o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Łukasz Maziewski
|

Torturują i zabijają dzieci? Policja komentuje "rewelacje" Patryka Vegi

371
Podziel się

Wiele kontrowersji wywołał film dokumentalny "Oczy diabła" w reżyserii Patryka Vegi. W dokumencie poświęconym dzieciom, które mają trafiać do agencji towarzyskich i na handel ludzkimi organami, pokazano m.in. rozmowę z domniemanym naganiaczem zajmującym się procederem. Co na to policja?

Torturują i zabijają dzieci? Policja komentuje "rewelacje" Patryka Vegi
Policja odniosła się do "rewelacji" z filmu Patryka Vegi. (ONS.pl)
bDTTpTRx

Opublikowany w serwisie YouTube film pt. "Oczy diabła" koncentruje się na sprawie porwań i handlu dziećmi. Opowiada prostą historię będącej w ciąży kobiety, która chce urodzić i pozbyć się dziecka. Postanawia sprzedać je za granicą. W tym celu kontaktuje się z handlarzem dziećmi. Oraz - najwyraźniej - z Patrykiem Vegą, by ten nakręcił film o jej zmaganiach moralnych.

Vega spotyka się z pośrednikiem, który opowiada mu o szczegółach handlu dziećmi. O sprzedawaniu ich do agencji towarzyskich dla pedofilów, o faszerowaniu dzieci narkotykami, sadystycznej pedofilii, zabijaniu dzieci na narządy do przeszczepów.

bDTTpTRz

Film jest trudny w odbiorze. Handlarz dziećmi relacjonuje Vedze przypadki tortur, zabójstw i bardzo brutalne akty seksualne z udziałem dzieci, także niemowląt. Handlarz twierdzi, że zaangażowane są w to "bardzo potężne osoby z kręgu biznesu i polityki", a całą Europę ma oplatać sieć handlarzy żywym towarem i domów publicznych mających tego rodzaju "ofertę".

Zobacz także: Patryk Vega zapewnia, że posiada sekstaśmy polityków z prostytutkami: "Nie chcę mówić, jak to się znalazło w moich rękach"

Jakby tego było mało, handlarz sugeruje Vedze, że w willach, "przy których są sterylne sale operacyjne", roi się od okultystycznych czy wręcz satanistycznych symboli. Jedna z takich agencji ma się mieścić w Gdańsku.

bDTTpTRF

Co na to policja?

Handel "żywym towarem" jest jednym z bardziej dochodowych źródeł utrzymania grup przestępczych. Współczesne niewolnictwo, prostytucja, przemyt ludzi z terenów zagrożonych wojną czy konfliktami - to olbrzymia rzeka brudnych pieniędzy. W Komendzie Głównej Policji (w strukturze Biura Kryminalnego) funkcjonuje Wydział do Walki z Handlem Ludźmi.

Zwróciliśmy się do nich z kilkoma konkretnymi zapytaniami dotyczącymi najnowszej produkcji Patryka Vegi. Jakie są efekty?

bDTTpTRG
Wydział do walki z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego na chwilę obecną nie posiada żadnych potwierdzonych informacji w zakresie istnienia grupy przestępczej, o której mowa, i istnieniu agencji towarzyskich, w których mogą być wykorzystywane osoby poniżej 15 roku życia - brzmi odpowiedź na pierwsze z zadanych pytań.

W kolejnej policja wskazuje, że nie dysponuje informacjami o nielegalnym procederze handlu niemowlętami na terenie RP z przeznaczeniem na pozyskiwanie organów do transplantacji lub pod kątem wykorzystywania seksualnego. 

Zapytaliśmy również o zgłoszenia dotyczące porwań dzieci, które nie zakończyły się odzyskaniem dziecka lub ujęciem przestępcy. Tu odpowiedź jest nieco bardziej złożona, choć pozornie podobna. Dla ułatwienia przyjęliśmy okres 7 lat, pytając o lata 2013-2020.

Kwestie dot. porwań dzieci nie należą bezpośrednio do kompetencji naszego Wydziału, niemniej jednak nie posiadamy również informacji o porwaniach dzieci, które nie zakończyły się ujawnieniem sprawcy lub nie doprowadziły do odzyskania osoby porwanej - brzmi odpowiedź.
bDTTpTRH

Wynik?

Ta odpowiedź oznacza, że nie przekuto pozyskanych metodami operacyjnymi informacji na postępowania. Nie toczyło się i nie toczy postępowanie pod nadzorem prokuratury - tłumaczy o2 doświadczony policjant z Warszawy.

Możliwości są więc dwie: albo Patryk Vega, mając uzasadnione podejrzenie o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 189 a kodeksu karnego, nie złożył - z sobie tylko znanych powodów - doniesienia o tym na policję lub do prokuratury, albo jego film opera się na fundamentach słabszych, niż próbuje to pokazać widzom.

Z samym reżyserem nie udało nam się skontaktować.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTTpTSa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(371)
Jony Bravo
2 miesiące temu
Acha, czyli policja nie dysponuje informacjami znaczy że problem nie istnieje. Śmiechu warte. Policja NIE CHCE się interesować bo to śliska sprawa. A i milczenie też może być dla niej "opłacalne"...
Hmm!
2 miesiące temu
Kiedyś pewien policjant z kryminalnej na Śląsku opowiedział jak raz pewnej rodzinie zginęło dziecko na okup,później dłoń tego dziecka bandyci przesłali tym rodzicom! Policja dobrze wie co się dzieje ale nie mogą ujawniać pewnych spraw niestety dla dobra ogółu,my wiele nie wiemy a oni tym żyją więc wiedza sporo ale nie jednokrotnie nie potrafią się postawić politykom bo mogli by sami źle skończyć,jedynie nieznaczni się nie boją ale i h jest tylko garstka!!!
wess
2 miesiące temu
Policja w Polsce służy politykom do zacierania śladów , a takowe prowadza do nich czyli polityków ( afera w Belgii i nie tylko )
bDTTpTSb
pzt
2 miesiące temu
to tak jak z ludożercami. Już ich nie ma . Zjedzono ostatniego miesiąc temu
SzczEradobolu
2 miesiące temu
Dlaczego wpisy są usuwane a reklama płatnego nierządu na szczycie komentarzy 🤮🤮🤮🤮🤮🤮 co to jest promocja prostytucji
Najnowsze komentarze (371)
Goldengecko
7 dni temu
Pamiętajmy że w Polsce przez 25 lat ważny ksiądz (ale mniej ważny od tych ludzi) był nietykalny byli świadkowie były ofiary i nawet dnia nie siedział Albo taki Rydzyk nie stawia się na rozprawę ani on ani żaden z jego współpracowników i nic mu się nie dzieje
SzczuroSlimak
7 dni temu
Ale co dysponuje czymś czym Policja się ani prokuratura się nie zajmie skoro w Polsce Obajtek jest nietykalny to co dopiero ludzie zajmujący się tym procederem przy których Obajtek to mały pikuś A Policja się tym nie zajmuje bo i tak prokurator śledztwa nie poprowadzi a sąd umorzy sprawę a jeszcze Policjant beknie dyscyplinarnie A ten Handlarz gdyby chciał zeznawać nie dożył by pierwszej rozprawy bo popełnił by samobójstwo w celi
Ehooo
3 tyg. temu
Co ma powiedzieć policja,że nie panuje nad sytuacją? ...
60 latka
miesiąc temu
Co jakiś czas w internecie zbiera się pieniądze na przeszczep np serca dla jakiegoś chorego dziecka w Polsce. I w tekście jest napisane, że operacja przeszczepu będzie wykonana np 10 mają w USA Ludzie dają pieniądze i nie zastanawiając się skąd weźmie się odpowiednie serce na 10 maja. Skąd się biorą takie serduszka pokazał film ,oczy diabła,. Ja nigdy takich akcji nie wspieram. Wystarczy pomyśleć.
Jordan
2 miesiące temu
Czemu tzw. wolne media milczą? Czyżby to dotyczyło tzw. elit?
Plomien
2 miesiące temu
Milczenie jest złotem ,mowa srebrem .Zależy jak głęboko to sięga .Fundacja dobrego pasterza ,sporo spraw nagłaśnia .Problem jest tylko jak bardzo przykryty i na jaką skalę .
SARS COV2
2 miesiące temu
Mexyk 2021. Polski wątek.... Wystawieni przez rodaka?
matt
2 miesiące temu
bo to fikcja aktorska , gdyby tak nie było to Vega byłby współwinnym .
bDTTpTRT
Ja Kasia
2 miesiące temu
Patryk Vega nakręcił prawdę , dużo dowodów jest wogole z innych źródeł i są dostępne na internecie,są dowody i są świadkowie ,na skale Polski wystarczy poprosić o info od Pawła Bednarza z fundacji ,porywacze to nie tylko czarna Wołga ,to też pracownicy urzędów nie nazwę po imieniu ,piękna dobra dziennikarka antypedofilowska zginęła zagadkowa śmiercią Polka,Jest dowodów jest dużo a już na You tube są z całego świata nagrania z kamer przemysłowych , proponuje poszukać póki internet działa na starych zasadach n
wasda
2 miesiące temu
niech zrobi dokument sam o sobie ten dokument to sciema w jeden dzien to chyba machnal dla famu
Ajaja
2 miesiące temu
Ten artykuł jest dla mnie totalnie niewiarygodny. Oczywiste jest to, że policja nie przyzna zd coś wie w takich sprawach. Kolejna rzecz to aktualnie w sieci dokładnie widać jakimi "marionetkami" są policjanci m, którzy zamiast stosować się do swojej przysięgi to robią to co nakazuje rzad, bez względu czy to dobre czy nie dla obywateli. Nie ufam policji, a był moment w moim życiu, że chciałam do policji wstąpić. Można tylko zaapelować, By pilnować dzieci, a tazke trzymać się z dala od policji🤷‍♀️
Bartek
2 miesiące temu
Film Vegi niczym nie różni się od paradokumentów typu Ukryta Prawda .
pawel
2 miesiące temu
czekam na film o TW SB w sutannach ...
Paweł
2 miesiące temu
Zastanówmy się kto korzysta z takich usług i dlaczego policja nie zajmuje się tym procederem. Macie już odpowiedź przed oczami. Z usług korzystają celebryci ludzie, władzy. Ogólnie elita. Kto z policji zatem zdobędzie się na odwagę tym zająć? Nikt.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić