Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Ryta
|
aktualizacja

"Sonda 2": TVP zaklina rzeczywistość i wprowadza kolejne zmiany. Co czeka widzów?

8
Podziel się:

Choć "Sonda 2" traci widzów, Telewizja Polska zdecydowała o kontynuacji formatu jesienią. Mało tego, program zostanie przeniesiony z TVP2 do telewizyjnej Jedynki.

Tomasz Rożek, prowadzący program "Sonda 2"
Tomasz Rożek, prowadzący program "Sonda 2" (Materiały prasowe)

"Sonda 2" miała być hitem, a wyszło jak zawsze. Średnia oglądalność całego pierwszego sezonu, który wiosną 2016 r. emitowany był w TVP2 w poniedziałki o godz. 21:50 i 22:15, wyniosła jedynie 968 tys. widzów. Niestety, druga edycja (która była pokazywana w soboty i niedziele o godz. 14.35) też nie przyciągnęła publiczności przed ekrany telewizorów. Średnia oglądalność premierowych odcinków wyniosła 601 tys. osób, a stacja przegrała ze wszystkimi swoimi konkurentami na rynku. Wynikami oglądalności trzeciej serii też nie ma się co chwalić - jedynie 550 tys. fanów. Telewizja Polska stara się nie widzieć uciekających sprzed odbiorników widzów i zdecydowała o kontynuacji programu jesienią 2017 r.

Jak poinformował serwis wirtualnemedia.pl, najnowsza seria programu pojawi się na antenie już we wrześniu i będzie liczyła 14 odcinków. Premierowe odcinki będą emitowane w niedziele ok. godz. 15:00. Zmianie ulegnie też stacja, na antenie której pojawi się "Sonda 2".

- Naturalnym miejscem dla "Sondy 2" jest Jedynka. Konsekwentnie budujemy antenę złożoną z treści premium. "Sonda 2" zyska w TVP1 nowy oddech - powiedział dyrektor Jedynki Mateusz Matyszkowicz w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl.

Pierwszy klaps na planie czwartego sezonu padnie w przyszłym tygodniu. Rola prowadzącego ponownie przypadła w udziale Tomaszowi Rożkowi, który jest zarazem współautorem scenariuszy. "Sonda 2" wciąż jest produkowana wewnętrznie przez Telewizję Polską.

Zobacz także: Zobacz także: #dziejesienazywo: Mateusz Matyszkowicz o TVP Kultura
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Teleshow
KOMENTARZE
(8)
kriswaw
5 lata temu
Kiedyś, kiedy SONDA była prowadzona przez Panów Kurka i Kamińskiego, program ten był emitowany w czwartek o godzinie 18:30. Każdy, kto był zainteresowany tą audycją wiedział o tym, ponieważ ten termin był niezmienny i stały. Proponuję powrócić do korzeni i zdecydować się na podobną i stała koncepcję, a nie mieszać jak w betoniarce dla uzyskania (wątpliwego) celu oglądalności podyktowanej statystykami...trzymajcie się jednego...a nie wszystkiego, czyli niczego...powodzenia
axel
5 lata temu
Klapa programu wynika ze zbyt dużej drętwoty programu i całkowite odejście od pierwotnej formuły "Sondy". Tutaj widziałbym połączenie programów "Jak to działa" (SWIETNY!!!) z "Sondą 2" i powrót do formuły dwóch spierających się prowadzących (w tej roli Tomasz Rożek wraz z Radkiem Brzózką być może zdołaliby wskrzesić ducha "Sondy") choć dorównanie mistrzom Kurkowi i Kamińskiemu będzie bardzo trudne! Ale czy ktoś to czyta?!
sondziarz
5 lata temu
Niech zmienią prowadzącego, to może zacznę oglądać.
Jacek m.
5 lata temu
Problem tkwi koncepcji programu. Pierwotna sonda była stricte naukowa gdzie umysł techniczny i humanistyczny razem wspólnie i w porozumieniu prowadzili widzów po meandrach nauk ścisłych. A to to naukowe wykłady dla 6 klasistów. Ciekawy jestem jaką oglądalność miałby hardcore naukowy. Myślę że bym oglądał
fsdf
5 lata temu
SONDA 2 to podróbka kultowej SONDY-pan prowadzący zdążył się już na reklamę załapać.
asd
5 lata temu
Oglądałem to kilkukrotnie i całkiem ciekawy jest ten program. Wydaje mi się, że problemem niskiej oglądalności jest całe TVP. To stacja traci widzów a nie program telewizyjny...
Chałabała
5 lata temu
Ciekawe, kiedy nastąpi reaktywacja "Pora na Telesfora" :-)
Trwasz
5 lata temu
PiSnietym powinni puszczać tylko pornole to może coś by im w tych łbach się odmieniło!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić