Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Magdalena Sawicka
Magdalena Sawicka
|
aktualizacja

Martyniuk skromnie o sobie: "To miłe, że fani nazywają mnie królem disco polo. Mają prawo!"

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
11
Podziel się:

Zenon Martyniuk został legendą jeszcze za życia. Udało mu się to również spieniężyć, na licznych koncertach dorobił się fortuny. Wydał szesnaście albumów z zespołem Akcent, którego jest założycielem, oraz jeden krążek solowy. Lubi chwalić się tym, że bywa określany mianem króla disco polo. Twierdzi, że określenie jest adekwatne. Nie przesadza?

Wokalista nie przejmuje się negatywnymi opiniami o muzyce disco polo. Twierdzi, że w jak każdym innym gatunku muzycznym, tak i w disco polo trafiają się lepsi lub gorsi wykonawcy, i to fani weryfikują jakość ich twórczości. Zenon Martyniuk cieszy się również z miana króla disco polo, które uważa za uprawnione. Był bowiem jednym z prekursorów tego nurtu muzycznego.

Zenon Martyniuk od blisko dwudziestu lat należy do najpopularniejszych wykonawców muzyki z gatunku disco polo. Wydał szesnaście albumów z zespołem Akcent, którego jest założycielem, oraz jeden krążek solowy. Wraz ze swoją formacją ma na koncie m.in. Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie. Ze względu na ogromną popularność w mediach bywa określany mianem króla disco polo.

– To bardzo miłe, że fani tak mnie nazywają, ale chyba mają prawo. Jestem od samego początku istnienia tego gatunku muzyki, zaczynałem, gdy w ogóle nie było disco polo – mówi Zenon Martyniuk agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Wokalista przypomina, że w czasach jego artystycznych początków wykonywaną przez niego muzykę określano mianem chodnikowej lub podwórkowej. Po pierwszych sukcesach jego zespół Akcent zaczął koncertować wraz z takimi wykonawcami jak Francesco Napoli oraz Roberto Zanetti. Obaj artyści zajmowali się niezwykle popularną wówczas w Polsce muzyką italo disco. Zapożyczając i przekształcając nazwę tego włoskiego nurtu, Zenon Martyniuk wraz z kolegami zaczęli określać swoją twórczość mianem disco polo.

– Kiedyś dostałem książkę i statuetkę, na niej było napisane: Zeniu, byłeś, jak nie było disco polo, jesteś, gdy jest disco polo, będziesz, gdy nie będzie disco polo – mówi wokalista.

Lider zespołu Akcent wspomina, że pierwsze nagrywane przez niego kasety sprzedawane były głównie na ulicznych straganach. Z czasem twórczość jego formacji się rozwinęła, tworzący go muzycy nabrali doświadczenia, mają ponadto dostęp do nowoczesnej techniki generującej ciekawsze brzmienia. Muzyka disco polo królowała w Polsce w drugiej połowie lat 90., potem zaczęła stopniowo tracić popularność. Od blisko dziesięciu lat przeżywa jednak ponowny wzrost zainteresowania. Mimo to przez znaczną część odbiorców i ekspertów uważana jest za muzykę podrzędnego gatunku. Zenon Martyniuk twierdzi jednak, że nie przejmuje się negatywnymi opiniami na temat nurtu disco polo i tworzonej przez siebie muzyki. Zobaczcie cały wywiad!

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Newseria
KOMENTARZE
(11)
Buraczyski
5 lata temu
Ja osobiscie wstydzilbym sie takich fanow....poziom intelektualny i moralny powiedzmy ponizej norm spolecznych.
simple man
5 lata temu
niezły tucznik, image jak przedsiębiorca rolny z minimum 300 ha ziemi, najsmutniejszy jest fakt, że "masy" chłoną jego "twórczość"
Jjjjjj
5 lata temu
Jesteś super Zenek
PAD
5 lata temu
Dobrze platna "chaltura"! Ze sztuka to ma niewiele wspolnego...
JK
5 lata temu
Dla mnie jesteś królem Kiczu! I też jestem zadowolony z tego powodu
on
5 lata temu
pajac i błazen ze sceny disco wstydze sie za takich pasibrzuchów
Dana
5 lata temu
Być królem disco z pola , to tak samo jak być królem miejskich szaletów!!!!
szyderca
5 lata temu
nastepny megaloman,w glowce sie juz calkiem poebalo.nagral moze ze dwie wpadajace w ucho piosenki i uwaza sie za wielkiego artyste,smiechu warte.
Sceptyk
5 lata temu
Pierwszy raz go widzę...
zybi
5 lata temu
brawo Zenek
i buuu...
5 lata temu
Wygląda jak hodowca trzody chlewnej po zapłodnieniu maciory...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić