Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Magdalena Pienszka
|
aktualizacja

Nareszcie! Podpisano umowę na serial, który zmiecie konkurencję

0
Podziel się:

Jeden z najbrutalniejszych i najbardziej nihilistycznych filmów ostatnich lat doczeka się telewizyjnej kontynuacji.

Czy Mickey Rourke powróci do swojej roli?
Czy Mickey Rourke powróci do swojej roli? (Materiały prasowe)

Jak donosi serwis Deadline, Legendary Television właśnie podpisało umowę z Frankiem Millerem na stworzenie serialu rozgrywającego się w świecie "Sin City".

Ale to nie koniec dobrych wieści. Studio kończy rozmowy także z Robertem Rodriguezem. A to oznacza, że przy odrobinie szczęścia panowie znów połączą siły.

Nie jest na razie jasne, czy będą reżyserować nadchodzący serial, czy ich obecność sprowadzi się do być producentami. Enigmą pozostaje też obsada.

Wiadomo tylko tyle, że ma powstać jeden sezon serialu rozgrywającego się uniwersum stworzonym w przełomowych komiksach Franka Millera, do których nawiązywały filmy z 2005 i 2014 r. Wszystko oczywiście zależy od znalezienia stacji bądź platformy strimingowej, która podjęłaby się dystrybucji – choć to obecnie nie wydaje się specjalnie wielkim problemem.

Dodatkowo umowa z Frankiem Millerem przewiduje powstanie serialu animowanego z kategorią wiekową R, który będzie preaquelem opartym na komiksach "Sin City". Tu również szczegóły nie są na razie znane.

Warto dodać, że w 2017 r. Glen Mazzara ("Walking Dead") i Len Wiseman ("Potwór z bagien") zapowiadali powstanie podobnego projektu, który miał jednak odbiegać o oryginalnego "Sin City" – filmowego i komiksowego.

"Sin City: Miasto grzechu" to film z 2005 r. w reżyserii Roberta Rodrigueza, Franka Millera i Quentina Tarantino. Scenariusz bazuje na trzech komiksach: "Miasto grzechu", "Krwawa jatka" i "Ten żółty drań". W rolach głównych pojawiło się wielu pierwszoligowych aktorów, m.in. Bruce Willis, Mickey Rourke, Clive Owen, Brittany Murphy, Elijah Wood czy Benicio del Toro.

W 2014 r. na ekrany wszedł sequel "Sin City: Damulka warta grzechu", który choć był utrzymany w identycznej, ekspresjonistycznej estetyce, nie spotkał się już z przychylnością krytyków i fanów jedynki.

Komiksowe "Sin City" zostało stworzone przez Franka Millera na początku lat 90. i po dziś dzień jest uważane za jedno z najdoskonalszych osiągnięć komiksowego medium.

Akcja komiksu rozgrywa się w fikcyjnym mieście Basin City położonym nieopodal Seattle. Pełne seksu i przemocy scenariusze nawiązują do najlepszych dokonań kina noir.

W serii ukazało się 7 zbiorczych albumów wydawanych w latach 1993-2000. Komiksy z serii "Sin City" ukazały się także w Polsce nakładem wydawnictwa Egmont.

Zobacz także: ZOBACZ TEŻ: Co z kolejną ekranizacją "Sin City"?
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Teleshow
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić