Katarzyna Zdziech| 

"Milionerzy": "Fontanna Siusiający Chłopiec jest wizytówką Brukseli. A Siusiająca Dziewczynka?" Zobacz prawidłową odpowiedź

6
Podziel się:

W teleturnieju "Milionerzy" padło następujące pytanie: "Fontanna Siusiający Chłopiec jest wizytówką Brukseli. A Siusiająca Dziewczynka?". Zobacz, czy padła poprawna odpowiedź.

"Milionerzy": "Fontanna Siusiający Chłopiec jest wizytówką Brukseli. A Siusiająca Dziewczynka?" Zobacz prawidłową odpowiedź
"Milionerzy": "Fontanna Siusiający Chłopiec jest wizytówką Brukseli. A Siusiająca Dziewczynka?" Zobacz prawidłową odpowiedź (East News)

W teleturnieju "Milionerzy" padło następujące pytanie: "Fontanna Siusiający Chłopiec jest wizytówką Brukseli. A Siusiająca Dziewczynka?
A) Paryża,
B) Berlina,
C) Madrytu,
D) też Brukseli".

Prawidłowa odpowiedź na to pytanie była warta 500 zł.

Uczestnik skorzystał z koła ratunkowego "pytanie do publiczności". Osoby na widowni, wskazali na odpowiedź D. Gracz taką też zaznaczył. Poprawna odpowiedź to D.

Jeanneke Pis (Siusiająca Dziewczynka) to posąg-fontanna wykonany przez Denisa-Adriena Debouvrie i umieszczony w 1987 r. nieopodal brukselskiego rynku. Nazywana jest siostrą Manneken pis (Siusiającego Chłopca), który został wyrzeźbiony w roku 1619.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić