Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Łukasz Knap
|
aktualizacja

"Kryptonim HHhH": historia najokrutniejszego zbrodniarza III Rzeszy. Od 10 listopada w kinach [ZWIASTUN]

8
Podziel się:

Każda władza potrzebuje ludzi, którzy pozostaną w cieniu i zatroszczą się o jej tajemnice. Rosamund Pike, Jason Clarke i Mia Wasikowska w trzymającej w napięciu opowieści o tajemnicach Reinharda Heydricha, jednego z najokrutniejszych zbrodniarzy III Rzeszy. Jego pogrzeb był największą uroczystością w historii III Rzeszy. "Kryptonim HHhH" od 10 listopada w kinach.

Wytrawny szermierz, utalentowany skrzypek, mąż i ojciec. A jednocześnie najbardziej demoniczna osobowość pośród nazistowskich przywódców. Reinhard Heydrich skrycie pracuje nad ostatecznym rozwiązaniem, zwiastującym jedną z najstraszliwszych zbrodni przeciwko ludzkości. W tajemnicy przed całym światem powstaje dokument, który zmieni bieg historii. Jedyny ślad po dniu, który przypieczętował losy milionów, to zapomniana teczka w archiwach III Rzeszy. Tymczasem czeski wywiad wysyła dwóch tajnych agentów, by położyć kres panowaniu "człowieka o żelaznym sercu". Dni Reinharda Heydricha są policzone…

"Kryptonim HHhH" to thriller rozgrywający się w czasach II wojny światowej. Reżyserem filmu jest Cédric Jimenez ("Marsylski łącznik"), a scenariusz powstał na podstawie bestsellerowej powieści Laurenta Bineta "HHhH. Zamach na kata Pragi", za którą autor otrzymał w 2010 roku Nagrodę Goncourtów. W filmie wystąpili Rosamund Pike, Jason Clarke i Mia Wasikowska.

"Kryptonim HHhH" w kinach od 10 listopada.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(8)
urb
5 lata temu
Mówił po niemiecku, tak jak Mikołaj Kopernik, a co?
joasia
5 lata temu
hmmmm przystojny był...
oj
5 lata temu
Jak człowiek się zagłębi w stary testament to .. ślady holokaustu z czasów A.H. są zapowiedziane przez samego Boga. Jednak jest jeszcze druga zapowiedź o holokauście ostatecznym eliminującym całkowicie DNA żydowskie z gatunku ludzkiego. Tak jak rzymianie potraktowali Kartaginę.
tylko tychy
5 lata temu
konferencja w WANSSE tam można zobaczyć jak machina biurokracji rozprawia się z ludzkim życiem Kliniczny przykład rozmycia odpowiedzialności czyli mordercy w białych rękawiczkach i dotyczy to Nazizmu jak i Komunizmu
Wolność słowa...
5 lata temu
KOGO SIĘ TYM RAZEM BOISZ ZAKŁAMANY LEWACKI CENZORZE ---NIEMCA ?
A to ci zagad...
5 lata temu
ciekawe jakiej on był narodowości ? nazistowskiej czy jakiej tam ???????????? NO NA PEWNO NIE BYŁ NIEMCEM ! CHOĆ POSŁUGIWAŁ SIĘ JĘZYKIEM NIEMIECKIM
Karl Ruprecht...
5 lata temu
Wspaniały człowiek, znawca win i przyjaciel samego Wodza. Został upoważniony do podjęcia: „wszelkich niezbędnych przygotowań do globalnego rozwiązania kwestii żydowskiej na europejskim obszarze wpływów niemieckich” na spotkaniu, które odbyło się 20 stycznia 1942 roku. Szersze "sprawozdanie" w brytyjsko-amerykańskim filmie pt "Ostateczne rozwiązanie".
Luke
5 lata temu
Bardziej dopełnienie Anthropoid z 2016r. Filmy, gdyby były połączone w jeden konkretny z rozwiniętym własnie wątkiem Reinharda, oglądałoby się dużo lepiej niż dwa oddzielne ;)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić