oprac. Magdalena Drozdek| 

Larry King mówi o przyczynach rozwodu. Dzieliło ich 26 lat

11
1/4

To był najdłuższy związek telewizyjnej legendy

To był najdłuższy związek telewizyjnej legendy
(Getty Images)
0
0

Larry King to legenda amerykańskiej telewizji. W 2019 r. ogłosił, że rozwodzi się ze swoją siódmą żoną, Shawn Southwick. To był jego najdłuższy związek. Trwał 22 lata, choć partnerów dzieliło... 26 lat różnicy wieku. Teraz Larry otwarcie opowiada, dlaczego musiał się rozwieść.

2/4

Larry King

0
0

Larry ma 86 lat. Shawn - 60. Wychowują dwoje dzieci (20 i 19 lat). - Przykro mi z powodu mojego małżeństwa - powiedział dziennikarz magazynowi "People". - Zawsze będę dbał o swoją żonę. Ale doszliśmy do momentu, w którym się już nie dogadujemy - przyznał.

Po 22 latach to Larry złożył papiery rozwodowe. Shawn, z którą związał się w 1997 r., była jego siódmą żoną, ale to będzie ósmy rozwód dziennikarza. Z jedną kobietą żenił się bowiem dwa razy. King w nowym wywiadzie przyznał, że nigdy nie lubił ślubów, chociaż przeżył ich kilka. - Gdy dorastałem, nikt ze sobą nie mieszkał. Jeśli się zakochujesz w kimś, to musisz się z nim ożenić. Więc brałem ślub z każdą, którą pokochałem. Ale to, co kochałem jako 20-latek, nie odpowiadało 30-latkowi. To, co kochałem jako 30-latek, nie odpowiadało 40-latkowi - przyznał wprost.

3/4

Larry King

0
0

Krążyły plotki, że dziennikarz zdradzał Shawn, ale on temu kategorycznie zaprzecza. Wyjaśnia to w prosty sposób: dla kobiet nie miał czasu, najważniejsza była i jest kariera. Trudno z tym dyskutować.

Jako powód rozstania podał różnicę wieku, ale też... przekonania religijne.

- Między nami była ogromna różnica wieku i to w końcu dało o sobie znać. Ona była też bardzo religijną mormonką, a ja agnostykiem-ateistą, więc i to sprawiało nam małe problemy - powiedział King.

4/4

Larry King

0
0

Jest jeszcze jeden powód, dla którego dziennikarz zdecydował się na rozwód. W listopadzie 2019 r. przeszedł rozległy wylew, po którym cudem wrócił do zdrowia. Przez kilka tygodni był w śpiączce. Potem wyjawił mediom, że planował popełnić samobójstwo przez to, co się stało. - Nie chciałem tak dłużej żyć - powiedział. To nie był jego pierwszy wylew, bo problemy ze zdrowiem King ma od 1987 r.

King przyznał teraz, że przewartościował sobie różne rzeczy w życiu.

- Wiele myślałem o tym, co chciałbym zrobić z resztą swojego życia. Gdy w małżeństwie dzieje się źle, to możesz to przepracować, jak masz 40 lat, ale nie w moim wieku. Chciałem być szczęśliwy. Separacja była trudna, ale nie ma nic gorszego niż kłótnie - powiedział.

Larry King jest weteranem radia i telewizji. Przeprowadził ponad 40 tys. wywiadów, m.in. z Margaret Thatcher, Madonną, Monicą Lewinsky, Michaelem Jordanem czy Michaiłem Gorbaczowem.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić