic a tak - co USA każe to Polska robi z zamkniętymi oczami. Nie udawać, że dla przyjemności. Ruskie nie muszą.
ja
5 lata temu
banderowcy są wzięci i my Polacy o tym wiemy. Dziki kraj, dzikie obyczaje.
B52
5 lata temu
siostra śpiewa brat strzela zespół wokalny
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić