Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Urszula Korąkiewicz
Urszula Korąkiewicz
|

Opole 2019. Oto zwycięzca konkursu Debiuty

5
Podziel się:

O nagrodę im. Anny Jantar walczyło 12. utalentowanych wykonawców. Zwycięzca mógł być jednak tylko jeden. Decyzją jury został nim Sargis Davtyan.

Sargis Davtyan zwycięzcą Debiutów na 56. KFPP w Opolu
Sargis Davtyan zwycięzcą Debiutów na 56. KFPP w Opolu (AKPA)

Za nami konkurs Debiutów podczas 56. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Publiczność w amfiteatrze miała okazję poznać kilkanaście spojrzeń na muzykę popularną: od nastrojowych ballad po piosenki z rockowym pazurem i taneczne kompozycje.

W konkursie wystąpiło 12 wykonawców. Na scenie zaprezentowali się: Magdalena Bańkowska-Moskwa, Brudne Gary, Sargis Davtyan, Jagoda Kret, Justyna Jary, Sąstąd, Vigonez Music, Natalia Zastępa (finalistka dziewiątej edycji "The Voice of Poland"), Żelka, Michał Wiśniewski (laureat Festiwalu Zaczarowanej Piosenki), Sonbird (laureat konkursu Narodowego Centrum Polskiej Piosenki), Aleksandra Nykiel (laureatka programu "Szansa na Sukces. Opole 2019").

Występy uczestników konkursu oceniało jury w składzie; Alicja Węgorzewska, Agnieszka Szydłowska, Rafał Poliwoda (dyrektor Narodowego Centrum Piosenki), Maciej Mieczkinowski i Rafał Bryndal oraz widzowie za pomocą głosowania SMS-owego.

Prestiżową nagrodę im. Anny Jantar zdobył Sargis Davtyan. Młody, bo zaledwie 17-letni wokalista ormiańskiego pochodzenia jest uczniem jednego z liceów w Jaworznie. Jak można było się dowiedzieć z krótkiej zapowiedzi przed jego występem, w Polsce mieszka od 15 lat. Wygrał Debiuty nastrojową balladą "Powiedz". Przed licealistą po takim zwycięstwie drzwi do kariery z pewnością będą stać otworem.

Podobnie dużym sukcesem może pochwalić się zwyciężczyni Nagrody Publiczności. Wyróżnienie zdobyła Aleksandra Nykiel.

Oglądaliście Debiuty?

Piosenki zwycięzcy posłuchacie poniżej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Teleshow
KOMENTARZE
(5)
BALLERMANN
3 lata temu
WSZYSCY WYZEJ WYMIENIENI WYROK INFAMII I BANICJI PLUS OSTRACYZM SRODOWISKOWY.
Yaris
3 lata temu
Ja jestem tego świadomy, nie prawda... od poniedziałku usłyszysz
ballermann
3 lata temu
w tym czasie, w kielcach, tysiace bawily sie swietnie przy disco-polo
san
3 lata temu
Wystarczy po prostu ładnie i z sensem zaśpiewać i wszelkie cyrkowe sztuczki dziwaczne stroje skakanie po scenie jak małpa w cyrku nie są zupełnie potrzebne.
!!!!!
3 lata temu
dobrze że nie pokazali tej węglary bo tego się nie da słuchać- dla niej polecam festiwale disco w polu, idealnie sie tam wpasuje
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić