Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Lubczański
Mateusz Lubczański
|
aktualizacja

Księża nie są skazani na ciasne kabriolety - alternatywy są liczne

17 reakcji
0
0
17
Podziel się
1 z 10
Nie tylko Mazda MX-5 RF
Nie tylko Mazda MX-5 RF
(Youtube.com, pszczynatv)
0
0

Ksiądz z Pszczyny, Alojzy Bok, poprowadził procesję siedząc na miejscu pasażera w pociągającej Maździe MX-5 RF. Wszystko z powodu chorego kolana. Postanowiliśmy wybrać kilka alternatywnych samochodów, które mogą sprawdzić się lepiej od – jakby nie patrzeć – dość krzykliwego roadstera.

17
0
0
KOMENTARZE
(17)
R
4 lata temu
On I tu he za potrzebni ,okupantow musi spiepszac z Polski to panstwo Slowian
Leon Z.
4 lata temu
Przecież to nie jego auto.Pewnie nawet nie wiedział jaki to będzie samochód. Może niefortunnie się zgodził, trudno. Ludzie mówią,że Bóg srogi a sami ubiczowali Księdza nic o nim nie wiedząc.
Dudud
4 lata temu
Dacia Lodgy a na zdjęciu inne auto;(
Buk
4 lata temu
A pisowcy zamiast zrozumieć wiadomość kluca się jaki to samochód. No kompletne dno z pisu czy skadkolwiek .
o posoborowiu
4 lata temu
Polecam strony: piusx org pl/kryzys oraz piusx org pl/pobieranie . Można się tam dowiedzieć o wielu sprawach bardzo istonych dla Kościoła (tj. dla kleru i dla wiernych świeckich), o których niewielu katolików w ogóle wie.
ak001
4 lata temu
I tak nikt nie dorówna ojcu dyrektorowi Tadeuszowi naszemu. Przecież byle jak nie może reprezentować wiernych Radiu Maryja :)
Jakub
4 lata temu
kolano może i chore lecz bardziej chora głowa
rafal44
4 lata temu
Po co te tępe aluzje? Jeśli krytykować Kościół, to może z większą finezją.
gosc
4 lata temu
biedaczek tylko porsche
o posoborowiu
4 lata temu
Dokończenie. Ks. La Praz odprawiał Mszę Św. z ogromnym wysiłkiem, wierni widzieli, jak wiele kosztowało go przyklękanie, gdy proszono go, żeby się w tym oszczędzał, odpowiadał, że ofiaruje to "za wszystkich ksieży, którzy już nie przyklękają". Zmarł 20 maja 1993 r. (wg: Ks. Karl Stehlin "W obronie prawdy katolickiej. Dzieło Arcybiskupa Marcela Lefebvre", Wydawnictwo "Te Deum", Warszawa 2001).
o posoborowiu
4 lata temu
Cd. Henry La Praz nie poddawał się jednak i w 1983 r. ponownie wstąpił do Seminarium, ukończył studia, podejmując ogromny wysiłek, był bowiem częstym pacjentem w szpitalach. W 1986 r. otrzymał święcenia kapłańskie, a 2 lata później, założył czasopismo "Controverses". W 1989 r. musiał poddać się chemioterapii, w 1992 r. okazało się, że ma raka krwi. Przez cały ten czas, ogromnie cierpiał. Jego życie i cierpienie były ofiarą złożoną Bogu. Sam mówił, że swoim życiem i cierpieniem, podpisał Bogu pusty czek, a to, jaka suma na nim będzie wypisana, pozostawia Bogu. Ofiarował swoje cierpienie za Kościół, za nawrócenie grzeszników. Gdy przychodził ekstremalnie silny ból, po wydaniu okrzyku z tego powodu, wołał "Mój Boże, więcej, dla nawrócenia biednych grzeszników !". (wg: Ks. Karl Stehlin "W obronie prawdy katolickiej. Dzieło Arcybiskupa Marcela Lefebvre", Te Deum, Warszawa 2001).
o posoborowiu
4 lata temu
Jednym z księży Bractwa Św. Piusa X (założonego przez Abp Marcela Lefebvre'a i erygowanego w 1970 r., za zgodą Władz Kościoła), był Ks. Henry La Praz. Gdy miał 10 lat, stracił w wypadku prawe oko. Kilka lat później zachorował na chorobę Hodkina. Dwa lata po wstąpieniu do Seminarium w Ecône (Szwajcaria), okazało się, że ma raka okrężnicy. Przez kolejnych (i zarazem ostatnich) 10 lat życia, przeszedł 130 operacji, z czego 80 pod ogólnym znieczuleniem, a wiele BEZ znieczulenia. (wg: Ks. Karl Stehlin "W obronie prawdy katolickiej. Dzieło Arcybiskupa Marcela Lefebvre", Te Deum, Warszawa 2001). cdn.
o posoborowiu
4 lata temu
Abp Marcel Lefebvre był założycielem Bractwa Św. Piusa X (FSSPX), słusznie sprzeciwiającego się błędnym decyzjom Soboru Watykańskiego II i posoborowej "Nowej Mszy" (wprowadzonej w 1970 r.). Za swoją wierność Tradycji Katolickiej i prawdziwie katolickiej Mszy Św. Trydenckiej, on i to Bractwo, byli niejednokrotnie atakowani, m.in. przez niektórych przedstawicieli hierarchii kościelnej (w tym też i polskiej), jako "lefebryści", "odszczepieńcy", "schizmatycy", mimo że absolutnie nie są żadną sektą itp.
naumiana65
4 lata temu
Ich postawa sprawia, że zaczynam wątpić we wszystko. Zresztą historia pokazuje jak kierowali się umiłowaniem bliźniego. Wiecznie im mało. Niech spadają. Wywieźć ich na roboty, albo misje do Afryki za głodowa pensję.
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Tymi samochodami można jeździć wieki. Są stare, ale pancerne

Lata 90. To złota era motoryzacji, która przyniosła nam auta o ponadprzeciętnej trwałości. Niektóre z nich jeżdżą do dziś i wcale nie wybierają się na emeryturę. Są proste, tanie i wytrzymałe, a w odpowiednich rękach przetrwają do końca świata – poznajcie pięć naszych typów.
9.

Obowiązkowe wyposażenie aut w Polsce. Nowe przepisy od lipca

Kierowcy jeszcze nie otrząsnęli się po wprowadzeniu nowego taryfikatora mandatów, a już niebawem czekają ich kolejne zmiany. Obowiązkowe wyposażenie aut, zwiększone kary za recydywę, zmiany w przeglądach, a także mandatach i punktach karnych to tylko niektóre z nich.
8.

Niepozorne auta z ogromnymi bagażnikami. Pięć używanych propozycji na wakacje

Bywa, że duży bagażnik stanowi najważniejsze kryterium przy poszukiwaniu auta używanego. Wybraliśmy pięć popularnych modeli z różnych segmentów rynku, które powinny sprawdzić się podczas wakacyjnych wojaży i nie tylko.
7.

Taksówkarze je chwalą i chętnie kupują. Silniki są nie do zdarcia, ale łatwo się pomylić

Chociaż wielu osobom elektryfikacja samochodów jest nie w smak, hybrydy szybko zyskują na popularności. Upodobali je sobie nie tylko zwykli kierowcy, ale także taksówkarze, podkreślając ich niezawodność oraz oszczędne napędy. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy samochód z napisem "Hybrid" kryje te same rozwiązania. Obecnie rozróżnia się kilka rodzajów hybryd, które znacząco się między sobą różnią.
6.

6 aut, które trudno sprzedać. Kupisz i będziesz mieć problem

Jeśli masz popularny samochód, to nie powinieneś mieć problemu ze sprzedaniem go. W końcu dużo osób będzie takiego szukało. Jednak wystarczy mieć auto, którego nazwę mało kto zna i już nie będzie tak łatwo. Drugą kwestią są stereotypy. Jeśli marka ma kiepską opinię, to nawet sprzedając jej najbardziej udany model, będzie się nim interesowało mniej osób niż słabszymi konstrukcjami bardziej uznanych producentów.
5.

"Piłka nożna to tylko zabawa". Internauci bezlitośni, najlepsze memy

Reprezentacja Polski fatalnie rozpoczęła Euro 2020, które ze względu na pandemię COVID-19 odbywa się w 2021 roku. Polacy praktycznie bez walki ulegli zdecydowanie niżej notowanej Słowacji (1:2). Po meczu internauci nie mieli litości dla polskich piłkarzy.
4.

Pogrzeb księcia Filipa. Rodzina i naród opłakują jego odejście

Ludzie zebrani przed zamkiem Windsor oddawali cześć zmarłemu księciu Filipowi. Mąż królowej Elżbiety miał 99 lat, przez 73 lata był mężem brytyjskiej monarchini.
3.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Znani żegnają wielkiego artystę

W sobotę 10 kwietnia w Łodzi rozpoczął się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość ma charakter państwowy. Na ceremonii pojawiło się wiele znanych osobistości, chcących pożegnać wielką postać polskiej sceny muzycznej.
2.

Miss Polski 2020 w niecodziennej roli. Zobacz galerię zdjęć

Nietypową niespodziankę z okazji tegorocznego Dnia Kobiet przygotowała Śląska policja. Na jej stronie internetowej pojawiła się galeria z sesji zdjęciowej z Miss Polski 2020. Anna-Maria Jaromin zmierzyła się z testem sprawności fizycznej. Najpiękniejsza Polka zachęcała w ten sposób kobiety do wstąpienia w szeregi policji.
1.

Tak wyglądał Paulo Sousa. Zobacz jak zmieniał się selekcjoner polskiej kadry

Paulo Sousa został zaprezentowany jako nowy selekcjoner polskiej kadry. Portugalczyk ma za sobą bogatą przeszłość, zarówno jako szkoleniowiec, jak i piłkarz. Zobaczcie jak nowy trener Polaków zmieniał się przez lata.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić